Dlaczego SEF dodaje do linków początek aktualnej domeny z podstroną?
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Dlaczego SEF dodaje do linków początek aktualnej domeny z podstroną?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2018
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny Dlaczego SEF dodaje do linków początek aktualnej domeny z podstroną?

    Dzień dobry,

    Przepraszam że założyłem konto i od razu pytam ale mam pilny problem.

    Przeniosłem dla klienta stronę kopiując ją 1:1 razem z bazą. Standardowa robota jakich robiłem wiele, jednak nie w tym przypadku.



    Na podstronach nie ładowały się assety, ale przez FTP dodałem w wielu miejscach slash na początku i już się wyświetlają, natomiast linki dodane przez CMS nie działają poprawnie.

    Będąc na: - domena.pl/podstrona/podstrona

    Link do lokalnego PDF wyglada tak - domena.pl/podstrona/podstrona/instrukcje/instrukcja.pdf

    A powinien wyglądać - domena.pl/instrukcje/instrukcja.pdf

    Co prawda w tekście w CMS mam a href="instrukcje/instrukcja.pdf" ale to z tego powodu że jak dodaję / lub adres domeny to po zapisie joomla kasuje jedno albo drugie.

    Dla testu wyłączyłem "proste adresy" czyli SEF i linki się poprawiły (nawet moje ręcznie poprawione style nadal działały poprawnie), ale zrobił się bałagan w adresie URL.



    Dodatkowo:

    Jest to najnowsza joomla

    Jeszcze dzisiaj robiłem reinstalację plików corowych joomli.

    Klient nie włączył "Zastosuj przepisywanie URL" przez co wszędzie miał domena.pl/index.php/podstrona poprawiłem.

    Dla przykładu "poprawione style"

    Kod PHP:
          $doc->addStyleSheet('/templates/'.$this->template.'/css/magnific-popup.css');      $doc->addStyleSheet('/templates/'.$this->template.'/css/komento.css');        $doc->addStyleSheet('/templates/'.$this->template.'/css/kunena.css');        $doc->addStyleSheet('/templates/'.$this->template.'/css/responsive.css'); 
    Podobny problem był w module "superfish" i mod_menu stópki strony i w nim też musiałem dodać slashe


    Proszę pomocy.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2018
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziwne, zakładałem raczej że mam problem nowicjusza a tutaj nikt nie jest w stanie podpowiedzieć w którym kierunku się udać?

  4. #3
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    To jest kwestia tego jak zadajesz pytanie. Nie wiadomo co przenosiłeś, gdzie jak, do tego podajesz informacje, że już wykonywałeś "ręczne" operacje poza Joomla itd.... Może warto było zadać te pytania wcześniej, zanim zacząłeś. Co to oznacza że skopiowałeś stronę 1:1 ? Jeśli coś przestało działać to na 100% nie wykonałeś operacji 1:1.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2018
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Przepraszam, wydawało mi się że napisałem to najprościej jak się da.

    Co przeniosłem - zwykłe pliki joomli, nic nadzwyczajnego
    Gdzie - z jednego serwera na drugi, ustawienia takie same za pomocą FTP
    Jak - Kopiując pliki na serwerze i wklejając je na drugi za pomocą filezilli

    Wykonałem "ręczne" operacje bo nie mogłem znaleźć odpowiedzi i nie spodziewałem się że utknę tylko na linkach w cms.

    Skopiowałem stronę 1:1 oznacza że struktura, pliki, wielkość jest zachowana z oryginalnego serwera, ale widzę że jednak się domyśliłeś co to oznacza.

    Aktualnie kopiuję stronę do innego hostingu, może ustawienia serwera są winne.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Do przenoszenia strony służą odpowiednie narzędzia, takie np. jak Akeeba Backup. Proponuję skorzystać.
    2. Przeniesienie 1/1 plików nie może, jak się domyślasz, gwarantowac poprawnego działania, bo pewno w tych plikach, np. w configuration.php siedzą istotne informacje konfiguracyjne, odwołujące się do konkretnego serwera. Podejrzyj, sprawdź, popraw.
    3. Zajmuję się Joomla od zarania i naprawdę nie wiem, co to znaczy "Na podstronach nie ładowały się assety, ale przez FTP dodałem w wielu miejscach slash na początku i już się wyświetlają". Skoro coś się nie łądowało, tzn. że raczej miałeś błąd w konfiguracji, a nie w samych adresach, które popoprawiałeś ręcznie, zamiast znaleźć przyczyne problemu. Efekt "assety" Ci się wyświetlają, jeno linki nie działają.
    4. Pogrzebałeś sosbie odważnie w kodzie, popoprawiałes style, bo przecież wiesz, co robisz. A może jednak nie wiesz?

    Zainstaluj na starej wersji Akleba Backup, wykonaj kopię, odtwórz w nowej lokalizacji i pewno wszystko będzie działać, skoro działało.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-12-2017
    Wpisy
    22
    Punkty
    3

    Domyślny

    Plugin do SEF raczej powinien zostać włączony. To on m.in. dodaje '/' do linków z artykułów.

    Ręczne poprawianie linków, wydaje się nie najlepszą opcją i zostawiłbym ją na koniec.
    Lepiej zadbaj o lepszą kopię, zajrzyj w generowane błędy php, może jakiś plugn przestał działać na nowej wersji.

    Problem z linkami zazwyczaj może generować tag
    Kod:
    <base>
    W celu przetestowania, dodaj kod u góry w aktualnym szablonie /templates/[twoj_szablon]/index.php:
    Kod HTML:
    JFactory::getDocument()->setBase(''); // To usunie tag <base>

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2018
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za wiadomości i skoro wszyscy polecacie "akeeba backup" to od następnego razu zacznę tego używać.

    Zmieniłem domyślny edytor TinyMCE na ten w którym pisze się tylko w HTML i "/" na początku już nie znika dzięki czemu linki wyświetlają się poprawnie.

    Wiem i rozumiem że za bardzo poleciałem z tą edycją plików i dodawanie "/" w kodzie, następnym razem już tak nie zrobię.

    Temat można uznać za zamknięty.


    Ps. Wydawało mi się to jasne: ""Na podstronach nie ładowały się assety, ale przez FTP dodałem w wielu miejscach slash na początku i już się wyświetlają"

    Assety to inaczej zasoby strony czyli /js, /css, /png -
    https://parceljs.org/assets.html
    Przez FTP, czyli w plikach strony dodałem / na początku czyli linijka z plikzcss/style.css zamieniłem na /plikzcss/style.css itd.

    Jestem samoukiem i być może powielam złe nazewnictwo które gdzieś-kiedyś usłyszałem.



  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dimian Zobacz wiadomość
    Assety to inaczej zasoby strony czyli /js,
    Taka już moja natura polonisty i tłumacza. Oczywiście, domyśliłem się, co masz na myśli. Ale jesteśmy w Polsce. Informatycy mają tendencję do używania anglopolskiego bełkotu. Gdyby na to zezwolić, już dawno byśm,y się nie rozumieli.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Na początek same problemy i brak wiedzy
    przez rom4n na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-03-2007, 18:12
  2. Początek z Joomla!
    przez M1s1ek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 21-12-2006, 17:53
  3. Początek instalacji, configuration.php.dist
    przez Stefan80 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-12-2006, 22:54
  4. początek i już problem
    przez cheetos na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 25-07-2006, 01:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •