Instalacja do nowej JOOMLA witryny z innego hosta - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Instalacja do nowej JOOMLA witryny z innego hosta

  1. #11
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    "Z tego" nie zrobisz. Co najwyżej możesz zrobić szablon od podstaw tak by wyglądał jak to co chcesz.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    21-09-2018
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Szkoda, szablon wolę zrobić w WordPress. Joomla jest mało bezpieczna. Kiedyś robiłem projekt w Joomla i włamali się koledze na serwer. Od tamtej pory wolę WordPressa. Ale ja jestem amatorem, więc Wy pewnie znacie sposoby jak zabezpieczyć odpowiednio stronę.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Drogi Kolego. Masz, niestety, żadne pojęcie o bezpieczeństwie. To, że ktoś gdzies się komuś włamał, świadczy przede wszystkim o tym, któremu się włamano. Zwłaszcza, gdy strona jest mało znacząca. Nie zabezpieczył strony, nie monitorował i pewno do dziś, ani on, ani Ty nie wiecie, jak nastąpiło włamanie.
    Joomla jest o wiele bezpieczniejszym i pewniejszym systemem niż system wspomniany przez Ciebie. Powodzenia w zabezpieczaniu tego wspaniałego systemu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    21-09-2018
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Pewnie masz rację. Natomiast kolega jest od lat dobrze prosperującym programistą - informatykiem w międzynarodowej korporacji, więc dziwie się, że nie wyłapał tego backdoora. Ja natomiast przyznaję, że jestem laikiem i dużo nauki przede mną. Miłego weekendu

  6. #15
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ster2006 Zobacz wiadomość
    Natomiast kolega jest od lat dobrze prosperującym programistą - informatykiem w międzynarodowej korporacji, więc dziwie się, że nie wyłapał tego backdoora.
    To nie tak Przecież nie analizował kodu wszystkiego co instalował. Najczęściej jest tak, że instaluje się rzeczy z niepewnego źródła np. wersje "nulled" czyli nielegalnie udostępnione. Albo nieaktualne.
    Albo hasło było do d**y (dosłownie), albo serwer mógł być niepoprawnie skonfigurowany (jeśli używał własnego VPN). Czynników mogło być wiele. Ale raczej na pewno nikt nie analizuje kodu tego co instaluje... to możliwe przy modułach lub wtyczkach ale komponentach?

    Ważne, że się chcesz uczyć ;) Miłego.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  7. #16
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Powodzenia w zabezpieczaniu tego wspaniałego systemu.
    "wspaniałego" ?


    Cytat Wysłane przez ster2006 Zobacz wiadomość
    informatykiem w międzynarodowej korporacji,
    Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak wygląda praca dla wielkich korporacji. To nie film tak ładnie nie jest. Nie umniejszając wiedzy kolegi ale w korporacji ma ściśle określone działania i nie musi sie przejmować innymi działaniami. Są ludzie od frontu, backendu czy od zabezpieczeń.

    Co do bezpieczeństwa moim zdaniem sam wordpress jest bezpieczny. Jednak kończy się jego bezpieczeństwo jak zaczynasz używać dodatków "pluginów" wówczas zrozumiesz co to jest bezpieczeństwo.
    Dlatego @zwiastun bardzo ładnie nazwał ten system.

    Może nie korzystaj z usług kolegi a z osoby lub firmy która zajmuje się konkretnie CMS Joomla i jej zapłać. Wówczas ne pewno wykonają Ci to profesjonalnie. Zawsze też możesz skorzystać z "wspaniałego" systemu.

  8. #17
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ster2006 Zobacz wiadomość
    więc Wy pewnie znacie sposoby jak zabezpieczyć odpowiednio stronę.
    Bezpieczeństwo witryny administratorem stoi. Nie trzeba specjalnie się wysilać aby zabezpieczyć Joomla. Podstawa do świadoma konfiguracja i "higiena" na hostingu a są to elementy zależne od administratora a nie systemu. Nie jestem pracownikiem/informatykiem międzynarodowej korporacji ale jakoś pomimo że od lat zajmuję się Joomla, nie zdarzyło mi się, aby do którejś z administrowanych witryn dokonano włamania chociaż były takie sytuacje, kiedy ewidentnie próbowano i mam tu na myśli celowe próby włamania osób po drugiej "stronie" strony z nie botów. Co prawda na początku był to zapewne fart, ale faktem jest, że z jakiegoś powodu od zawsze interesowała minie tematyka bezpieczeństwa witryn - w praktyce jeszcze przed Joomla, aczkolwiek nie posiadam żadnego wykształcenia w tym kierunku poza doświadczeniem. A co do kolegi - to jak już ktoś powyżej napisał - informatyka to taka dziedzina że występuje specjalizacja zagadnień którymi dana osoba się zajmuje. Pamiętam jak całkiem niezłemu sieciowcowi pomagałem tworzyć witrynę w Joomla bo jego szef uważał że jak jest informatykiem to potrafi wszystko z czym informatyka jest związana. To tak jak z kucharzeniem - jak masz ochotę na pizzę - nie idziesz do mistrza od sushi chociaż pewnie by sobie poradził ale nie tak dobrze jak kucharz w małej knajpce na Sycylii.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Szukam hosta - gdzie bedzie dzialac rozpakowanie zipow
    przez Hansolo na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 07-10-2010, 17:15
  2. Migracja z lokalnego hosta na serwer dostawcy (home.pl)
    przez michxxx na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 22-12-2009, 22:02
  3. zmiana nazwy hosta dla bazy danych
    przez Krzysztof33 na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-07-2009, 12:48
  4. Awaria hosta?
    przez mirage_x na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 18-02-2008, 13:36
  5. Galeria z fotkami z innego hosta
    przez Zielun na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 19-09-2006, 20:56

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •