Jak dogonić Wordpressa? Joomla zwalniasz! - Strona 3
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 47

Temat: Jak dogonić Wordpressa? Joomla zwalniasz!

  1. #21
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    U mnie jest na 6.
    Tytuł niestety się komuś nie udał to fakt.
    Tytuł i alias zmienić.
    Index w google usunąć.
    Zaindeksować ponownie pod nowym tytułem i po sprawie
    - bo:
    artykuł dla laika jest niezrozumiały i wprowadzający w błąd,
    tytuł jest fatalny a zapewne index'uje się na H1
    ta dyskusja powoduje tylko i wyłącznie wzrost jego popularności pod obecnym tytułem co jest fatalne.
    I:
    - piszący o błędach zrozumieją wreszcie jaka jest różnica pomiędzy:
    error a notice a deprecated
    - zastanowią się czemu w Joomla służy ta konfiguracja
    - proponuję włączyć w wp config - wp_debug w linii 94 bodajże i zobaczyć co się stanie - ciekawe czemu jest to tak ukryte :-)
    Ponieważ jakość Joomla obecnie jest na bardzo wysokim poziomie może tak pomyślcie jak zrobić z tego użytek.
    No i może wreszcie przestaniecie narzekać na przeszłość i srać we własne gniazdo. Sorki za ostre słowa ale .........

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeszcze raz: Ja nie widzę, ani na hasło "Joomla", ani na hasło "Joomla opinie". Owszem, widzę, nawet na piewszym miejscu, gdy wpiszę "joomla włamania".
    To wyciągnijmy odważnie wnioski napiszmy, że:
    • Z powodu tego artykułu ludzie wolą co innego, a nie Joomla
    • Autor artykułu, aktualnie wiceprezydent OSM, odpowiada za drastyczny spadek popularności Joomla w Polsce
    • Ten co się zgodził na tę publikację, a potem jej nie wycofał albo nie zmienił tytułu, choć pokazywano, że to błąd, też jest winny. Na pohybel mu.

    I oczywiście, jak usuniemy ten artykuł z witryny, a specjalista usunie go z wyników Google, to zaraz się ludzie rzucą na Joomla, będzie raj, sielanka i w ogóle wspaniale.

    Ale to tak na marginesie, mam dziś zły dzień i chyba naprawdę na starość dojrzewam.

    @Gall Anonim: dziękuję, i dodam jeszcze, że byłeś jedynym, który dość wcześnie zwrócił uwagę na ten niefortunny tytuł.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #23
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    - piszący o błędach zrozumieją wreszcie jaka jest różnica pomiędzy:
    error a notice a deprecated
    - zastanowią się czemu w Joomla służy ta konfiguracja
    - proponuję włączyć w wp config - wp_debug w linii 94 bodajże i zobaczyć co się stanie - ciekawe czemu jest to tak ukryte :-)
    Ponieważ jakość Joomla obecnie jest na bardzo wysokim poziomie może tak pomyślcie jak zrobić z tego użytek.
    No i może wreszcie przestaniecie narzekać na przeszłość i srać we własne gniazdo. Sorki za ostre słowa ale .........
    He he, dobre
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  5. #24
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Stefan - nie usunąć tylko poprawić ponieważ zdarza się najlepszemu a poprosiłbym o to właśnie autora :-)

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Drogi Kolego @Pawelo! Nikt Cię nie prosi o Twoje wyjaśnienia, co miałeś na myśli, ani nie wzywa Cię do tłumaczenia, co zrobiłeś dla Joomla.
    Wcześniej zrobiłem to grzecznie, teraz nie będę już tak grzeczny.

    Pozwoliłeś sobie na wypowiedź szkalującą projekt, którym kierowałem i który dał polskim użytkownikom do wykorzystania 100 bardzo dobrej jakości bezpłatnych szablonów, 16 wzorcowych pakietów startowych i bogaty zestaw instrukcji i poradników.
    Gdy poprosiłem o dowody, pokazałeś w ogromnym poście jakąś bzdurną usterkę, która nie ma żadnego znaczenia dla działania szablonu.
    Każdy, kto ma pojęcie o programowaniu, a za takiego się uważasz (napisałeś jakieś komponenty dla Joomla), rozróżnia, co to jest NOTICE (elementy, na które warto zwrócić uwagę, które nie zawsze są błędami), co to jest WARNING, a co to jest ERROR, itd.

    Ja osobiście poprosiłbym o usunięcie kompromitującego wpisu, ale nie Ty. Ty musisz udowodnić, że wiesz lepiej. I dlatego pokazujesz, jak należało poprawić coś co Ci się wydawało błędem. Niestety, Panie świętej Boleści Programisto, zupełnie bez sensu.
    Owszem, ten wiersz jest błędnie napisany, ale powtarzam raz jeszcze, to błędy, które nie mają wpływu na działanie szablonu, i których nikt nie zgłaszał, bo ich po prostu nie widział. Włącz sobie na witrynach produkcyjnych domyślny tryb wyświetlania błędów, a nie maksimum lub deweloperski i nie będziesz miał pseudoproblemu.
    Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie jestem programistą, a bez trudu wykryłem, na czym ta usterka polega. Ponieważ przytoczyłeś kod i swoją genialną poprawkę, to porównaj sobie z rzeczywiście poprawionym kodem:
    Kod PHP:
    if ($_REQUEST['view'] == 'featured' and JRequest::getInt'Itemid')==101)
    {
    $homeclass="homeclass";  } 
    (Poprawka: ten nawias też nie jest konieczny, na co @Pawelo zwrócił uwagę w prywatnej korespondencji, ale - niestety, nadal nie uznał istoty swojego błędu, więc złośliwości nie wycofuję.)

    Gdybyś nie zrozumiał, o co chodzi w tym kodzie, to wyjaśnię, że jeśli jest żądana strona artykułów wyróżnionych albo strona z pozycją menu, której ID =101, to zmienna $homeclass ma przyjąć wartość 'homeclass'. Ty w swojej poprawce zadeklarowałeś tę zmienną niepotrzebnie wcześniej. Krótko mówiąc - swojemu klientowi dałeś jeszcze bardziej sknocony w tym miejscu skrypt. Spowodowałeś, że na każdej stronie dla body przypisywana jest klasa 'homeclass", zamiast tylko do strony startowej. A wydaje Ci się, że coś poprawiłeś.

    Prosiłem Cię również, żebyś napisał, gdzie, kiedy i komu zgłosiłeś tę usterkę.
    Nie zgłosiłeś jej nigdy, nigdzie, nikomu. I jeszcze w kolejnej swojej wypowiedzi pkazujesz, jak to jesteś prospołecznie nastawiony - Ty sobie poprawiłeś, to co Cię obchodzą inni.

    A w ogóle postukaj się po tej swojej głowinie i pomyśl, co takiego piszesz: Na źle napisanym projekcie wykonałeś witrynę dla swojego klienta? I wpuszczasz go w takie maliny?
    Może raczej, mój Panie, należałoby napisać, zwłaszcza w tej dyskusji DZIĘKUJĘ, bo dzięki projektowi Kuźnia Dostępnych Stron, a szczególnie temu, co tutaj tego projektu broni, to niewielkim wkładem pracy wykonałeś bardzo dobrą witrynę dla swojego klienta? Krótko mówiąc albo projekt był dobry i dlatego z niego skorzystałeś, albo jesteś niespełna rozumu, bo korzystasz ze złego projektu i jeszcze go sprzedajesz klientowi.

    Zatem raz jeszcze: Pleciesz bzdury, szkalujesz na dodatek bezpodstawnie, plujesz na czyjś dorobek, a jednocześnie wychwalasz jakąś swoją pożał się Boże głodówkową "zasługę" dla Joomla (nawet śmiać się z tego, coś tam napisał, nie sposób).

    W kolejnych dwóch wyrzuconych do kosza postach poszedłeś jeszcze dalej. W pierwszej pozwalasz sobie na chamską uwagę dotyczącą inteligencji innych uczestników tej dyskusji i wygłaszasz jakieś kolejne androny o Enstainie i Żydach oraz dywagujesz, przepraszam, "o sraniu" w nawiązaniu do przysłowia przytoczonego przez poprzednika. Tym samym dowodzisz swojej niewątpliwej inteligencji.
    W drugiej wypowiedzi idziesz jeszcze dalej. Jeśli koniecznie musisz ogłaszać publicznie, jakim wulgaryzmem nazywasz swojego siusiaka, to rób to na swoim podwórku, na swoich witrynach, a nie na tym forum. Może na tej głodówkowej witrynie?
    Tak że bądź łaskaw i nie kompromituj się więcej.
    Występujesz tutaj pod nickiem, którego nikt nie zna, na szczęście, więc niewiele albo nic nie stracisz na swojej reputacji, jeśli już nic nie powiesz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Jac - ja też mogę wrzucić tu obrazek dowodzący, że nie mam tej strony w wynikach wyszukiwania na hasło "Joomla opinie", ani na hasło "Joomla". Dobrze wiemy, że Google wyświetla wyniki wyszukiwania spersonalizowane, więc pewno w moim przypadku nie wyświetla czegoś, co mogło by być nie po mojej myśli

    Nie w tym jest problem, co też dobrze rozumiesz i Ty, i zapewne @kubel-junior.
    Tytuł artykułu był niefortunny, zawartość też była jaka była. Coś z tym spróbujemy zrobić, bo co racja to racja.

    Ja tylko protestuję przeciwko wytykaniu mnie, forum, joomla.pl, Polskiemu Centrum Joomla, Fundacji i - idąc dalej - wszystkim tym, którzy cokolwiek robią na rzecz Joomla w Polsce, że coś zrobili nie tak, przywoływanie jakichś incydentów i formułowaniu na tej podstawie oskarżań, zrzucaniu odpowiedzialności, co w tej krótkiej dyskusji również aż nadto wybrzmiało. Bronię, i owszem, swojej pracy, ale także, a nawet przede wszystkim pracy wszystkich tych, którzy cokolwiek wnieśli w rozwój Joomla w Polsce.

    Nie godzę się też, choć przeżywam zachowania nie fair ze strony wiadomego środowiska, na to, by odwzajemniać się pięknym za nadobne. Na żadne walki ani współzawodnictwa z tym środowiskiem nie mam ochoty, choćby dlatego, że zbyt wysoko sobie cenię walory Joomla, których tamten system nigdy nie miał i miał nie będzie.

    Potrzebna jest dyskusja o tym, co robić, aby poprawić wizerunek Joomla, bez względu na to, co mu zaszkodziło.
    Potrzebna jest dyskusja o tym, jak można zwiększyć popularność Joomla.
    Bo Joomla ma niepodważalne walory. Bo jest lepszym systemem, najlepszym wśród systemów open source, bo jest nowocześniejszy, bo jest bezpieczniejszy, bo jest rozwijany przez społeczność.
    Bo mamy POTENCJAŁ.

    Jeśli trzeba się uderzyć we własne piersi - jestem jak najbardziej za. Ale niech każdy uderza się w swoje, a nie w moje, nie PCJ, nie Fundacji.
    Doskonale wiem, że nie oferujemy dziś takiego zakresu wsparcia, jakie oferowaliśmy kilka lat temu.
    Ale też nikt nikomu nie broni zgłosić, że wykona dla joomla.pl fajny szablon, nikt nikomu nie broni zaoferować, że skoro my nie mamy sił albo czasu, to on zrobi tę migrację joomla.pl z Joomla 2.5.28 do 3.8.5. Nikt nikomu nie broni zarzucać nas artykułami do publikacji o wszystkich kwestiach związanych z Joomla. Na pewno opublikujemy. Nikt nikomu nie broni pomagać na forum. Nikt nikomu nie broni aktualizować treści na wiki.joomla.pl
    Bo joomla.pl to strona POLSKIEJ SPOŁECZNOSCI Joomla, a nie moja, czy Fundacji.
    Bo Polskie Centrum Joomla to ośrodek POLSKIEJ SPOŁECZNOSCI, a nie czyjś prywatny ogródek do uprawiania na chwałę ludzkości.
    Bo FUNDACJA to możliwość działania dla każdego, kto ma pomysł na działanie, znajdzie wykonawców i środki, by zrobić coś dla społeczności czy dla rozwoju Joomla w Polsce (także za pieniądze z różnych Funduszy).

    Dlatego jeszcze raz apel o rzeczową dyskusję.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #27
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    @Zwiastun - ja niczego nie miałem zamiaru dowodzić Tylko wskazałem, jak mogą to widzieć inni. Faktycznie tytuł tego artykułu może mieć działanie odwrotne do zamierzonego, a patrząc z punktu widzenia osób, które nie znają Joomla! - na pewno nie zachęca. Sam dobrze wiesz, jak jest czytany tekst w internecie. Często na tytule ludzie zaczynają i często na nim kończą.

    Również jestem zdania, że znaczna część dyskusji w tym wątku poszła w nie najlepszym kierunku. Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego w udowadnianiu swoich racji w internecie, niektórzy ludzie są tak zawzięci. Dla mnie to zmarnowana energia.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  9. #28
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    Koledzy, off topik się zrobił
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  10. #29
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    W sprawie tytułu artykułu na joomla.pl wspomnianego w komentarzach - z mojej strony jest pełna zgoda, nie był on najlepszym z możliwych wyborów.
    Tytuł został poprawiony w porozumieniu z autorem. Zgłosiłem nowy url do przeindeksowania i mam nadzieję, że dość szybko w SERP pojawi się już nowy tytuł.

    Dziękuję za zwrócenie uwagi na problem.

  11. #30

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kacper1972 Zobacz wiadomość
    3. Rocketheme od 10/11 tygodni nie wydał szablonu dla Joomla - oburzenie i tłumaczenia tutaj:
    Od wielu lat wykupuję konto developera w RocketTheme i muszę powiedzieć że dzieje się z tą firmą coś złego. Nie chodzi tylko o szablony Joomla - także Wordpress i GRAV. Te szablony są dziwne i brak w nich funkcjonalności o które proszą użytkownicy. Brak graficznego dopracowania. Brak też biblioteki cząstek.

    Szkoda bo uważam że mają fajny framework. Teraz korzystam z szablonów inspiretheme.com także na Gantry 5 - tu jest chociaż biblioteka cząstek i szablony są bardziej dopracowane. Ten sam framework ale inne podejście.

    Co do promocji Joomla
    firmy.joomla.pl - nie rozumiem tej inicjatywy i już kilka razy chciałem o tym napisać.
    Ceny każdy może sobie ustalić jakie mu się podoba - ale ma to sens jeśli na taki katalog generuje ruch trochę większy.
    Przy takim ruchu na stronie nici z promocji Joomla i zarobku także.
    Dziwi mnie to dlatego że jest to w domenie joomla.pl czyli robią to ludzie którzy chyba z założenia chcą promować ten CMS i powinno im zależeć żeby pokazać popularność Joomla wśród agencji reklamowych i freelancerów. A tu działanie w przeciwnym kierunku raczej.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Podmiana Wordpressa ang na Wordpress PL
    przez MonkaZioom na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 28-05-2012, 23:23
  2. Przejście z Wordpressa na Joomla!
    przez MagdaZ na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-05-2011, 13:03
  3. Szablony w Joomli przypominajace Wordpressa
    przez Hansolo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 25-01-2010, 20:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •