Strona wielojęzyczna z osobnymi domenami
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Strona wielojęzyczna z osobnymi domenami

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-09-2015
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6 Strona wielojęzyczna z osobnymi domenami

    Cześć,

    do tej pory miałem stronę wielojęzyczną pod domeną .com i z przypisanymi wersjami językowymi pod postacią "katalogu", tzn. com/pl, com/en, com/de, itp. Zmieniłem teraz hosting i w związku z tym chciałbym stworzyć osobne strony pod osobne domeny, tj. zamiast:
    strona.com/pl
    strona.com/en
    strona.com/de

    chciałbym mieć
    strona.pl
    strona.com
    strona.de

    Stronę PL już zrobiłem, wypełniłem kontentem, zoptymalizowałem, podpiąłem pod GSC, Analitycs, itp. i chciałbym zająć się kolejną, ale nie poświęcać jej tyle samo czasu, więc myślałem, że zrobię backup tej pierwszej (PL), wgram do nowej lokalizacji i przywrócę w międzyczasie zmianiając treść zawartości na inny język oraz modyfikując htaccess, index.php, itp. Czy dobrze rozumuje i w teorii wszystko powinno być ok?

    Pozdrawiam,
    Maciek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jest jakiś powód żeby ta sama strona miala trzy instancje? W Joomla można zrobić stronę wielojęzyczną na jednej instancji Joomla.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-09-2015
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Domyślny

    @zwiastun
    Wiem, że można zrobić stronę wielojęzyczną stronę w Joomli, bo miałem 5 wersji językowych w formie katalogu jak opisałem wyżej. Teraz chce przenieść te 5 wersji na osobne domeny.

    Robiłem research analizując różne wersje google'a z wyszukiwaniem w danym języku frazy, która mnie interesuję. W sumie 8 różnych lokalizacji, 5 wersji językowych. Sprawdzałem top 30, czyli łącznie ~240 stron. Strony z subdomenami, czy w formie katalogu (np. com/pl) można policzyć na palcach jednej ręki. Wszędzie dominowały strony z domeną danego kraju. Było kilka wyjątków przeczących tej regule, ale były to wielkie firmy o globalnym zasięgu, więc całe zaplecze backlinków, tekstów było zapewne bogate i miało wpływ na wyniki.

    Poza tym jak coś się stanie z jedną domeną to na pozostałe nie będzie to miało wpływu (np. ban od google'a). Analizowałem trochę tę sytuację i widziałem więcej plusów niż minusów (więcej pracy i większe koszta).

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-09-2015
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Domyślny

    Podbijam

  6. #5
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Skoro bardzo chcesz to możesz zrobić kopie witryn dla wszystkich języków.

    Ciekawy jestem, czy G nie potraktuje ich jako duplikatów...

    Chyba, że planujesz jakoś wdrożyć rel="alternate" hreflang="pl-PL"

  7. #6
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Oczywiście można wykonać kilka kopii z różnymi domenami, ale można w joomla wykonać na jednej instalacji kilka wersji językowych, które będą traktowane jak różne domeny, do tego należy wykonać przekierowania poprzez index.php, natomiast każda z tych wersji powinna mieć inny GA, aby google nie zbanował Twoich serwisów. Jeden serwis pozwala na korzystanie z jednego systemu kontentowego. Każda kopia to oddzielne zarządzanie treścią, aktualizacjami, bezpieczeństwem itd..

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-09-2015
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Domyślny

    @Bazyl
    Każda strona miałaby ustawiony inny hreflang. Nie wydaję mi się, aby google potraktowało je jako duplikaty bo cały content (menu, treść, nazwy plików). Dosłownie wszystko byłoby w innym języku. Zindeksowałbym witrynę w momencie, gdybym przetłumaczył wszystko w 100%. Nie wcześniej. Tak ja to rozumuję, więc nawet mimo tego samego layoutu cała treść i odnośniki byłyby zupełnie inne.

    @terra
    Nie wiedziałem, że jest taka opcja w Joomli. Wszystkie artykuły na jakie trafiłem związane ze stronami wielojęzycznymi sugerowały rozwiązanie jakie miałem do tej pory, czyli w uproszczeniu instalacja dodatkowego języka, przetłumaczenie contentu od menu po treść, aktywowanie dodatków z kodem językowym i przełącznikiem języków i wszystko hulało w formie "katalogu", w tym przekierowania z jednej wersji na drugą. Np. domena.com/pl/do-pobrania miała "automatycznie" przekierowanie po kliknięciu na flagę EN na domena.com/en/download, itp.

    Finalnie chciałbym mieć 5 wersji językowych. Czy da się dodać do jednego pliku index.php 5 niezależnych od siebie kodów GA (każdy podpięty pod inną domenę)? Czy takie nagromadzenie kodów z 5 stron na jednej nie przyczyni się do wydajności całej witryny, szybkości ładowania?

    Mam świadomość, że każda kopia to w moim przypadku 5 razy więcej pracy i to jest chyba jedyny minus dla mnie. Z drugiej strony 90% contentu jest statyczne. Zmieniają się jedynie detale jak wprowadzenie nowych produktów do oferty, jakieś arty na bloga, czy podmiana slidera i innych detali, więc nie jest to tak dużo.

  9. #8

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-09-2015
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Domyślny

    @terra
    Dzięki za link.

    Jak jest z tym kodem GA, który wrzucam w plik index.php w przypadku więcej niż jednej domeny?

  11. #10
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    GA już do każdej domeny oddzielnie NIE w pliku index, ale najprościej jest użyć nowej kopii szablonu dla domeny i w każdy szablon wpisać GA

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 20-10-2017, 19:43
  2. Wielojęzyczność z różnymi domenami
    przez noiragneau na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 26-02-2016, 12:07
  3. Dwujęzyczna domena z dwiema domenami
    przez Acase na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-08-2012, 19:05
  4. Instalacja nowych języków, wielojęzyczna strona, długi format daty.
    przez sepuk na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-11-2006, 17:43
  5. Strona wielojęzyczna w Joomla
    przez sylwekb na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post/autor: 25-07-2006, 00:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •