Rejestr zmian w joomla
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 26

Temat: Rejestr zmian w joomla

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-10-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Rejestr zmian w joomla

    Witam
    mam pytanko czy moze juz ktos spotkal sie z takim problemem zeby zalozyc jakis rejestr zmian dla artykulow ? wiem ze jest komponent ktory pokazuje statystyki i w nim sa tez ostatnie zmiany dla artykulu ale czy jest cos jakiego zeby zapisywalo cala historie zmian dla danego artykulu ? mysle ze bardzo by sie cos takiego przydalo. jesli ktos sie spotkal z takim czyms to prosze o pomoc. z gory dziekuje

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny com_versioning

    Znalazłem komponent, który pozwala rejestrowac historię zmian artykułów i zarządzac nimi, ale tylko z poziomu administratora. Dostępny jest pod adresem: http://www.joomprod.com/index.php?op...d=14&Itemid=29

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A spróbowałeś zarządzać przy pomocy tego komponentu?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny com_versioning

    Zarządzanie historią zmian polega na tym, że można przywracać poprzednie wersje artykułu bądź usuwać je. Nie sprawdzałem tego, bo najbardziej istotne w tym komponencie (dla potrzeb BIP) jest rejestrowanie poprzednich wersji artykułów. Przerobiłem "lekko" ten komponent tak, aby historia zmian była dostępna dla wszystkich userów w trybie przeglądania. Przeróbka jest oczywiście "ręczna".

    Wstępna implementacja:

    http://www.bip.us.trzebnica.pl/content/view/1/1/

    => stopka artykułu => Historia wersji dokumentu

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    17-11-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny com_versioning

    Witam,

    Ten komponent i bot to fajna rzecz. Chce ten zestaw wykorzystac w swoim BIP'ie, ale jest jedno ale z tym zarzadzaniem. Czy kolega marbratpit moglby ujawnic w jaki sposob udalo mu sie to zrobic ? Kombinuje we wszystkie strony z tymi uprawnieniami i nic, to jeden problem. A drugi to po zalogowaniu sie do panelu admina i wybraniu komponentu wyswietla mi sie lista artykulow z liloscia wersji, ale po wybraniu konkretnego artykulu w polu kombo " Previous" jest pusto, a wydaje mi sie ze powinna pojawic sie tam lista wersji dokumentu.

    Uwazam, ze rozwiazanie marbratpit'a jest super i z pewnoscia wiele osob, ktore maja BIP'y oparte o Mambo lub Joomli je doceni.

    Pozdrawiam
    Ryba

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Rejestr zmian w Joomla - com_versioning

    Witam!
    Historia zmian pojawia się dopiero, gdy zmiany wykonuje użytkownik zalogowany z front-end'u (przez udostępniony moduł logowania). Prawdopodobnie logujesz się przez back-end (../administrator/index.php) i dlatego nie masz żadnej historii. Ilośc wersji pojawia się, gdyż jest zapisywana standardowo do tabeli #__content.

    Komponent jest podpięty pod artykuły (stopka) z wykorzystaniem bota MosAuthorXTD. Z poziomu użytkownka (public) dostępny jest poprzez "ręczną" kopię komponentu z katalogu ../administrator/components/com_versioning do katalogu ../components/com_versioning i odpowiednie modyfikacje w plikach *.php (usunięcie kodu dotyczącego uprawnień, możliwości przywracania wersji poprzednich i zmiany organizacji wyświetlania).

    Pozdrawiam MarBratPit

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Komponent jest, niestety, taki sobie. Lepszy niż żaden, ale nie taki, jak można by oczekiwać nawet jeżeli nie oczekiwać zbyt wiele.

    Po pierwsze ograniczenie kontroli wersji tylko do modyfikacji dokonywanych z interfejsu redakcyjnego strony frontowej, Zmiany wprowadzone na zapleczu nie są w ogóle uwzględniane.

    Po drugie - brak interfejsu przeglądu zmian na stronie frontowej.

    Na marginesie - marbratpit - zmodyfikowałeś kod, to udostępnij, bo opowiadanie, że można przerobić i co przerobić, jest dla wielu bajkopisarstwem.

    W obecnym kształcie jest to raczej narzędzie pozwalające administratorom panować nad modyfikacjami wprowadzonymi przez autorów na stronie frontowej (i przywracania, w razie potrzeby, wcześniejszej wersji), niż - jak głosi nazwa - komponent oferujący funkcje wersjonowania dokumentów.

    Do historii zmian (ale tylko historii), bez szczegółów - ponoć nadaje się jamboreport, którego polonizację udostępnił PeFik. Piszę "ponoć", bo ani oryginału ani spolonizowanej wersji nie udało mi się uruchomić skutecznie. Ale to może brak cierpliwości
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    com_versioning - moje rozwiązanie

    Witam!

    Poniżej przedstawiam moje rozwiązanie zastosowane na BIP US Trzebnica:

    1. Zainstalowac komponent i bota - Versioning - do pobrania pack pod adresem: http://www.joomprod.com/index.php?op...d=14&Itemid=29
      Bota opublikowac.
    2. Następnie należy utworzy w folderze ../components katalog com_versioning i wgrac tam pliki: versioning.html.php, versioning.php i index.html - są to zmodyfikowane pliki komponentu Versioning umożliwiające przeglądanie historii wersji dokumentu użytkownikom niezalogowanym - do pobrania: http://www.bip.us.trzebnica.pl/com_versioning_front.zip
    3. Kolejno trzeba zainstalowa i opublikowac bota MosAuthorXtd - wersja "lekko" zmodyfikowana do pobrania: http://www.bip.us.trzebnica.pl/mosauthorxtd.zip . Wyedytowac bota i w parametrach w polu Tekst do wyświetlenia podac zmienne, które nas interesują wg opisu bota i dodac skrót do przeglądania historii wersji w postaci: <a href="index.php?option=com_versioning&sectionid=0& task=edit&id=#id#"><b>Historia wersji dokumentu</b></a> .

    Kodowanie bota MosAuthorXtd i plików w katalogu com_versioning to UTF-8.

    Powodzenia.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    17-11-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!

    Marbratpit wielkie dzięki za udostępnienie swojego rozwiązania. Wg mnie jest genialne, a przede wszystkim proste i skuteczne. Dzięki niemu powstało moje małe, skromne dzieło . Nie jestem jakimś asem z php czy mysql, ale dałem sobie rade. Zresztą sami możecie ocenić: bip.gwpk.pl.

    Pozdrawiam
    Ryba

  11. #10

    Domyślny

    Witam.
    Chciałem się dołączyć do tematu.
    W związku z tym mam parę pytań.

    Czy ktoś wie jakie wymagania są stawiane odnośnie:
    1)
    § 18.
    Serwer strony głównej Biuletynu oraz serwery podmiotowych stron Biuletynu ochrania się przez moduł bezpieczeństwa.

    § 20. Oprogramowanie serwera strony głównej Biuletynu oraz serwerów podmiotowych stron Biuletynu zawiera zabezpieczenia uniemożliwiające instalację na tych serwerach przez osoby nieuprawnione innego oprogramowania, w szczególności spowalniającego obsługę Biuletynu lub uniemożliwiającego taką obsługę.

    2) Czy strony Biuletynu mogą znajdować się na serwerach usługodawców świadczących takie usługi powszechnie, czy podmiotom należy postawić swój własny serwer ? I jak to się ma do art 18 i 20

    3) Podobno w rozporządzeniu Dzienniku Ustaw nr 10, poz. 68 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. Zrezygnowano z zastępowania serwerem zastępczym serwera głównego w czasie awarii.Czy to prawda?

    4) Czy poza sprawą zarządzania wersjami dokumentów, które tu rozpatrujecie na coś jeszcze trzeba zwrócić uwagę stawiając BIP na joomli?
    a/ rejestr zmian
    b/ statystyki odsłon poszczególnych stron
    c/ ilość odsłon danego artykułu
    Ostanio edytowane przez woju : 17-01-2008 00:16

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •