Odnośniki podstron
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Odnośniki podstron

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2018
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny Odnośniki podstron

    Witam, chciałbym wyłączyć wyświetlanie się adresu URL index.php - obecnie strona główna wyświetla mi się tak mojadomena.pl/index.php/pl-pl/

    Natomiast podstrony wyświetlają się w podobny sposób, np mojadomena.pl/index.php/pl-pl/o-mnie

    I tak z każdą inną podstronę. Jak mogę to zmienić?

    P.S strone mam w 4 wersjach językowych, gdy zmienie w Konfiguracji globalnej ustawienia, tj Optymalizacja dla wyszukiwarek-strona wywala błąd 404

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    922
    Punkty
    87

    Domyślny

    Włącz w konfiguracji globalnej: 1."Proste adresy" 2 ."Zastosuj przepisywanie URL" 3. "Dodaj przyrostek do URL", a przede wszystkim przemianuj plik htaccess.txt na .htaccess (w katalogu głównym Joomla).

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2018
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję! natomiast problem nie do końca został rozwiązany, gdyż dalej mam taki przedrostek /pl-pl/ Próbuje zmieniać to w ustawieniach języka, ale bez szału, wyświetla mi taki komunikat
    Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Język treści z takim kodem języka nazwy obrazka już istnieje

    Mimo, że wrzucałem na serwer plik o pierwotnej nazwie, zmieniałem przedrostki/nazwy-niestety, dalej to samo

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A po co właczyłeś język treści i pewno jeszcze jakieś ustawienia wielojęzyczności? Wyłącz je
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2018
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dobre pytanie, ja tą stronę przejąłem po poprzednim wlaścicielu, który narobił bałaganu i teraz sprzątam szukając co chwile nowych problemów.

    Po wyłączeniu ustawień o których napisałeś, strona przestaje działać.

  7. #6
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    922
    Punkty
    87

    Domyślny

    Od zaplecza Joomla! Rozszerzenia ->Języki ->Zainstalowane ustaw polski jako domyślny dla Witryny i Zaplecza.
    na zapleczu w opcji Menu sprawdź czy masz utworzone menu dla wersji językowych, Np. nazwa menu (PL), nazwa menu (EN).
    Niezależnie od wersji językowych alias menu, artykułu itd. nie może się powtarzać, a tak pewnie masz teraz. Jeśli chcesz użyć tytułu menu HOME, to alias w wersjach językowych powinien się różnić. np. homepl.html homeen.html homesp.html itp.. lub użyj innych menu np Start (PL), Home (EN)

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2018
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Joomla! 3.x

    Wszystkie te rzeczy mam zrobione, one się nie powtarzają, na swojej stronie posiadam 4 wersje językowe polski, rosyjski, niemiecki, angielski.

    Po zmianie języka na niemiecki wyświetla mi prawidłowo /de/ angielski /en/ a dziwnie polski /pl-pl/ i jeszcze rosyjski wyświetla się tak dziwnie, bo przedrostek jest taki /ru-RU/

    Menu i inne takie rzeczy jest zrobione w każdej, spośród 4 wersji językowych.

    To, co m piszesz terra, jest zmienione już przez poprzedniego właściciela, nic się nie powtarza, każda nazwa/alias/plik różni się nazwą, próbowałem zmienić nazwę pliku flagi, próbowałem zmienić alias URL, nie zapisuje się przez błąd który przedstawiłem powyżej. Też mnie to zastanawia.

    Mam dostęp wyłącznie do zaplecza, nie mam ograniczonych uprawnień.

    Dobra, temat do zamknięcia, miałem złośliwy skrypt w kodzie szablonu który kolidował z ustawieniami joomli

    Dziękuję wszystkim za pomoc,
    Pozdrawiam, oraz życzę wszystkiego dobrego!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2018
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Roboczy Zobacz wiadomość
    Dobra, temat do zamknięcia, miałem złośliwy skrypt w kodzie szablonu który kolidował z ustawieniami joomli,

    Dziękuję wszystkim za pomoc,
    Pozdrawiam, oraz życzę wszystkiego dobrego!
    Jednak nie....problem dalej występuję, nie mam zielonego pojęcia, gdzie znajdę Język treści z takim kodem języka nazwy obrazka już istnieje

    kolidowal owszem, ale to z modułem zarządzania reklamami, przepraszam, chodzi mi o główny przedrostek.
    W bazie danych również edytowałem tabele z przedrostkiem PL i nic się nie zmienia. Wciąż ten sam komunikat.

  10. #9

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2018
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za pomoc! temat do zamknięcia.

    Pozdrawiam

Podobne tematy

  1. Banery - odnośniki do własnego serwisu
    przez pz103 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 29-01-2008, 15:03
  2. odnośniki z miniaturek prowadzą do błędu 404.
    przez Direct na forum Zoom Media Gallery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-06-2007, 22:30
  3. Jogadgets odnośniki do zdjęć problem ;(
    przez mati881 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-06-2007, 16:53
  4. Na sieci działa, lokalnie odnośniki do grafiki nieodpowiednie :/
    przez shyha na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-02-2007, 10:08
  5. [FCKeditor] odnośniki wewnętrzne
    przez Martin123 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-06-2006, 13:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •