Jak usunąć datę dodania artykułu wyświetlaną przez moduł Artykuły - Nowości
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Jak usunąć datę dodania artykułu wyświetlaną przez moduł Artykuły - Nowości

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny Jak usunąć datę dodania artykułu wyświetlaną przez moduł Artykuły - Nowości

    Witam

    Bardzo proszę zorientowanych w temacie o pomoc

    Chodzi konkretnie o moduł:
    Artykuły - Nowości Moduł wyświetla zestaw odnośników do artykułów ostatnio dodanych i modyfikowanych.
    W opcjach artykułów mam wyłączone prezentacje wszystkich dat, jednak mimo wszystko data wyświetla się zaraz po linku z tytułem artykułu.

    Najciekawsze jest to, że ten moduł nie wyświetlał daty jeszcze wczoraj, natomiast zaczął wyświetlać po aktualizacji szablonu HelixUltimate 1.0.1, co moim skromnym zdaniem nie powinno mieć żadnego wpływu na wyświetlanie daty.

    Wydaje mi się, że "przekopałem" całą Joomle w celu ustalenia miejsca wyłączenia odpowiedniej opcji, no ale wszystko wskazuje na to, że gdzieś musiałem nie dotrzeć.

    Podpowie ktoś? Bardzo proszę i z góry dziękuję

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    To kwestia szablonu. Moduł sam z sienie nie wyświetla dat ale szablon może nadpisywać kod rozszerzeń (w tym modułów).

    Napisz do twórców szablonu z pytaniem, jak to wyłączyć lub usuń odpowiedni fragment kodu, jaki nadpisuje teraz moduł dodając datę.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    To kwestia szablonu. Moduł sam z sienie nie wyświetla dat ale szablon może nadpisywać kod rozszerzeń (w tym modułów).
    Kurcze, nie spodziewałem się tego, że za wyświetlanie daty może być odpowiedzialny szablon. Nasuwa się zatem pytanie, jaki cel mają twórcy szablonu, aby prezentować coś, co można włączyć lub wyłączyć na poziomie systemu?

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Napisz do twórców szablonu z pytaniem, jak to wyłączyć lub usuń odpowiedni fragment kodu, jaki nadpisuje teraz moduł dodając datę.
    No chyba będę musiał napisać zapytanie, bo obawiam się, że sam tego nie znajdę. Nie wiem gdzie szukać i jakiego zapisu, no chyba, że ktoś z Szanownych Forumowiczów podpowie? W sumie to będzie najlepsze rozwiązanie, bo zanim ktoś mi odpisze, do tego pewnie jakaś strefa czasowa i po drodze inne problemy.

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Wszystko o nadpisywaniu szablonem jest na wiki.joomla.pl i docs.joomla.org.

    Może da się to wyłączyć w szablonie, sprawdź lub zapytaj twórców.

    I tak na marginesie. Nadpisywanie szablonem samo w sobie jest jednym ogromnym plusem, pozwala na dostosowanie kodu do swoich potrzeb bez obawy, że aktualizacja Joomla nadpisze wprowadzone zmiany.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Standardowy moduł Artykuły - Nowości (Latest News) nie wyświetla żadnych dat publikacji. Zatem albo korzystasz z niestandardowego modułu, np. oferowanego przez dostawcę szablonu, albo w szablonie został nadpisany standardowy układ modułu. Nadpisywanie szablonem do tego dokładnie służy, żeby można modyfikować domyślne, standardowe układy stworzone przez projektantów.
    To, że masz powyłączane wyświetlanie wszelkich dat w opcjach artykułów nie ma zadnego znaczenia dla ustawień modułów.
    Masz rację, że aktualizacja szablonu nie powinna zaskakiwać użytkownika takimi zmianami. Ale to uwaga do autora szablonu, a nie tutaj na forum, bo tu nikomu do niczego nie służy.
    I konkrety.
    Dostałeś jasną wskazówkę, po której można było samemu rozwiazać problem. @moje napisał, że zapewne masz nadpisany moduł szablonem. Zatem wystarczyło poszukać w szablonie, w katalogu /html, czy są jakieś pliki dla modułu mod_articles_latest. Jeśli jakiś plik jest - a jest, to wystarczyło np. zmienić chwilowo jego nazwę i sprawdzić, czy to przyniesie spodziewany efekt. Ręczę, że by przyniosło.
    Można było wykonać kolejny krok i zajrzeć do środka pliku. Bez trudu i jakiegos specjalnego wykształcenia (co nie znaczy, że bez żadnej wiedzy), zobaczyłbyś w skrypcie, że wewnątrz znacznika a znajduje się oprócz wiersza z tytułem, wiersz z datą. Wystarczy usunać wiersz z datą, by również uzyskać efekt, na jakim Ci zależało.
    I jeszcze trzecie rozwiazanie. Można było porównać zawartość oryginalnego pliku z plikiem nadpisanym i podjąć na tej podstawie decyzję, czy nie zrezygnować w ogółe z nadpisywannia modułu (to jest w gruncie rzeczy to samo, co rozwiazanie pierwsze).
    Trzy rozwiązania, które mogłeś zastosować już około 15, nie czekając na kolejne odpowiedzi, w tym na to, że komuś będzie się chciało pobierać szablon helix-ultimate i go analizowac pod kątem Twojego problemu.

    A swoją drogą - to naprawdę po aktualizacji do nowszej wersji szablonu?
    Bo mam zainstalowany u siebie testowo jeszcze shaper_helix3 datowany na czrwiec 2016 roku, a nim moduł Nowości, który obok tytułu wyświetla także datę. Zatem to żadna nowość w szablonach JoomaShaper.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Drogi @Zwiastun...

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Trzy rozwiązania, które mogłeś zastosować już około 15, nie czekając na kolejne odpowiedzi, w tym na to, że komuś będzie się chciało pobierać szablon helix-ultimate i go analizowac pod kątem Twojego problemu.
    Nawet przez myśl mi nie przeszło, że komuś będzie się chciało pobierać szablon helix-ultimate i go analizowac pod kątem Mojego problemu.
    Zacytuje samego siebie:
    Cytat Wysłane przez Grzegorz_n Zobacz wiadomość
    Nie wiem gdzie szukać i jakiego zapisu, no chyba, że ktoś z Szanownych Forumowiczów podpowie?
    Grzecznie poprosiłem o podpowiedź i taką też otrzymałem: po części od @moje, ale przede wszystkim od Ciebie - chociaż trochę później. Piszę tutaj "przede wszystkim od Ciebie", gdyż w pierwszej części swojej wypowiedzi wyjaśniłeś zasady działania i nadpisywania szablonem. W kolejnej części wypowiedzi konkretnie naprowadziłeś mnie na to, gdzie szukać i jak się za to zabrać, dzięki czemu poradziłem sobie z problemem w ciągu 2 minut od przeczytania, a pamiętać o tym będę pewnie do końca życia. Moja prośba o pomoc wzięła się stąd, iż w ogóle nie wiedziałem "w co włożyć ręce", ponieważ nigdy wcześniej - pod tym kątem, nie miałem potrzeby grzebania w szablonie.

    Bardzo mi pomogłeś i równie bardzo za tą pomoc oraz formę - w jakiej mi jej udzieliłeś, serdecznie Ci dziękuję


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A swoją drogą - to naprawdę po aktualizacji do nowszej wersji szablonu?
    Już wyjaśniam. Pracowałem na szablonie HelixUltimate jak jeszcze był w trakcie jego tworzenia i dalszych poprawek - głównie na wersji RC3. Tak wiem, nie powinno się, no ale zaczęło się niewinnie - od testów na pełnowartościowych materiałach i nie wiedzieć kiedy, poleciało do przodu i tak już zostało. W każdym razie w wersji RC3 nie było dat w szablonie, a po zainstalowanie wersji finalnej, daty pojawiły się. I to cały problem.

    Jeszcze raz serdeczne dzięki i pozdrowienia

Podobne tematy

  1. Błąd podczas próby dodania nowego modułu, dodania nowego zdjęcia do slidera
    przez slonik7 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 19-03-2014, 11:50
  2. Błędnie wyświetlana czcionka przez FF
    przez Cegutek na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 03-01-2014, 22:44
  3. Joomla 2.5 - Jak usunąć datę dodania artykułu z pasku adresu ?
    przez zaxxx na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-05-2012, 10:38
  4. moduł nowości z datą i nazwami kategorii i sekcji nowych artykułów
    przez palabra na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 10-07-2010, 20:06
  5. Joomfish a wyświetlana data
    przez RobRoy na forum Joomfish
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-09-2008, 14:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •