Menu na stałe
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Menu na stałe

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2018
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny Menu na stałe

    Witam
    Chciałbym aby przy rowinięciu podmenu strona nie wracała do góry tylko zostawała w tym samym miejscu. Jest to do zrobienia?
    Pozdrawiam

    http://www1.gops.krzeszowice.pl/index.php

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. A niby w którym tym samym miejscu ma zostawać? Rozwinięcie menu przenosi na inną stronę. Normalny użytkownik oczekuje, że zobaczy poczatek strony, a nie jakiś przypadkowy kawałek w środku.
    2. A do tych pozycji menu to coś jest podpięte? One coś wywołują? Bo co by nie kliknął, to za każdym razem na stronie jest to samo.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2018
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za odp
    1. No fakt..przyznam,że masz rację
    2. Strona w budowie...pod każdą pozycje podpięty jest ten sam artykuł :-) ale w miarę upływu czasu się to zmienia

    Jeszcze mam taki problem. Chodzi o przyciski nawigacji pod artykułami (następny, poprzedni), chce aby wyświetlały się tylko w kategorii Aktualności. Co trzeba zrobić? Próbowałem ukrywać w opcjach przyciski nawigacji ale to nic nie dało

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Masz, widzę, tendencję do wprowadzania użytkownika w zakłopotanie. Jeśli użytkownik w jednym miejscu witryny spotka się z narzędziem ułatwiającym nawigację, to będzie go szukał także w innym podobnym miejscu. Jedną z podstawowych zasad tworzenia nawigacji jest konsekwencja.
    W ustawieniach pozycji menu na karcie Opcje masz opcję Przyciski nawigacji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2018
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za uwagi ale wg mnie te przyciski nawigacji trochę zakłamują faktyczną nawigację. Dając "następny artykuł " strona cofa się do poprzedniego ekranu. Inaczej jest z Aktualnościami ( ale to chyba ma związek z datą publikacji danego artykułu).

    Dlatego chyba pozostałbym z dolnymi przyciskami tylko dla Aktualności.

    Strona sądzę ,że jest skierowania do osób które poza Aktualnościami będą szukały konkretnych informacji w konkretnym dziale i raczej nie będą zainteresowani przeglądaniem każdego dokumentu.
    To jest oczywiście moje subiektywne zdanie.

    Zatem dzięki za pomoc i czekam na opinię
    PZDR

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przyciski niczego nie zakłamują. Nawigacja między artykułami odbywa się zgodnie z zasadą uporządkowania artykułów określoną w konfiguracji pozycji menu. Nie wiem, na jakiej podstawie formułujesz swój wniosek. Nie wiem też, o jakich aktualnościach mówisz (przypuszczam że chodzi o jakiś przegląd artykułów wyświetlany na stronie startowej).
    Dziękuję, za informację, do kogo skierowana jest strona. Może tego nie wiesz, ale w projekcie Kuźnia Dostępnych Stron znalazł się również projektowany przeze mnie pakiet startowy serwisu Ośrodka Pomocy Społecznej. Tak że mam jakąś orientację, do kogo jest kierowana strona.
    Ostrożniej formułowałbym opinie o tym, czego będą szukać użytkownicy i jak będą nawigować po serwisie.
    I już na marginesie:
    Wybrany szablon: Budujesz stronę dla Ośrodka Pomocy Społecznej. Posłużyłeś się, nie bardzo wiem dlaczego, szablonem jm-service z firmy, która ma w swojej ofercie szablony opracowane z uwzględnieniem standardów WCAG 2.0. Akurat ten, który wybrałeś, nie ma w swoim opisie informacji, że jest zgodny z WCAG 2.0. A nie jest, bo powstał zanim Joomla-Monster zainteresowała się kwestiami dostępności. Może wiec warto rozważyć wybór innego szablonu? Choćby jednego z 6 udostępnionych w projekcie Kuźnia Dostępnych Stron, a przygotowanych przez programistów z Joomla-Monster? (http://demo.dostepny.joomla.pl/?theme=jOPS%20A)
    Zgodność z WCAG 2.0: Dopiero zaczynasz prace nad witryną, a już widać, że chyba w ogóle nie uwzględniasz kwestii dostępności (dla przykladu ta publikacja: http://www1.gops.krzeszowice.pl/inde...cja-04-01-2018 - artykuł pisany wersalikami, pochylonym tekstem, niestandardowo zapisane godziny, podkreślanie tekstów, które nie są odnośnikami). Może warto przed następnymi pracami zadać sobie trochę trudu i dowiedzieć się, jakie wymagania powinny spełniać strony instytucji publicznych?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Jedyne co jest "zakłamane" to stała językowa która może być używana w nawigacji pomiędzy artykułami i paginacji.
    To zależy od twojego szablonu.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2018
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Do Zwiastuna

    Dzięki za posta i juz biegnę z wyjaśnieniami

    1.W moim poście wyraźnie zaznaczyłem "sądzę" i że jest to "moje subiektywne zdanie" zatem nic nikomu nie chciałem wyjaśniać - dlatego cenię każdą uwagę. Moim celem nie było wyjaśnianie dla kogo jest skierowana strona.

    2. Stronę oparłem na w/w szablonie tylko z tego względu na to , że na necie znalazłem tutorial akurat do tego szablonu "jak stworzyć własny szablon w joomla nie dotykając kodu". Zatem przeczytałem i spróbowałem. Wcześniejsza moja przygoda z joomla była ściśle związana z Artisteer'em więc szło lekko, łatwo i przyjemnie. Oczywiście tworzenie stron w joomla traktuję wyłącznie jako hobby o którym dowiedziała się moja p. dyrektor i ubrała mnie w to aby stworzyć tą stronę. I tak próbuję i kombinuję.

    3. Co do artykułu przytoczonego przez ciebie - to był artykuł wprost skopiowany ze starej strony tylko w takim celu abym widział jak wygląda strona startowa z listą artykułów z danej kategorii. Przyznam się bez bicia ,że o zgodności z WCAG 2.0 wogóle nie słyszałem. Choć miałem w planach orientowac się w takiej kwestii aby strona była przeznaczona dla osób niedowidzących (pewnie o tym mówi ta zgodność -jescze nie czytałem).

    Reasumując , wierzę że uda mi się stworzyć stronę spełniającą wszelkie standarty dzięki pomocy takich specjalistów jak TY :-)
    Nadal liczę na wskazówki

    PZDR

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2018
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Siemka,
    Nawiązując jeszcze do tematu


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    1. A niby w którym tym samym miejscu ma zostawać? Rozwinięcie menu przenosi na inną stronę. Normalny użytkownik oczekuje, że zobaczy poczatek strony, a nie jakiś przypadkowy kawałek w środku.
    Jednak podczas nawigacji na stronie to przeszkadza. Zwłaszcza jeżeli chcę otworzyć np.
    Dokumenty do pobrania-->Pomoc Społecza-->Wzór Wniosku o Pomoc

    Za każdym razem muszę zjeżdżać na sam dół aby otworzyć kolejne strony aby dostać się do rządanej
    Nie da się tak zrobić aby strona otwierała sie dopiero po wybraniu tej konkretnej strony a nie ,żeby przechodzić przez trzy kolejne strony.

    Mam nadzieję ,że jasno opisałem

Podobne tematy

  1. Szablon do Joomla ze stałym menu - przewijana tylko zawartsoc
    przez Makabra na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-03-2009, 19:25
  2. Stała szerokość kolumn, stała wysokość wierszy
    przez james.bien na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-12-2008, 21:02
  3. Wycentrowanie poziomego menu stałej szerokości
    przez mitring na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 25-10-2008, 12:52
  4. Stały nagłówek + artykuły z sekcji w jednej pozycji menu
    przez erni123321 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-02-2008, 12:20

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •