[Rozwiązane] problem po przeniesieniu strony na szablonie Gantry5 z localhostu na serwer Home.pl
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: problem po przeniesieniu strony na szablonie Gantry5 z localhostu na serwer Home.pl

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2018
    Wpisy
    40
    Punkty
    2

    Domyślny problem po przeniesieniu strony na szablonie Gantry5 z localhostu na serwer Home.pl

    Witam
    Jestem pocztującym, i mam taki problem, zrobiona na localhost na szablonie Gantry5 wizytówka, po przeniesieniu na serwer home.pl nie działa poprawnie.
    Panel administracyjny joomla działa,ale nie można uruchomić panelu szablonu Gantry5. poniżej komunikaty jakie się wyświetlają w tłumaczeniu przez google

    Błąd krytyczny : Uncaught RuntimeException: Nie można znaleźć zasobu "whoops.css" w dowolnych ścieżkach zasobów (wyszukiwane: /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/../Resources) w / bibliotekach / gantry5 /vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php:618 Ślad stosu: # 0 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php(177): Whoops \ Handler \ PrettyPageHandler-> getResource ('whoops.css') # 1 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Run.php(272): Whoops \ Handler \ PrettyPageHandler-> handle (Object (RuntimeException)) # 2 /libraries/gantry5/classes/Gantry/Component/Whoops/SystemFacade.php(132): Whoops \ Run-> handleException (Object (RuntimeException)) # 3 [funkcja wewnętrzna]: Gantry \ Component \ Whoops \ SystemFacade->handleException (Object (RuntimeException)) # 4 {główny} wrzucony/libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php on line 618

    Błąd krytyczny: Uncaught RuntimeException: Nie można znaleźć zasobu "whoops.css" w dowolnych ścieżkach zasobów. (Wyszukiwano: /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/../Resources) w / bibliotekach / gantry5 / vendor /filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php:618 Ślad stosu: # 0 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php(177): Whoops \ Handler \ PrettyPageHandler -> getResource ('whoops.css') # 1 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Run.php(272): Whoops \ Handler \ PrettyPageHandler-> handle (Object (Whoops \ Exception \ ErrorException )) # 2 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Run.php(353): Whoops \ Run-> handleException (Object (Whoops \ Exception \ ErrorException)) # 3 / bibliotek / gantry5 / vendor /filp/whoops/src/Whoops/Run.php(382): Whoops \ Run-> handleError (1, 'Uncaught Runtim ...', '/ libraries / gant ... ', 618) # 4 /libraries/gantry5/classes/Gantry/Component/Whoops/SystemFacade.php(155): Whoops \ Run-> handleShutdown () # 5 [funkcja wewnętrzna]: Gantry \ Komponent \ Whoops \ SystemFacade-> handleShutdown () w/libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php on line 618

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Komunikat mówi " Nie można znaleźć zasobu "whoops.css" " więc szukamy i dogrywamy brakujące pliki.

    Wersje PHP przy przeniesieniu się zgadzały?
    Wyłącz separacje serwisu.
    Zapytaj może hostingodawce masz support ;)
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2018
    Wpisy
    40
    Punkty
    2

    Domyślny

    w joomli jest też ostrzeżenie
    Brak katalogu tymczasowego PHP.
    Katalog tymczasowy PHP jest miejscem, z którego korzysta PHP do przechowania przesyłanego pliku, zanim Joomla uzyska do niego dostęp. Nieustawienie tego katalogu nie zawsze powoduje problemy, ale jeśli pliki manifestu lub wczytywane pliki nie są wykrywane, ustaw ten parametr przy pomocy pliku php.ini, co może naprawić problem.

    jak torozwiąać?

    - - - Updated - - -

    wersja php na localhost PHP: 7.2.10 (xampp), na home.pl 7.2

    - - - Updated - - -

    ale na home.pl ustawiłem wersję 7,2 już po przeniesieniu

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2018
    Wpisy
    40
    Punkty
    2

    Domyślny

    już ten problem został rozwiązany

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam, przepraszam że odkopuje temat, ale mam podobny problem. Strona działa na serwerze lokalnym, serwerze Hekko, ale po przeniesieniu na Home nie można wejść w konfiguracje szablonu! gdyż jest błąd! taki jaki miał kolega AleksanderG. Plik na serwerze whoops.css znajduje się w katalogu - media/gantry5/assets/css/whoops.css

    Zainstalowałem również czystą Joomle na Home i paczka - joomla-pkg_gantry5_v5.4.31.zip została zainstalowana ale joomla-tpl_g5_hydrogen_v5.4.31.zip już nie (Szablon - błąd podczas instalacji.)

    Wersja php 7.2

    Pisałem do pomocy Home kilkukrotnie, ale od 5 dni nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.

    Na każdym innym hostingu instalacja trwa sekundę i wszystko działa tylko na Home jest błąd.

    Z góry dziękuje za pomoc.

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Załatw sobie na chwilę inny serwer niż home.pl. Zainstaluj Joomla, zainstaluj te paczki. Potem kopia strony Akeeba i na serwerze home.pl odtwórz stronę przy użyciu Akeeba Kickstart.
    Skoro wszędzie indziej to działa a na home.pl nie to oszukaj system

    A najlepiej przenieś się na inny hosting
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chyba jednak zmienię firmę, bo raczyli odpisać przed momentem, że strona przecież działa bo widzieli na internecie i w razie problemów są do dyspozycji. Mam wrażenie że nie czytają wiadomości ze zrozumieniem albo nie wiedzą. Myślałem o tym co napisałeś, ale jeśli w perspektywie czasu zaczną się inne problemy? dojdą konta pocztowe, gdzie klient musi mieć wszystko działające 7/24 to lepiej od razu spakować wszystko gdzie indziej Strona duża nie jest ale kont pocztowych będzie kilkanaście.

  9. #8
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez grzesiek2 Zobacz wiadomość
    lepiej od razu spakować wszystko
    No jasne! Sam się wyniosłem na świetny hosting z nazwa.pl
    By nie zostać posądzony o reklamiarstwo (nie wypada aminowi) napisz do meni na PW, to polecę coś ;)
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  10. #9

    Domyślny

    Mam serwery zarówno na home i nazwa - czasem wkurzają ale z joomla nie ma tam problemów
    to co denerwuje na nazwa.pl to sztywny podział 50% / 50% na pocztę i strony - i bazy danych po 1gb gdzie wykorzystuję się najczęściej do 50mb, brak możliwości przypisania wersji PHP do domeny
    w home nie ma tych ograniczeń ale cena nie jest niska
    Obie firmy mają wysokie ceny domen - szczególnie nazwa - za pl to już ponad 150zł - i jeszcze liczą x2 jeśli nie zapłaci się w terminie

    Rabaty na hosting jak najbardziej możliwe w obu firmach

    A co z tak polecanym tu linuxpl.com - ceny poszły w górę od zmiany właściciela -
    Przenosząc joomla na ten hosting często instalowałem joomla w domenie technicznej udostępnianej przez linuxpl - a potem robiłem przekierowanie
    zmienił sie panel i od adminów dowiedziałem się że nie ma takiej możliwości
    Ten hosting polecam klientom mało wymagającym bo większe konta DROGIE

    Jakość tych trzech podobna
    BOK - najlepszy w home.pl
    zaawansowana konfiguracja domen w nazwa.pl

    Dziś przenoszę stronę klienta na stronę hostingu z lubelszczyzny
    50Gb w cenie 300 netto
    vs nazwa 100GB 200netto (podział 50/50 i bazy 1GB w części dla poczty)
    vs home 70GB - 470 netto

    tyle że BOK tej dla mnie lokalnej firmy pracuje od poniedziałku do piątku 8.30 - 20.00 - ja omijam takie firmy, ale klient chce

    Nie ma hostingu idealnego, a parametr cenowy nie jest najważniejszy.


    Pracuję na Gantry 5 i nie pamiętam problemu z tym frameworkiem ani na nazwa ani no home

Podobne tematy

  1. Problem z templatem styli po przeniesieniu na serwer home.pl
    przez ewcik_z na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-10-2017, 00:01
  2. Zdjęcie jako tło strony Gantry5 oraz ustawienie braku artykułów na stronie głównej
    przez grzesiek2 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-09-2015, 11:31
  3. Menu na górze strony w gantry5
    przez grzesiek2 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-09-2015, 21:47
  4. Problem z VM po przeniesieniu z localhost na serwer home
    przez allegropower na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 05-06-2010, 01:39
  5. Pytanie odnośnie przeniesienia stronki z localhostu na zdalny serwer
    przez houston4 na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-11-2008, 17:39

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •