Zewnętrzny arkusz stylów, własny html na podstronach a gotowa strona
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Zewnętrzny arkusz stylów, własny html na podstronach a gotowa strona

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-08-2018
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Zewnętrzny arkusz stylów, własny html na podstronach a gotowa strona

    Witam serdecznie

    Nie wiedziałam za bardzo do jakiego działu wrzucić mój temat. Mam nietypowe pytanie odnośnie obsługi strony internetowej na silniku joomla. Zatrudniając się w nowej pracy szef miał już wykonaną stronę internetową, której redagowaniem się zajęłam. Mam możliwość edycji strony z panelu administratora, gdzie mam ku temu narzędzia pozwalające mi na automatyczne wprowadzanie zmian (nie wiem jak to inaczej opisać; po prostu nie programuję tej strony jakby z poziomu kodu html, php czy java) Wpadłam dzisiaj na pomysł przygotowanie niektórych podstron w inny sposób i zastosowania mapowania obrazów z efektami. Mogę na podstronach używać prostego html. Zastanawiam się jednak czy jest możliwość podpięcia zewnętrznych arkuszy styli i zastosowania tych styli na podstronach? Dodatkowo budowania podstron na warstwach? Od razu dodam że nie mam dostępu do plików strony, musiałabym załadować arkusz css z zewnątrz np z mojej chmury albo innego serwera. Zastanawiam się czy takie rozwiązanie nie zaburzy mi działania strony i nie wpłynie na responsywność?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Generalnie w Joomla! są cztery elementy odpowiadające za treść i wygląd
    1. komponent
    2. moduł
    3. dodatek
    4. szablon

    treść strony jest zarządzana przez komponent-edytor
    wygląd treści i stylizacja przez szablon i dodatki

    Edytor treści (artykuł) pozwala na przełączenie się do trybu kodu HTML i wprowadzanie treści bazującej na kodzie.
    Każdy szablon w joomla, można rozszerzać o nowe style, skrypty(zdalne), z których potem można korzystać przy tworzeniu artykułów.
    Generalnie lepiej robić to jdnak przez dodatki np. jak ten https://extensions.joomla.org/extension/add-custom-css/

  4. #3
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Takie postępowanie na pewno skomplikuje działanie strony i późniejsze updaty.
    Co się stanie jak zmienisz pracę? lub skasujesz pliki na chmurze?
    Poproś zwyczaj o dostęp do FTP jeśli chcesz modyfikować coś w css. Możesz również pewne poprawki wprowadzać poprzez szablony / szczegóły i pliki.
    Każdy zewnętrzny skrypt z zewnętrznej lokalizacji wydłuży czas ładowania strony.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    29-08-2018
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Rozumiem Nie mam niestety dostępu do plików źródłowych i nie dostanę ich nigdy... próbowałam i autor strony odmówił. Kwestia tego, że chciałabym urozmaicić artykuły pod względem wyglądu, odsyłaczy do naszego sklepu internetowego. Niestety nie mam jak wykonać porządnej responsywnej mapy bez css i java.

    W takim razie jeszcze jedno pytanie. Do edytora html poszczególnego artykułu wrzuciłam sobie na próbę zbudowany szablon, który kiedyś tam dobiłam dla oferty allego. Całość jest zamknięta w <html></html> z wewnętrznym arkuszem styli. Wszystko działa i poprawnie się wyświetla, ale jaki wpływ taki szablon wrzucony wewnątrz strony może mieć na całą stronę? Chciałam zapytać autora strony ale niestety kontakt z nim jest dość trudny....

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Coś tu jest nienormalne. Co to znaczy, że nie masz dostępu do plikow źródłowych i nie dostaniesz ich nigdy? Co to znaczy, że autor strony odmówił?
    Strona jest własnością firmy, w której pracujesz (własnością szefa). Autor strony ma do niej tyle, co piernik do wiatraka. Zrobił, co miał zrobić i jego rola się skończyła. Jeśli szef nie powierzył mu administracji strony, ma w pełni udostępnić wszystko, co służy do zarządzania stroną, w tym niezaszyfrowane pliki źródłowe ewentualnych rozszerzeń, jeśli takie do strony wykonywał (bo dostał za nie wynagrodzenie). Jeśli jest inaczej, po prostu pogrywa sobie w kule. To tak, jakbyś kupiła dom, a jego właścicielem i dysponentem nadal pozostałby architekt i budowniczy.
    Co zrobić: rozmowa z szefem i wyegzekwowanie przez szefa od autora natychmiastowego przekazania do dyspozycji szefa (a więc i w konsekwnecji Twojej) wszystkiego, co jest własnością firmy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez AnnaLares Zobacz wiadomość

    W takim razie jeszcze jedno pytanie. Do edytora html poszczególnego artykułu wrzuciłam sobie na próbę zbudowany szablon, który kiedyś tam dobiłam dla oferty allego. Całość jest zamknięta w <html></html> z wewnętrznym arkuszem styli. Wszystko działa i poprawnie się wyświetla, ale jaki wpływ taki szablon wrzucony wewnątrz strony może mieć na całą stronę? Chciałam zapytać autora strony ale niestety kontakt z nim jest dość trudny....
    Zależy gdzie się wyświetla ;) Jeśli to zwykły artykuł to tylko na tej stronie ma wpływ. Może się posypać coś ze względu na konflikt js lub np responsywność w tym miejscu może coś rozjeżdżać.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

Podobne tematy

  1. zewnętrzny link w menu przestawia div'y w szablonie
    przez pierzo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-12-2008, 18:44
  2. Tytuł newsa-jako link zewnętrzny. Jakiś dodatek.
    przez ADE na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-10-2008, 14:38
  3. Styl zewnętrzny dla artykułu
    przez sirrork na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-09-2008, 04:27
  4. zewnętrzny "moduł" - zewnetrzna autoryzacja
    przez piatkos na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-02-2008, 06:14
  5. Mospagebreak + link zewnętrzny
    przez olekstar na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-08-2006, 13:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •