NS_ERROR_NET_INADEQUATE_SECURITY
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: NS_ERROR_NET_INADEQUATE_SECURITY

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Joomla! 3.6 NS_ERROR_NET_INADEQUATE_SECURITY

    Problem zaczął się nietypowo. Używając przeglądarki SeaMonkey przez przypadek wszedłem na swoją stronę. Ukazał się komunikat o treści:

    Połączenie nie gwarantuje bezpieczeństwa

    Strona próbowała wynegocjować niewystarczający poziom zabezpieczeń.

    mcmbaluty.pl używa przestarzałej i podatnej na ataki technologii bezpieczeństwa. Atakujący mógłby łatwo odszyfrować informacje, które miały być bezpieczne. Administrator strony musi naprawić serwer, zanim będzie można ją odwiedzić.

    Kod błędu: NS_ERROR_NET_INADEQUATE_SECURITY


    Użyłem Firefoxa i nic. Przeglądarka linkuje do strony głównej nie wyświetlając żadnego komunikatu. Trzecia z kolei przeglądarka IE11 wyświetliła stronę prawidłowo.

    Zadzwoniłem do supportu nazwa.pl, gdzie mam hosting i gdzie zasugerowano, że problemem jest TLS 1.2. Na pytanie jak to naprawić odesłano mnie do konfiguracji Joomla. O co może chodzić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Nic nie wskazuje na to, żeby problemem był certyfikat - masz TLS 1.2, nie widać żadnych błędów.

    Wszystko wskazuje na klienta (SeaMonkey) - masz aktualną wersję? 2.49.4 u mnie na Win10 nie widzi problemu.

    Cytat Wysłane przez wezykowski Zobacz wiadomość
    Na pytanie jak to naprawić odesłano mnie do konfiguracji Joomla.
    Nie ma związku.

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    Od wczoraj działa. Nic nie robiłem, więc podejrzewam, że jakieś zmiany konfiguracyjne zrobił support Nazwy.

    Wprawdzie ja sprawdzałem działanie na systemie Windows 8.1 i w przeglądarce Seamonkey 2.49.2, ale nie sądzę, żeby miało to jakieś znaczenie. Dziś sprawdziłem w kilku różnych przeglądarkach na Windows 10, Windows Server 2012, a nawet na Windows XP i wszędzie wszystko działa.

    Przy okazji poczytałem też o Joomla i TLS. Oczywiście nie ma żadnych ustawień samego TLS w konfiguracji Joomla.

  5. #4
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Od czasu jak google zaczął wyżej pozycjonować i uznawać za bezpieczne strony z SSL (https), pojawiają się takie komunikaty na zwykłych stronach (http). Po pierwszej wizycie, kiedy mimo tych idiotycznych komunikatów zdecydujesz się otworzyć stronę, to ta decyzja jest pamiętana (do czasu wyczyszczenia przeglądarki) i komunikat już się nie pokazuje

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •