Rejestr zmian w joomla - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 26

Temat: Rejestr zmian w joomla

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Postanowienia dotyczące serwera strony głównej BIP dotyczą strony głównej BIP, a nie witryn dla podmiotów zobowiązanych do udostępniania informacji publicznej (ważne w kontekście przytoczonego przez Ciebie §20 i następnym pytaniem. Oczywiście, że mogą. I oczywiście, nie można postawić BIPu na serwerze za free! (bo przedszkole, szkoła , szpital, dom kultury i w ogóle wszyscy są biedni!)
    W sprawie zastępowania... Podobno? Jeśli zabierasz się za BIP, to sorki, ale zacznij od lektury ustawy, poprzedniego rozporządzenia, aktualnego rozporządzenia. Potem mogę Ci udostępnić swoją pracę dyplomową do pełni szczęścia!

    PS
    A może by tak, Panowie - już to swego czasu podnosiłem - podejść metodycznie!
    Zacząć od wyspecyfikowania (wspólnie) - co być powinno, a potem stworzyć wspólną podstawę - edycję JoomlaBIP?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12

    Domyślny

    Jeśli nie masz nic przeciwko chętnie bym przeczytał twoje dzieło.

    Co do ustaw wiadomo należy przebrnąć. Ma ktoś może listę rozporządzeń i ustaw których dotyczą BIP.
    Pozdrawiam.
    PS. Na razie znalazłem to i jescze rozporządzenie o którym mówiłem wcześniej.

    USTAWA
    z dnia 6 września 2001 r.
    o dostępie do informacji publicznej.
    (Dz. U. z dnia 8 października 2001 r.)


    USTAWA
    z dnia 29 sierpnia 1997 r.
    o ochronie danych osobowych.
    (tekst jednolity)


    USTAWA
    z dnia 18 września 2001 r.
    o podpisie elektronicznym.1)
    (Dz. U. z dnia 15 listopada 2001 r.)


    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
    z dnia 17 maja 2002 r.
    w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.
    (Dz. U. z dnia 5 czerwca 2002 r.)

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Podstawy masz wszystkie. Dzieło - podam Ci linka na priv, przypomnij się za jakiś czas
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Temat BIP ów to temat ...

    .. trudno jednoznacznie powiedzieć jaki.
    Bowiem sam ustawodawca chyba do końca nie zrozumiał idei - skoro np.
    • nakazuje zrobić na stronie instrukcje obsługi strony //porażka nr 1
    • nakazuje użyć logo BIP - nie podając oficjalnego wzoru //porażka nr 2
    Z przepisów nie wynika jednoznacznie, iż rejestr zmian ma być widoczny na stronie frontowej.

    p.s.
    A propo nowe logo ma być dostępne już /dopiero/ 21.01.2008 - strona bip.gov.pl

    Zwiastun a podaj choć spis treści owej twojej pracy, a nowa jest przynajmniej , bo na zdjęciu za młody to Ty nie jesteś /bez urazy, hihi, i nie wiem kiedy ją broniłeś
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale BIP nie taki stary.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16

    Domyślny

    A tak w ogóle czy popyt będzie? Bo ustawa już od paru lat i podmioty na pewno coś musiały sobie postawić do tego czasu. Jaka jest wielkość rynku?. Ile nowych podmiotów powstaje to mnie zastanawia?

  8. #17
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    odpowiedz nasuwa się sama

    WOJU
    przeczytaj sobie raport na temat BIP
    Na stronach ministerstwa opublikowano Raport z dnia 7 lipca 2007, pt. „Wywiązywanie się urzędów centralnych oraz urzędów marszałkowskich i wojewódzkich z obowiązków prowadzenia stron podmiotowych Biuletynu Informacji Publicznej”. Jego lektura dla jednych może obrazować fatalny stan polskiej informatyzacji w tym zakresie, dla nas webmasterów stanowi źródło informacji jak i na czym można zarobić. //fragment z książki


    Ciekawostka:
    Do 30 czerwca 2007 roku strony podmiotowej BIP nie miał Narodowy Bank Polski (NBP) oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #18

    Domyślny

    Doszukałem się raportu właśnie studiuję. Rzeczywiście z raportu wynika że na dzień 07072007 jedynie 10% podmiotów obecnie zarejestrowało strony na stronie głównej BIP . Brawo będzie robota!
    Raport m.in wskazuje na liczne błędy np. kodowanie ma być w UTF-8, nazwiska osoby redagującej, wersje i daty powstania dokumentów.

    Czy ktoś może już podpisywał, konstruował umowę na BIP?
    Pytanie kieruję do osób które doprowadziły przedsięwzięcie do skutku?
    Odpowiedź może być na priv.

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Sczerze?
    O tzw. d. roztrzaść!
    Raport Ci właśnie pokazuje, jaki ma sens i czego się możesz spodziewać. Zarobić można było i sporo, na początku, nawet z bylejaką ofertą, których wówczas było niemało.
    Tzw. podmioty mają to gdzieś z różnych względów, w tym brak jakiejkolwiek egzekutywy ze strony państwa.
    Czy teraz jest szansa na więcej?
    Moim zdaniem jest szansa dla promocji Joomla! i może - raczej niewielkie pieniądze - za realizacje i support!
    I druga szansa: na spowodowanie, że stan obecny się zmieni - jeśli "podmioty" zwłaszcza mniejsze, dostaną aplikację jednolitą (joomla-witryna+joomlaBIP subdomenda), bo pomysł w poprzednim zarządzeniu MSWiA, że to muszą być odrębne aplikacje i odrębne strony był z Księżyca. Ja i tak dalej nie rozumiem, jakież to inne informacje poza publicznymi może publikować na swojej witrynie INSTYTUCJA PUBLICZNA?

    A jeśli moje pytanie ma sens, to następne - po kie licho rozdzielanie? O co tu chodzi, na chłopski rozum, nie na rozum urzędasa, który kombinował kiedys, jak jakiemuś lobby zapewnić kasę!

    Ale to na marginesie!
    8 miesięcy strawilismy swego czasu na projekt CMS-a obsługującego BIP, nie wiem, czy 1/5 tej pracy została faktycznie zapłacona
    Pozdrówka
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20

    Domyślny

    8 miesiecy ale chyba nie na joomla?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •