Kupno szablonu
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Kupno szablonu

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-12-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Kupno szablonu

    Witam
    Jestem nowy użytkownikiem i chciałbym zakupić szablo.
    Czy ktoś mógł by mi powiedzieć czy po zakupie szablonu otrzymam całą zawartość strony tak jak mi się wyświetla w przeglądarce live demo. Chcem zeby moja strona wyglądała identycznie.
    Link do szablonu:
    https://www.olwebdesign.com/joomla-t...s/ol-savo.html
    Czy podczas instalacji instaluje tylko szablon czy jakieś dodatkowe mody też?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Napisz do sprzedawcy, czy sprzedaje cały tzw. quickstart, czyli gotowy pakiet instalacyjny strony demo. Na stronie jest informacja, że "sql demo", więc pewnie chodzi im o quickstart. Ale lepiej dopytać.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-12-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam Zakupiłem już szablon i mam tam kilka katalogów
    demo installer
    extensions
    logo psd
    template-help
    ol_savo_pro.zip
    i nie mam pojęcia co dalej

  5. #4
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Stawiam na: demo installer.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  6. #5
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Nawet mając quickstart (demo_installer) nie oznacza że masz prawo do komponentów użytych w tym demo, może być tak że dostawca użył komponentów w wersji pro, ale z licencją dla siebie, więc dla ich poprawnego działania musisz wykupić taką licencję na swój serwis.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @terra: A na jakiej podstawie to twierdzenie? Jeśli otrzymałeś od kogokolwiek oprogramowanie na licencji GNU GPL, to możesz z niego korzystać na warunkach GNU GPL.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    @terra: A na jakiej podstawie to twierdzenie? Jeśli otrzymałeś od kogokolwiek oprogramowanie na licencji GNU GPL, to możesz z niego korzystać na warunkach GNU GPL.
    Zgadzam się ale uważaj na zdjęcia bo tu są prawa autorskie i lepiej być na 100% pewnym.

  9. #8
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    @terra: A na jakiej podstawie to twierdzenie? Jeśli otrzymałeś od kogokolwiek oprogramowanie na licencji GNU GPL, to możesz z niego korzystać na warunkach GNU GPL.
    Widziałem już quickinstallery, w których użyto komercyjnych rozwiązań. Oczywiście macie rację co do szablonu, ale czasem do prezentacji tego szablonu wykorzystywany jest komponent pro, natomiast w quickinstalerze ten sam komponent jest już w wersji free z ograniczonymi funkcjami. To o takim przypadku mówię. Warto zatem sprawdzić i dopytać autora szablonu.
    Nie mieliście nigdy takiego przypadku ? To może jeszcze przed Wami .

  10. #9
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    Widziałem już quickinstallery, w których użyto komercyjnych rozwiązań. Oczywiście macie rację co do szablonu, ale czasem do prezentacji tego szablonu wykorzystywany jest komponent pro, natomiast w quickinstalerze ten sam komponent jest już w wersji free z ograniczonymi funkcjami. To o takim przypadku mówię. Warto zatem sprawdzić i dopytać autora szablonu.
    Nie mieliście nigdy takiego przypadku ? To może jeszcze przed Wami
    Jeżeli coś jest na GNU GPL to sytuacja jest prosta nie wymaga dyskusji. Licencja wyraźnie mówi co użytkownik może z danym oprogramowaniem zrobić.
    Problem z licencją GNU GPL jest to że każdy z założenia uważa ją za darmową. Tak nie jest, to autor decyduje czy dany soft odda Ci na licencji GNU GPL za 0zł czy masz za nią zapłacić.

    Jeżeli za nią zapłaciłeś i otrzymałeś produkt na licencji GNU GPL to posługujesz się tą licencją i możesz taki soft dodać do swojego softu zgodnie z licencją za którą zapłaciłeś lub nie.

    Z tego też tytułu bardzo wiele szablonów ma w sobie moduły płatne, które dostajesz wraz z szablonem. I to jest zgodne z licencją. Warto jednak w tym miejscu zauważyć że użytkownik końcowy, który kupi ten szablon nie ma prawa np do aktualizacji danego dodatku a jedynie autor szablonu który posiada licencję. Taka praktyka jest często stosowana i bardzo dobrze się sprawdza.
    Osobiście nieraz kupowałem produkt na licencji GNU GPL i wstawiałem go do projektu klienta końcowego. Klient końcowy otrzymuje w ten sposób w pełni działający dodatek w wersji Pro. Jednak nie jest go w stanie sam zaktualizować bo musi np wykupić subskrypcję na dany soft.

    Dlatego nie wprowadzaj zamętu że dany szablon ma okrojoną wersję jakiegoś dodatku PRO. Owszem trafiają się szablony że zamiast wersji PRO dodatek jest free ale to jest w mniejszości. Przynajmniej na ilość szablonów które miałem możliwość kupić.

    Zdarza się że w wersji demo pokazany jest jakiś dodatek którego później nie otrzymasz w pakiecie wraz z szablonem ale to już jest rzadkość i często autor o tym informuje.
    Najgorsze są zdjęcia z nimi należy uważać ponieważ to nie licencja a prawa autorskie i częstą praktyką twórców szablonu jest, że w prezentowanej wersji demo mamy ładne stokowe zdjęcia a w otrzymywanym pakiecie szablonu mamy szare kwadraty z napisem jego wymiarów ale to już inna historia.

  11. #10
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Mam wrażenie że skupiacie się nie na tym co jest w moim poście , jego intencją było jedynie zwrócenie uwagi na to, żeby nie przyjmować dosłownie lub za pewnik, że wszystko co dostaniecie w quickinstallerze, jest do bezrefleksyjnego wykorzystania.

Podobne tematy

  1. Kupno szablonu dla zleceniodawcy
    przez xerto na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 01-06-2014, 12:32
  2. Yootheme i kupno szablonu!?
    przez LorDos na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post/autor: 30-10-2012, 17:41
  3. Kupno szablonu w celu modyfikacji
    przez zarro na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 13-03-2011, 21:53
  4. Kupno templatki - co z prawami autorskimi?
    przez michal33 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-03-2010, 14:30
  5. SOBI2 - Kupno modułu
    przez jaks na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-08-2008, 15:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •