3.7.3 do 3.8.X
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: 3.7.3 do 3.8.X

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    20-03-2018
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny 3.7.3 do 3.8.X

    Witam, mam problem, nie mogę podnieść aktualizacji z J w wersji 3.7.3 do wyższej, nawet patch do 3.7.4 mi nie działa.
    Serwer na Home.pl, proszę o pomoc, bo potrzebna jest mi aktualna wersja
    Podobnie mam z aktualizacją na home.pl w wersji 3.8.5 do 3.8.6, też nie daję rady.
    Ściągałem pliki w zipie spakowane i też ręcznie nic nie działa.
    Proszę o pomoc jak i co pozmieniać w plikach na serwerze aby to działało poprawnie.
    Pozdrawiam
    Korsarz.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Sprawdź sobie ścieżki do katalogów dla plików tymczasowych i dla logów. Muszą one być poprawne, a katalogi muszą mieć uprawnienia pozwalające na zapisywanie plików (np. 755).

    Być może masz włączoną separację, więc możesz ją wyłączyć, lub ręcznie wgrać paczkę na serwer i tam rozpakować.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Zastąpienie plików na serwerze tymi z paczki powinno dać radę.
    Potem ewentualne sprawdzenie Zaplecze -> Rozszerzenia -> Instalacje -> Baza danych by naprawić ewentualne błędy.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    stronymtJeżeli nie wykonałeś jeszcze błędnych instrukcji od siristru to pokaż wynik z https://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=714&t=793531. w razie potrzeby instrukcje w języku polskim masz tutaj.

  6. #5
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wojsmol Zobacz wiadomość
    Jeżeli nie wykonałeś jeszcze błędnych instrukcji od siristru to
    Dlaczego uważasz je za błędne? Robiłem tak wielokrotnie w przypadku niemożności aktualizacji automatycznej.

    EDIT: W dokumentacji Joomla! wspomina się nawet o tej metodzie (Method C):

    https://docs.joomla.org/J3.x:Upgradi...a_3.4.x_to_3.5

    Poza tym po co by Joomla wypuszczała "Upgrade Packages"?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  7. #6
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    siristru Dlatego, że w ten sposób można rozwalić serwis jeżeli wykonamy tą procedurę przy aktualizacji przykładowo z 3.7.x do 3.8.x gdzie zaszły duże zmiany w systemie plików. Dodatkowo przy tej metodzie nie jest wykonywana część zapytań z plików SQL - UPDATE i INSERT.

  8. #7
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Można
    Empirycznie sprawdziłem i to z 3.1 aż do 3.8 (startując od 2.5 która to migracja wysypała się po drodze, dlatego trzeba było niektóre tabele tworzyć ręcznie. Jednak od 3.5 do 3.8 ta metoda idzie gładko).
    A od czego jest narzędzie do naprawy bazy danych wbudowane w Joomlę: http://prntscr.com/j7wxt3 ?
    I dlaczego wspomina się o tej metodzie w oficjalnej dokumentacji Joomla?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    @siristru, nie można, ponieważ jak napisał @wojsmol w 3.8 w porównaniu do 3.7.3 spora część plików i folderów jest usunięta lub przeniesiona do innej lokalizacji (na przykład z libraries/joomla do libraries/src) a tego nie wykonasz nadpisując pliki

    zauważ że nie rozmawiamy o bazie danych, tylko o strukturze plików

    "Method C", jak zauważyłeś, jest podana jako awaryjna (jeżeli zawiedzie A i B) i kluczowe jest zastosowanie skryptu postupdate.php (który ocalił niejedną instalację ale to nie jest skrypt wypuszczony przez Joomla tylko przez Michaela Babker'a

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  10. #9
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez adam.lachut Zobacz wiadomość
    "Method C", jak zauważyłeś, jest podana jako awaryjna (jeżeli zawiedzie A i B) i kluczowe jest zastosowanie skryptu postupdate.php (który ocalił niejedną instalację ale to nie jest skrypt wypuszczony przez Joomla tylko przez Michaela Babker'a
    Wszystko się zgadza... ale dlaczego wciąż "nie można" skoro można? Mówimy tutaj o sytuacji awaryjnej bo nie zadziałały metoda A i B. Metoda C działa.
    Skoro ktoś zrobił rozwiązanie i jest podane w oficjalnej dokumentacji (mimo iż skrypt nie jest oficjalny) to nie możecie pisać, że "nie można".
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    To proste, dlatego, że napisałeś:

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Zastąpienie plików na serwerze tymi z paczki powinno dać radę.
    Potem ewentualne sprawdzenie Zaplecze -> Rozszerzenia -> Instalacje -> Baza danych by naprawić ewentualne błędy.
    a tak nie można aktualizować 3.7.x do 3.8 więc to jest błędna instrukcja aktualizacji.

    Nie byłoby problemu gdybyś napisał które foldery trzeba usunąć przed wkopiowaniem patcha albo podał informację że konieczne jest uruchomienie postupdate.php.

    BTW: na home.pl najczęstszą przyczyną problemów z aktualizacją jest włączona separacja - aktualizacja powinna być przeprowadzona przy wyłączonej separacji.

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •