Edytor tekstowy
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Edytor tekstowy

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2018
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Joomla! 3.x Edytor tekstowy

    Witam, mam pytanie odnośnie edytora tekstowego Joomla 3.3.1. Czy jest jakiś moduł, lub inna możliwość która pozwoli tworzyć artykuły bez potrzeby wdrażania HTLML? tak jak jest np w WordPress, obecnie moje treści, w celu wizerunku dla użytkowników wyglądają tak, że HTML i CSS jest w kodzie, bardzo widoczny i utrudniający pozycjonowanie mojej witryny. W WordPresie jest np tak, że tworze jakiś artykukł, i treść jest bardzo dobrze z optymalizowana, przyjazna dla wyszukiwarek, użytkowników i webmastera.


    Czy jest coś podobnego do Joomli? taki ala edytor WordPress
    Edytor taki jaki jest na forum, byłby idealny dla portalu opartego o system Joomla, ale nie wiem jaki taki system wdrożyć

    Mam problem również z komponentem DJ-CATALOG 2 gdzie moduły widoczne w edytorze nie działają, takie jak np Select pOWR Plugin...

    Jak rozwiązać oby dwa powyższe problemy? będę wdzięczny za pomoc,
    Dziękuję,
    Pozdrawiam

  2. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Roboczy Zobacz wiadomość
    obecnie moje treści, w celu wizerunku dla użytkowników wyglądają tak, że HTML i CSS jest w kodzie, bardzo widoczny i utrudniający pozycjonowanie mojej witryny.
    A możesz wyjaśnić, co masz na myśli? Co to znaczy, że "HTML jest w kodzie widoczny"? I co to znaczy że "CSS jest w kodzie widoczny"? W jaki sposób kod HTML utrudnia pozycjonowanie Twojej witryny?

    PS W jednym wątku poruszamy jeden problem. Do drugiego załóż odrębny wątek.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  3. #3
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    Zapewne chodzi o to, że wynikiem wpisanego tekstu w edytorze wizualnym jest kod HTML czyli <p></p> itp.
    Jego użytkownicy pewnie zmieniają czcionkę, jej wielkość czyli dodają spany ze stylami... czyli tworzą style inline.
    Zawsze możesz wyłączyć edytor wizualny a wprowadzony tekst będzie czysty.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    20-11-2012
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    Po wklejeniu tekstu z Worda w edytor, zaznacz cały tekst(ctrl + a), następnie użyj opcji w menu edytora TinyMCE: Format > Wyczyść formatowanie lub Remove formatting(ikonka gumki) w edytorze JCE.
    Nie znalazłem dla Joomla edytora działającego tak jak ten w Wordpresie(czyli po wklejeniu tekstu z Worda w trybie textowym edytora, zachowany zostaje podział na paragrafy ale bez tego Wordowego syfu)

  5. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2018
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    W WordPresie można budować treści bez potrzeby pisania kodu, np nagłówki H3, H2 itd, to samo wielkość/pogrubienie i masa innych opcji, bez kodu w treści nie zbuduje atrakcyjnego artykułu dla użytkowników ani przyjaznej treści dla Google.

    Senior - duża ilość kodu nie jest widoczna dla ludzi którzy przeglądają stronę, ale spora ilość kodu widoczna jest dla Googli, co utrudnia pozycjonowanie, a zarazem optymalizacje strony.

    O wiele łatwiej jest korzystać z edytora takiego jak w WP, tam jedno kliknięcie tworzy choćby nagłówki które są atrakcyjne i przyjazne do indeksowania.

    Dlatego pytam o moduł który zastąpi według mnie, nie wygodny edytor tekstowy. Nie używanie kodu w budowaniu treści skutkuje tym, że ta treść jest słabo widoczna, zlewająca się oraz odstraszająca. Ogólnie nie mam nic do Joomli, ale edytor uważam, że jest jedną z najważniejszych funkcji, szczególnie w Joomli, a nikt tego nie wymyślił jeszcze.

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    20-02-2012
    Wpisy
    247
    Punkty
    43

    Domyślny

    Edytorów tekstowych na Joomla jest cała masa Poczytaj trochę poszukaj Editor-TinyMCE jest trochę podobny do edytora Wordpress polecam pobawić się ustawieniami
    http://joomlaexpert.pl/expert/joomla/12-edytory-joomla
    Pomógłem - daj punkt

    Przekaż swój 1 %


    Przyłącz się do akcji

    www.mojalewastopa.pl

  7. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2018
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za pomoc!

  8. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przepraszam, ale o czym i po co Ty piszesz? Na czym polega Twój problem?
    Bo zupelnie nie rozumiem.
    Po pierwsze: W Joomla masz do dyspozycji standardowy edytor wizualny TinyMCE. Nie musisz w ogóle zaglądać do kodu. Chcesz sformatowac tekst jako nagłówek, zazanczasz i wybierasz z przybornika odpowiedni poziom nagłówka. Chcesz zrobić listę, zaznaczasz elementy listy i wybierasz, czy to ma być lista punktowana, czy numerowana. Chcesz tabelę - wybierasz odpowiedni przycisk z przybornika i masz tabelę.
    Po drugie: Co to znaczy "duża ilość kodu"? Może masz na myśli nadmiarowy kod, powstający w wyniku dodatkowego ręcznego formatowania rzeczy, których formatować nie trzeba. Jeśli chcesz nadać akapitowi czy innemu elementowi specjalny styl, również masz do tego odpowiednia opcję w edytorze. Trzeba jedynie skonfigurowac edytor tak, żeby udostępniał style typograficzne, które - nota bene - zwykłemu użytkownikowi raczej potrzebne nie są. Ale można mu je udostępnić.
    A może masz na myśli jakiś dodatkowy kod generowany w wyniku wklejania tekstów ze starych wersji Worda albo tekstu kopiowanego z innych stron? Po prostu nie wklejaj kopiwoanego i sformatowanego tekstu. A jeśli muszisz, użyj narzędzi do czyszczenia kodu.
    Po trzecie: Co to znaczy "nie wygodny edytor tekstowy". O jakim edytorze mówisz? Bo "tekstowych" edytorów w Joomla jest dwa. Jeden - prosty. Masz po prostu pole tekstowe i możesz w nim wpisywać, co chcesz. I drugi - Codemirror, który dostarcza wielu opcji specjalnie dla webmasterów (kolorowanie kodu, numerowanie linii, itd). Oczywiście, w obu musisz wpisywać kod, jeśli chcesz się nimi posługiwać, ale przecież nikt Cię do tego nie zmusza.
    A może to TinyMCE jest dla Ciebie "nie wygodny"? No cóż, trochę to zabawne, bo to najpopularniejszy edytor wizualny HTML w Sieci, w ostatnich latach przepisany na nowo. Ale - rozumiem - każdy ma swoje oczekiwania. Jeśli Ci ten edytor nie odpowiada, mozesz sobie zainstalowac inny, na przykład JCE czy CKEditor, ARK Editor, Jodit Editor lub jeszcze co najmniej ze dwa.
    Po czwarte: A tu to już w ogóle nie wiadomo, o co Ci chodzi:
    Cytat Wysłane przez Roboczy Zobacz wiadomość
    Nie używanie kodu w budowaniu treści skutkuje tym, że ta treść jest słabo widoczna, zlewająca się oraz odstraszająca
    Najpierw piszesz o jakiejś "dużej ilości kodu", a potem o "pisaniu bez kodu". Możesz wyjaśnić?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #9
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Chcesz stylizować tekst bez używania tagów HTML, w trakcie pisania tekstu, to użyj np. edytora JCE, który jest bardzo podobny, w funkcjonowaniu, do WORD'a. Pamiętaj, że formatowanie z word'a, (które przenosisz popzez Ctrl+C -> Ctrl+V) nie ma nic wspólnego z formatowaniem HTML, dlatego rozjeżdżaj się teksty i tak jak pisze Zwiastun, trzeba czyścić takie formatowanie.

    PS. sprawdź czy w edytorze przez przypadek nie przełączyłeś się na pisanie w trybie kodu. Nie wiem o jakich zaletach edytora w wordpressie mówisz, ponieważ, standardowy edytor w porównaniu ze standardowymi edytorami Joomla to paździerz nad paździerzami

Podobne tematy

  1. Edytor tekstowy
    przez elldiablo na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-01-2010, 11:21
  2. Tekstowy licznik odwiedzin dla każdego artykułu
    przez sylwekb na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 31-07-2007, 10:49
  3. Moduł - boks tekstowy?
    przez Bestia na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 14-07-2007, 06:36
  4. jogadgets - tekstowy obrazek
    przez makak na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-09-2006, 10:03
  5. jak wyświetlić plik tekstowy?
    przez piglet na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 10-12-2005, 22:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •