Jak dogonić Wordpressa? Joomla zwalniasz! - Strona 2
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 47

Temat: Jak dogonić Wordpressa? Joomla zwalniasz!

  1. #11
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    . Rocketheme od 10/11 tygodni nie wydał szablonu dla Joomla
    JoomShaper wydaje nowy szablon co miesiąc, zawsze pierwszego dnia. Nie wydaje mi się, żeby to był jakiś mega wyjątek.
    Po prostu inne firmy mają swoją politykę, ograniczone zasoby ludzkie etc.
    Jak ktoś kiedyś mądrze powiedział, nie ilość, a jakość robi robotę. Zatem jeśli klub X wyda fajny szablon co 2 miesiące, to także jest Ok.
    GK na długo przed zgonem miał dużą obsuwę.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @kacper1972 miał na pewno dobre intencje, rozpoczynając ten wątek, ale tezy i "dowody", niestety, niezbyt trafne. Nie ma sensu brnąć w tym kierunku.

    Problem zmniejszonej popularności Joomla istnieje. Ma różne przyczyny, wśród nich najpoważniejszą - błędy przy przejściu z Joomla 1.5 do 3.x (poważne problemy z migracją, równoległe wydawanie dwóch wersji). Na to, akurat, zaradzić się już nic nie da.
    Inne przyczyny?
    Pewno dobrze byłoby je odkryć. Ale jakiekolwiek zrzucanie odpowiedzialności za te przyczyny na jakiekolwiek ośrodki, które dostarczają produkty dla Joomla czy organizują społeczność do działania, jest co najmniej niestosowne. Bo to zwykle formułowanie pretensji o to, że ktoś coś zrobił przez tych, co nic albo niewiele zrobili.

    Jestem z Joomla od początku, a nawet jeszcze wcześniej, bo od Mambo. Nie tylko spopularyzowaliśmy w Polsce najpierw Mambo, a potem Joomla, ale przede wszystkim zmienialiśmy oblicze internetu, nie tylko w Polsce - na całym świecie. Milowym krokiem do Web 2.0 były fora i systemy zarządzania treścią - głównie WordPress i Joomla oraz systemy wiki, dostarczajac ZWYKŁYM ludziom, bez przygotowania technicznego narzędzi publikacji w Internecie. Potem doszły portale i media społecznościowe.
    Tamten świat był innym światem niż dzisiejszy.
    Dziś Internet jest powszechny. Dzś bez trudu można znaleźć system publikacji w Internecie, bezpłatny lub płatny. Powstał potężny rynek oferujuących usługi internetowe, rynek specjalistów, ale także fuszerów i przeróżnych hochsztaplerów. Jak każdy zresztą rynek. To są zupełnie inne warunki funkcjonowania niż kiedyś.
    Na tym rynku Joomla:
    • od lat niezmiennie uznawany jest za najlepszy otwarty system zarządzania treścią,
    • od lat utrzymuje pozycję nr 2 pod względem popularności,
    • od lat nadąża za rozwojem nowoczesnych technologii,
    • ma wielką, coraz lepiej zorganizowaną, coraz aktywniejszą społeczność

    Na tym rynku Joomla nie zajmie pozycji WordPressa, bo nie jest WordPressem.
    Na tym rynku Joomla może mieć nadal swoją ważną pozycję, może poszerzać swój udział, może budować swoją markę dobrego, bezpiecznego, wydajnego, nowoczesnego systemu.
    Pytanie brzmi, jak to robić.
    A odpowiedzi - najlepsze to te, które mówią, co Ty chcesz i możesz zrobić sam, ze swoimi znajomymi ze społeczności, jak i czym Ty możesz się włączyć w to, co robią inni, dołączyć do zespołów działających w społeczności (bo samemu za wiele osiągnąć się nie da). Najmniej potrzebne są komukolwiek "dobre rady cioci Kloci" takich, co krzyczą "weźmy się i zróbcie".
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Przeglądacz kubel-junior awatar
    Dołączył
    16-04-2009
    Wpisy
    61
    Punkty
    19

    Domyślny

    Zwiastun, mam pewien pomysł.
    Dopóki nie zrobisz coś z artykułem który po wpisaniu frazy "Joomla opinie" w pierwszej piątce w google.pl pojawia się artykuł "Włamanie się na 8 spośród 10 instalacji Joomla jest banalnie proste"
    to nie wróże rewelacji.
    Jak proponuje klientom rozwiązanie Joomla to słyszę o bezpieczeństwie i muszę wszystko wyjaśniać. Sami sobie w stopę strzelamy?

    Pomijam fakt, że większość dostępnych szablonów pod joomla to zwykłe gnioty które są NIEADMINISTROWALNE przez normalnych użytkowników.
    Zacznijcie pisać własne moduły, tłumaczcie Klientom jak się zarządza systemem, wyłączajcie zbędne podstrony w panelu admina.
    Zadowolony klient, będzie polecał CMS, zadowolony pracownik firmy X, wyemigruje do firmy Y i poleci CMS Joomla - sami musimy zadbać o to, żeby Joomla była dla użytkowników bardziej przyjazna.

    Prawda jest taka, że dobry produkt broni się sam. My tylko musimy go dobrze zaprezentować.
    Rozumienie zagadnień, których nikt wczęsniej nie pojął, jest źródłem wielkiej władzy.

  5. #14
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    @kubel-junior: masz dużo racji. Uprzedzenia do Joomli często wynikają ze złego przygotowania systemu dla klienta, braku szkolenia i jakiejkolwiek informacji jak system konserwować. Dzisiaj Joomla! naprawdę daje świetne możliwości bez zaawansowanej wiedzy. Ale wciąż trzeba klienta nauczyć jak z niego korzystać. Pokazywać jak sobie aktualizować system i komponenty i faktycznie wyłączać zbędne rzeczy. Joomla "gębę" doprawiają różnej maści "twórcy stron" i "fachowcy" - byleby wziąć parę groszy i zapomnieć. Tak się nie robi.

    Sama nasza tutaj obecność i praca świadczy, że wierzymy, że Joomla! jest najlepszym CMSem
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wpisałem w Google "Joomla opinie" - pewno mam inne Google, bo wspomniany artykuł nie pojawił się ani w pierwszej piątce, ani w pierwszej dziesiątce, ani nawet na pierwszych kilku stronach wyników.
    Cytat Wysłane przez kubel-junior Zobacz wiadomość
    większość dostępnych szablonów pod joomla to zwykłe gnioty które są NIEADMINISTROWALNE przez normalnych użytkowników
    Tak, naprawdę gnioty? Czy raczej ten, co to napisał, chlapie co mu ślina na język przyniesie.
    "NIEADMINISTROWALNE przez normalnych użytkowników" ? O czym prawisz, by nie użyć ostrzejszego słowa. Pomijam, że szablon w ogóle nie musi być "administrowalny" przez uzytkowników, to większość współczesnych szablonów jest opartych na frameworkach i daje różne możliwości administracyjne.

    Twoja wypowiedź to znów wylewanie jakiegoś dziwnego niezadowolenia. Nie wiadomo na co. NIe wiadomo na kogo. Nie wiadomo po co.
    Skoro taki ten Joomla dla Ciebie zły, to go po prostu zostaw.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Pawelo31
    Gość

    Domyślny

    I znów muszę się tłumaczyć z czegoś co napisałem. Mówiłem, że to nie zależy od wersji bo błędy są zaraz po zainstalowaniu. Przecież wiem do czego służą te pakiety, że trzeba je dostosować do własnych wymagań. Wiem że znajdują się tam np. Regulamin i Polityka prywatności i trzeba ja samemu wypełnić, że są wstawione tam bzdury. Nie będę pokazywał co tam jest wstawione. To nawet nie jest związane z regulaminem. Udowodnię, że występują te błędy, o których pisałem w pierwszym poście w tym temacie. One sprawiały, że content się nie pokazywał.
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    To już trzeci rok projektu. Zgłoszono w tym czasie kilka drobnych dawno naprawionych problemów z instalacją pakietów.
    W pakiecie o nazwie "pcj-jgmina-blue.zip" pobrany 2 mies. temu występują błędy w szablonie.
    Notice: Use of undefined constant view - assumed 'view' in \templates\pcj-jgmina-blue\tpl\default.php on line 133
    linia 133 to
    Kod PHP:
    if ($_REQUEST[view] == 'featured' and JRequest::getInt'Itemid')==101)$homeclass="homeclass"
    naprawa tego błędu to nad linią 133 zdefiniowanie zmiennej:
    Kod PHP:
    $homeclass=''
    następnie po zrobieniu tego występuje drugi błąd także w lini 133 to jest:

    Notice: Use of undefined constant view - assumed 'view' in \templates\pcj-jgmina-blue\tpl\default.php on line 133
    Tutaj brakowało cudzysłowia pojedynczego w ten sposób:

    Kod PHP:
    $_REQUEST['view'
    Czy ja muszę wam udowadniać? Przecież bym się nie odzywał gdybym nie znalazł tych błędów. Po naprawie tych błędów pokazuje się content szablonu po przejściu w inną pozycje menu (nie na pierwszej stronie) czyli także artykuły i komponenty. Na pierwszej stronie widać było błędy z boku contentu, ale sam content się pokazywał na samym początku.
    Ale to jeszcze nie koniec. Po zrobieniu błędu takiego, że nie występuje taki alias pokazuje się widok z błędem 404 - Kategorii nie znaleziono. Nad 404 występuje następny błąd szablonu:
    Notice: Undefined variable: errorpage in \templates\pcj-jgmina-blue\error.php on line 49
    linia 49 to:
    Kod PHP:
    $query->where($db->quoteName('id') . ' = '$db->quote($errorpage)); 
    To przecież błąd na stronie błędu. To dotyczy przekierowania na inną stronę po znalezieniu błędu 404. Czyli naprawa mogłaby być taka, że definiuje się zmienną $errorpage powyżej i całość zamknięta powinna być w ifie z warunkiem czy chcę przekierowanie czy nie. Tam takiego kodu nie ma.
    Chciałbym pod spodem usłyszeć co ma do powiedzenia Administrator ponieważ udowodniłem, że takie błędy są, a nie sprawdzono tego i później występuje tak jakby obrona ze strony Administratora na temat pakietów Kuźni Dostępnych Stron, a szablon użyty w pakiecie który akurat instalowałem występuje jeszcze w innych pakietach.

  8. #17
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    @kubel-junior, też nie widzę takie artukułu w google po wpisaniu "Joomla opinie". Jesteś pewien, że to wynik google, a nie np. "treść sponsorowana"?

    @Pawelo31, jaka wersja PHP?
    Webdeveloper do usług ;)

  9. #18
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Pawelo31
    Po pierwsze, napisz gdzie, kiedy i komu zgłosileś ten "błąd" czy "błędy".
    Po drugie, przed chwilą pobrałem szablon, zainstalowałem na czystym Joomla. Działa, błędu żadnego nie ma.
    Po trzecie, jednak nie wiesz lub nie rozumiesz do czego służą pakiety.
    Po czwarte, to, co przedstawiasz, jako błędy, to - przykro mi - Drogi Specjalisto, nie są błędy. To usterki, które można poprawić, ale nie mają one wpływu na działanie szablonu.
    I po piąte: to nadal nie uprawnia Cię do twierdzeń, jakie sobie pozwoliłeś sformułować.

    A w ogóle to nawet nie wiem, czy piszesz o szablonie, czy o pakiecie startowym, ale to już inna kwestia. Dlatego nic nie musisz udawadniać. Znalazłeś jakieś błedy czy usterki, to mogłeś je po prostu zgłosić.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #19
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Wpisałem w Google "Joomla opinie" - pewno mam inne Google, bo wspomniany artykuł nie pojawił się ani w pierwszej piątce, ani w pierwszej dziesiątce, ani nawet na pierwszych kilku stronach wyników.
    Ja widzę ten artykuł na 3 miejscu w wynikach najpopularniejszej wyszukiwarki.

    jg.jpg

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Joomli "gębę" doprawiają różnej maści "twórcy stron" i "fachowcy" - byle by wziąć parę groszy i zapomnieć.
    Nie chcę tutaj rozwodzić się na ten temat, ale szczególnie złą opinię wyrabia Joomla! znaczna rzesza twórców stron pewnego popularnego systemu blogowego.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  11. #20
    Pawelo31
    Gość

    Domyślny

    Ja tylko wspomniałem o tym i nie chce takich wypowiedzi. Udowadniam i udowodniłem.
    Po pierwsze nie zgłaszałem ponieważ ja nie mam czasu na takie rzeczy. Umiem sam sobie naprawić. Nie zgłaszałem ponieważ skąd mam wiedzieć czy dostanę to czego chcę czyli wykonany prawidłowo szablon? I drugi powód to czas na wykonanie strony.
    Po drugie właśnie widzę, że Pan sprawdził. Błędy występują także w szablonie właśnie przed chwilą prze ze mnie pobranym https://dostepny.joomla.pl/zasoby/po...65-jgmina-blue, a także w pakiecie "jSzkoła - Szybki start (z BIP), v.2" na stronie https://dostepny.joomla.pl/o-projekc...dna-z-wcag-2-0 Nie będę sprawdzał następnych bo w tym momencie nie potrzebuję.
    Po trzecie jakbym nie wiedział do czego służą pakiety to bym nie oddał klientowi gotowej strony.
    Po czwarte błędy te mają wpływ na działanie szablonu co pokazuje na printscreenie poniżej:
    Załącznik 9309
    Printscreen przedstawia widok po wejściu na kolejne strony czyli te z aliasem przed wykonaniem jakichkolwiek napraw. Szkoda tutaj jakichkolwiek komentarzy.
    Po naprawie:
    Załącznik 9310
    Ostatni błąd na stronie błędu
    Po piąte z jakiej racji ktoś mi zabroni do wydania opinii? W pierwszym poście w tym temacie napisałem krótko na co natrafiłem korzystając z rozwiązań Kuźni Dostępnych Stron.
    Nic nie musiałem. Po prostu naprawiłem w 3 minuty i tyle. Ogólnie to Pan nie ma racji co może napiszą Ci po mnie. Pan miał zastrzeżenia, ja udowodniłem. Co to więcej dodać. To tylko głupi błąd szablonu. Przecież nie zagrozi reputacji Joomla czy stronie Kuźnia Dostępnych Stron. Wejdźcie na stronę kontaktową Kuźni i spójrzcie kto broni wypowiedzi tutaj napisanych i oceńcie sami.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Podmiana Wordpressa ang na Wordpress PL
    przez MonkaZioom na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 28-05-2012, 23:23
  2. Przejście z Wordpressa na Joomla!
    przez MagdaZ na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-05-2011, 13:03
  3. Szablony w Joomli przypominajace Wordpressa
    przez Hansolo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 25-01-2010, 20:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •