Kilka artykułów (blogowych) w module
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Kilka artykułów (blogowych) w module

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Joomla! 3.6 Kilka artykułów (blogowych) w module

    Witam

    Bardzo proszę zorientowanych w temacie o pomoc


    Opisuje kwestię do rozwiązani z którą nie potrafię sobie poradzić.

    Zrobiłem stronkę do budowy której wykorzystałem SP Buildera w wersji Lite [joomshaper.com]. Wersja Lite jest dosyć uboga (w porównaniu z innymi komponentami konkurencyjnych firm) i oprócz narzędzi do układów graficznych, posiada zaledwie jeden Addon, który pozwala wstawić dowolny moduł Joomla. Piszę o tym na wstępie, ponieważ jest to ważne w dalszej części opisu.

    Jedną z opcji całej strony jest zwykły blog, stworzony na artykułach Joomla, czyli: kilka artykułów - każdy dla osobnego wpisu blogowego oraz moduł (Artykuły - Nowości), który pozwala na wyświetlanie nagłówków utworzonych wpisów (sortowanie od najnowszych wpisów).

    Chciałem ten "system blogowy" osadzić w strukturze SP Buildera, tak więc podzieliłem wiersz na 2 kolumny. W kolumnie prawej umieściłem bez problemu moduł (Artykuły - Nowości) z nagłówkami wpisów, gdyż SP Builder pozwala na wstawienie Addona - Moduł Joomla. Problem jednak powstał z wyświetlaniem artykułów, gdyż w wersji SP Builder Lite, Addon umożliwiający wstawienie artykułu jest nieaktywny i pozwala na to jedynie wersja PRO, chociaż i tak do końca nie jestem pewny, czy to jest rozwiązanie mojego problemu.

    Wpadłem na pomysł i postanowiłem zamieścić artykuł w module, gdyż później moduł mogę spokojnie wstawić do struktury SP Buildera, ale tutaj pojawiły się aż 3 problemy:
    1.
    Nie wiem jak spowodować, aby w tym module pojawiały się wszystkie artykuły bloga - zarówno te starsze, jak i te tworzone na bieżąco?

    2.
    Udało mi się wyświetlić (w jakiś tam sposób) jeden artykuł w module Joomla podpiętym do SP Buildera, jednak po kliknięciu w link artykułu (w celu wyświetlenia całego tekstu), artykuł "wychodzi" poza strukturę SP Buildera i ładuje się w podstawowym środowisku Joomla.

    3.
    Każdy artykuł odpalony z poziomu modułu (Artykuły - Nowości) zaimplementowanego w strukturze SP Buidera, nie ładuje artykułów w jego strukturze, ładuje - przenosi do struktury Joomla.

    Podsumowując...
    potrzebuje, aby cała ta część blogowa strony była wyświetlana w strukturze SP Buildera, gdyż mam tam dodatkowo sporo innych Addonów, bez których strona traci swój urok i diametralnie różni się od pozostałych stron stworzonej strony.


    Bardzo proszę o pomoc lub jakieś sugestie, aby opanować sytuację.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Grzegorz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 246
    Punkty
    302

    Domyślny

    Może nie zadowoli cię moja odpowiedź ale... zrezygnuj z SP Buildera. Przecież właśnie po to masz wersję Lite byś miał ograniczenia i kupił wersję PRO.
    Użyłeś dodatku który teraz cię ogranicza... tylko ze względu na wygląd?
    Już chyba lepiej wybrać jakiś szablon. Nawet darmowe są ładne.

    Wyświetlać artykuły możesz za pomocą modułu Migawek lub Artykuły - Kategoria. Ostatecznie można zmodyfikować jeden z tych dwóch modułów tak by wyświetlał artykuły tak jak chcesz.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Może nie zadowoli cię moja odpowiedź ale... zrezygnuj z SP Buildera. Przecież właśnie po to masz wersję Lite byś miał ograniczenia i kupił wersję PRO.
    Użyłeś dodatku który teraz cię ogranicza... tylko ze względu na wygląd?
    Już chyba lepiej wybrać jakiś szablon. Nawet darmowe są ładne.
    Masz świętą rację Drogi Przyjacielu. Faktycznie, nie ma sensu używania czegoś, co człowieka jedynie ogranicza.
    Dzięki za odpowiedź

    Pozdrawiam

Podobne tematy

  1. Lof ArticlesSlideShow Module - obraz tła artykułu w module.
    przez k171 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-09-2013, 13:05
  2. lista artykułów w module / Artykuły z kategorii w module
    przez Dixx37 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-09-2012, 17:16
  3. Kilka modułów w jednym module?
    przez andrzejsadecki na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-04-2012, 14:20
  4. Kilka kanałów RSS na jednej stronie (głównej) wg daty (+ kilka opcji)
    przez ULLISSES na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-06-2010, 15:34
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 29-01-2008, 08:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •