Witam serdecznie

Nie wiedziałam za bardzo do jakiego działu wrzucić mój temat. Mam nietypowe pytanie odnośnie obsługi strony internetowej na silniku joomla. Zatrudniając się w nowej pracy szef miał już wykonaną stronę internetową, której redagowaniem się zajęłam. Mam możliwość edycji strony z panelu administratora, gdzie mam ku temu narzędzia pozwalające mi na automatyczne wprowadzanie zmian (nie wiem jak to inaczej opisać; po prostu nie programuję tej strony jakby z poziomu kodu html, php czy java) Wpadłam dzisiaj na pomysł przygotowanie niektórych podstron w inny sposób i zastosowania mapowania obrazów z efektami. Mogę na podstronach używać prostego html. Zastanawiam się jednak czy jest możliwość podpięcia zewnętrznych arkuszy styli i zastosowania tych styli na podstronach? Dodatkowo budowania podstron na warstwach? Od razu dodam że nie mam dostępu do plików strony, musiałabym załadować arkusz css z zewnątrz np z mojej chmury albo innego serwera. Zastanawiam się czy takie rozwiązanie nie zaburzy mi działania strony i nie wpłynie na responsywność?