Praktyczne porady RODO - Strona 7
Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Wyniki 61 do 70 z 72

Temat: Praktyczne porady RODO

  1. #61
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Wielkość firmy nie ma znaczenia Znaczenie ma:

    - instytucje publiczne/budżetowe maja obowiązek powołania IOD np. gminy, budżetowe instytucje kultury
    - firmy których główna działalność opiera się na przetwarzaniem danych osobowych na dużą skalę, związanym z systematycznym monitorowaniem osób których dane dotyczą np. spółdzielnie, firmy telekomunikacyjne
    - podmioty przetwarzające dane osobowe szczególnej kategorii np. szpitale lub doradcy dietetyczni

    Czyli mogę mieć firmę jednoosobową i prowadzić porady dietetyczne. Podczas wywiadu pytam o przebyte choroby lub brane leki. W świetle przepisów muszę powołać IOD
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #62
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Uwaga! Prywatny numer telefonu to również dana osobowa: https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2405634.html
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #63
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Bardzo Ciekawa interpretacja.
    Wiem że na mój prywatny numer nie może zadzwonić żaden telemarketer bez mojej wyraźnej zgody tak mówią przepisy ale że nr telefonu dane osobowa? To chyba idzie w złą stronę.

  5. #64
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    To ma sens. Numer telefonu przypisany jest do jednego abonenta - staje się jego identyfikatorem. Jeśli po identyfikatorze można go zidentyfikować (pośrednio lub bezpośrednio) to jest to dana osobowa. Tak jak numer IP.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #65
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Nie do końca się zgodzę z tobą. Ponieważ nr telefonu to nr telefonu a IP to IP. Mam tu na myśli że jeżeli posiadasz nr telefonu to tak naprawdę nie wiesz do kogo należy. Nie mając bliższych informacji możesz domniemywać że należy do osoby fizycznej. Jeżeli ktoś odbierze ten telefon to też nie masz pewności że odebrał właściciel. To samo tyczy się do IP nie masz 100% pewności że na danym IP siedzi tylko jedna osoba tak jak przy telefonie. Masz duże prawdopodobieństwo że to jest zawsze ta sama osoba dlatego nie ma 100% pewności że za każdym razem będzie to ta sama osoba.
    Owszem są przepisy które zabraniają dzwonić bez twojej zgody ale to inna sytuacja nie dane osobowe.

    Dlatego uważam że ta nagła troska o dane zaczyna iść zbyt mocno w drugim kierunku.

    Ostatnio sam osobiście trafiłem na taki absurd interpretacji RODO.
    Dzwonię do urzędu z pytaniem o termin wypłat, chodziło mi o ogólną informację których nie znalazłem na stronie. Przemiła pani zapytała o moje imię i nazwisko (nie wiem po co). Po czym usłyszałem że nie udzieli mi żadnej informacji bo jest RODO i nie poda żadnego terminu.

    Dlatego uważam że urzędy i niektóre firmy zaczynają przesadzać z nadmierną interpretacją tych przepisów.

  7. #66
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    No nie, numer przypisany jest do abonenta. Abonent to jedna osoba. Numer ma identyfikować abonenta a nie osobę która używa numeru tj. używa telefonu z tym numerem.
    Mam taką sytuację mam 3 numery - jestem jednym abonentem ale jednego numeru używa moja połowica a drugiego syn.
    Wszystkie numery pozwalają zidentyfikować mnie jako abonenta.
    Jeśli ktoś ma numer i ma możliwości identyfikacji (np. wyrok sądu i usługodawca musi przekazać informację) to numer wskaże kto jest jego właścicielem.

    Absurdy gonią absurdy - ludzie lubią wymyślać a przełożeni nie szkolą pracowników.

    Jedno mnie niepokoi... bo idąc tym tropem to numer rejestracyjny pojazdu też może być daną osobową bo pozwoli zidentyfikować właściciela pojazdu czyli osobę fizyczną.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #67
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    No nie, numer przypisany jest do abonenta.
    Ale abonent nie równa się użytkownik. Co w sytuacji gdy abonent wyraża zgodę na kontakt a użytkownik nie?

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Jedno mnie niepokoi... bo idąc tym tropem to numer rejestracyjny pojazdu też może być daną osobową bo pozwoli zidentyfikować właściciela pojazdu czyli osobę fizyczną.
    I takich absurdów będzie coraz więcej.
    Uważam że dopóki nie będzie jakiś konkretnych rozporządzeń lub wyroków sądu to w najbliższym czasie będzie wysyp absurdów.

  9. #68
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Przecież nikt nie mówi, ze zidentyfikowany ma być użytkownik Tylko abonent będący osobą fizyczną. JAKĄŚ osobę zidentyfikujesz - nie ma znaczenia jaką.

    Tak będzie. Ja też uważałem, że numer telefonu nie jest daną osobową - z błędu wyprowadził mnie dr Maciej Kawecki :/
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  10. #69

    Domyślny

    Co do RODO to najlepiej przejść krótkie szkolenie online przez internet. Osobiście miałam coś takiego w pracy i daje to ciekawe spojrzenie i sami możemy sobie odpowiedzieć na pytanie czy postępujemy zgodnie z RODO czy nie.

  11. #70
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez 98Ania89 Zobacz wiadomość
    Co do RODO to najlepiej przejść krótkie szkolenie online przez internet.
    Zgadzam się - trzeba je jednak przygotować. By je przygotować trzeba mieć wiedzę

    Dla swojej instytucji wdrożyłem właśnie takie rozwiązanie Platforma szkoleniowa oparta na Joomli + nagranie z prezentacji Google z lektorem. Tworzę pracownikom konto, ci sami się logują i przechodzą szkolenie.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 10-11-2018, 10:53
  2. RODO dodatek
    przez alkalkalk na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 17-05-2018, 09:32
  3. Praktyczne i estetyczne logowanie i rejestracja
    przez DobleYou na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-11-2009, 21:55
  4. Moduł do wyświetlania cytatów lub porady dnia
    przez italiano na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-10-2008, 14:23
  5. Maly sklep online - szukam porady
    przez maja2 na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 15-05-2008, 08:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •