Mam kilka stron w różnej wersji tj. joomla 2.5 oraz joomla 3.8. Mam pytanie odnośnie xampa i wersji php. Jak zainstaluję wersję xamp php 5.6 to wszystkie strony działają ok. Natomiast w xamp php 7.2.5 joomla 2.5 lub joomla 3.8 z dodatkami niekompatybilnymi z php 7 strony nie wyświetlaj się poprawnie. To oczywiście rozumiem. Pytanie brzmi czy można gdzieś dodać jakiś plik/skrypt, żeby te strony działały poprawnie pod php 7 na xampie? Tak mam na hostingu w Home.pl. Mam ustawione środowisko php 7 ale wszystkie strony działają dobrze. Kazali mi tylko dodać krótki skrypt do pliku htaccess w joomla i trochę zmienić nazwę tego pliku. Ale to nie działa na xampie. Czy jest / znacie jakieś rozwiązanie? Pytam ponieważ słyszałem, że są już komponenty, które nie działają na php 5.6, a ja mam zamiar rozwijać nową stronę i testować ją na php 7. Od razu piszę, że upgrade starych joomli to strasznie dużo pracy w moim przypadku i wolałbym tego uniknąć (poza tym sporo fajnie działających dodatków niekompatybilnych z joomla 3x).