Obraz w artykule a tekst - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Obraz w artykule a tekst

  1. #11
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Zadbaj, by do artykułów nie dodawano nadmiarowego kodu.
    Możesz dodawać klasę do obrazka (i ostylować ją w css) lub skorzystaj z miejsca na dodanie obrazka przy artykule: Obrazki i łącza / Ilustracja pełnego tekstu (to też trzeba ostylować).

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant isia2005 awatar
    Dołączył
    10-08-2018
    Skąd
    Jaworzno
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Bazyl Zobacz wiadomość
    Zadbaj, by do artykułów nie dodawano nadmiarowego kodu.
    Możesz dodawać klasę do obrazka (i ostylować ją w css) lub skorzystaj z miejsca na dodanie obrazka przy artykule: Obrazki i łącza / Ilustracja pełnego tekstu (to też trzeba ostylować).
    Fajnie, tylko niestety ja jestem zupełnie ciemna w tym temacie. Dostałam w pracy login i hasło i mam zmodernizować stronę. Niestety za bardzo się na tym nie znam. Zrobię prostą stronę ale z Joomla w ogóle nie miałam styczności. Jedyna nadzieja w was bo nawet mój syn nie wie za bardzo jak to edytować.
    Jedna noc rozmowy z mędrcem starczy na dziesięć lat studiów.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nic dziwnego, że zadziałało, bo skorzystałaś z tzw. stylu wpisanego (środliniowego). Po prostu określiłaś, jak ma być wystylizowany ten konkretny obrazek. Takie kwestie reguluje się za pomocą zewnętrznych arkuszy CSS, a nie wpisanych.
    Nie ma to zbyt wiele wspólnego z Joomla. To ogólna zasada projektowania stron.

    Cytat Wysłane przez isia2005 Zobacz wiadomość
    Fajnie, tylko niestety ja jestem zupełnie ciemna w tym temacie. Dostałam w pracy login i hasło i mam zmodernizować stronę.
    Zasmucę Cię, ale to mniej wiecej tak, jak byś była księgową w warsztacie samochodowych i dostała za zadanie naprawiać samochody z pomocą syna albo forum internetowego.
    Owszem, wszystkiego można się nauczyć, podstaw projektowania stron internetowych też.
    Tylko czy to dobry pomysł, aby uczyć się podstaw na witrynie firmowej? Daj do poczytania ten post szefostwu firmy: Jeśli firmy nie stać na fachowe przygotowanie zmodernizowanie strony, to znaczy że nie stać firmy na posiadanie strony. Z modernizacji wykonanej przez laika będzie wiecej szkody niż pożytku.
    Prosiłem o link do strony, by ewentualnie wskazać Ci poprawny sposób formatowania obrazków. Ale - jak widzę - chyba nizebyt potrzebujesz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14

  6. #15
    Debiutant isia2005 awatar
    Dołączył
    10-08-2018
    Skąd
    Jaworzno
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nic dziwnego, że zadziałało, bo skorzystałaś z tzw. stylu wpisanego (środliniowego). Po prostu określiłaś, jak ma być wystylizowany ten konkretny obrazek. Takie kwestie reguluje się za pomocą zewnętrznych arkuszy CSS, a nie wpisanych.
    Nie ma to zbyt wiele wspólnego z Joomla. To ogólna zasada projektowania stron.



    Zasmucę Cię, ale to mniej wiecej tak, jak byś była księgową w warsztacie samochodowych i dostała za zadanie naprawiać samochody z pomocą syna albo forum internetowego.
    Owszem, wszystkiego można się nauczyć, podstaw projektowania stron internetowych też.
    Tylko czy to dobry pomysł, aby uczyć się podstaw na witrynie firmowej? Daj do poczytania ten post szefostwu firmy: Jeśli firmy nie stać na fachowe przygotowanie zmodernizowanie strony, to znaczy że nie stać firmy na posiadanie strony. Z modernizacji wykonanej przez laika będzie wiecej szkody niż pożytku.
    Prosiłem o link do strony, by ewentualnie wskazać Ci poprawny sposób formatowania obrazków. Ale - jak widzę - chyba nizebyt potrzebujesz.
    Nie, po prostu gdzieś pytanie o link mi umknęło,http://www.bezpieczenstwo.jaworzno.pl/ . Trzeba tylko pododawać zdjęcia i ew. nowe artykuły. Po prostu nie wiem jak zrobić aby w niektórych artykułach opis był obok obrazka, resztę jakoś ugryzę.
    Jedna noc rozmowy z mędrcem starczy na dziesięć lat studiów.

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Masz cztery klasy pozycjonujace obrazki:
    .img-fulltext-left,
    .img-intro-left
    .img-fulltext-right,
    .img-intro-right
    Pierwsze dwa ustawiają po lewej stronie tekstu, kolejne dwa po prawej. Z -intro- służą do pozycjonowania obrazka wprawadzenia (pewno z automatu, gdy ustawisz w opcjach Obrazki i łacza wyrównanie do lewej). Z fulltext służą do pozycjonowsania obrazków w głównym tekście.

    Przełączasz się do kodu HTML i w znaczniku img obrazka dodajesz np class="img-fulltext-right"
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Debiutant isia2005 awatar
    Dołączył
    10-08-2018
    Skąd
    Jaworzno
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję
    Jedna noc rozmowy z mędrcem starczy na dziesięć lat studiów.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Jaki modul menu? Tytul menu jako obraz i wypunktowanie jako obraz
    przez ded na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-11-2010, 13:01
  2. losowy obraz w artykule
    przez dippaolo na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-01-2010, 00:16
  3. Dziwne zachowanie tekst-obraz
    przez mery_master na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-11-2007, 00:26
  4. Za duże odstępy tekst <- obrazek -> tekst
    przez tomasz.007 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-09-2007, 21:24
  5. Grafika w artykule. Wprowadzenie i tekst główny.
    przez darks na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-02-2006, 17:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •