Zmiana wyglądu nagłówków w edytorze Joomla
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Zmiana wyglądu nagłówków w edytorze Joomla

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Zmiana wyglądu nagłówków w edytorze Joomla

    Cześć wszystkim,

    Być może jest to prosta sprawa, ale utknąłem na zmianie formatowania tekstu w edytorze (używam JoomlaCK obecnie). Chodzi mi o nagłówki, które wybieramy z buttona "Format". Rozwija się menu i mamy do wyboru Lead1, 2 itd. Domyślnie ma to przypisane h1, h2, h3 itd. Chciałbym to ustawić inaczej. Staram się odnaleźć wpisy, które za to odpowiadają, ale póki co trafiłem z postem na forum. Będę wdzięczny za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Niestety nie wiem czy to jest możliwe w tym edytorze - sprawdź w konfiguracji i sprawdź czy możesz ustalić własne style.
    Generalnie raczej nie da rady zmienić zawartości tej listy tj. zmienić znaczników dostępnych na liście. Kiedy ustala się własne style to dopisuje się klasę do elementu którą ostylować.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    W konfiguracji tego starawego już edytora tego nie ma. To prawda. Udało mi się zmienić nazwy kilku domyślnych nagłówków, ale to tylko zmiana nazw. No ale do nich właśnie stylowanie przypisane jest jak było. Niestety nie jestem aż tak biegły, by sobie z tym poradzić. Chcę, by zamiast h1, który tam jest pobierał inny styl tekstu.

    - - - Updated - - -

    Z kolei testując inny edytor ARKeditor w konfiguracji mam custom css i są wskazane możliwości dla zmian h1, h2... aczkolwiek przy ich aktywowaniu nie przekłada się to na wyświetlanie po zapisie na stronie. H1 nadal jest z ustawień z templatki strony. Może ktoś zmieniał to już?

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Zaraz, zaraz, jeszcze raz.
    Co Ty właściwie chcesz zmienić?
    Znacznik np. H1, H2 na jakieś H8, H9? Tj. dopisać jakieś nowe?
    Czy chcesz zmienić STYL (wygląd) takiego znacznika?

    Znaczniki nagłówków zawsze są takie same, to kwestia kodu HTML. Natomiast ich wygląd można zmieniać.

    Dla edytora JCE mamy listę rozwijana format a w niej: http://prntscr.com/lj4xjl (konfiguracja formatów: http://prntscr.com/lj50v6)
    I teraz: nie ma znaczenia jak te elementy się nazywają gdyż ich użycie ZAWSZE skutkuje tym samym - wstawienie określonego znacznika nagłówka: http://prntscr.com/lj4yk0

    Wygląd nagłówka można ustawiać dwojako:

    1. Albo odwoływać się do konkretnego znacznika w danym kontenerze np. .item-page h1
    2. Lub do przypisanej do niego klasy (w JCE można zdefiniować "styl" czli przypisać klasę do elementu wprost z paska narzędzi: http://prntscr.com/lj50df)

    Tak czy siak stylizujesz wygląd w pliku CSS swojego szablonu.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wielkie dziękuję za pomoc. Obecnie dałem sobie spokój z JoomlaCK i próbuję jeszcze z ArkEditor. Chcę dodać nowy element. W Ark jest taka możliwość z poziomu pluginu, gdzie można dodwać nowe elementy. Tak wprost, co chcę zrobić. Oprócz standardowych nagłówków chcę dodać swój i to zrobiłem w sumie już. Mam Lead1 i teraz dla niego mogę przypisać h1, h2, itd. ale chcę z kolei przypisać mu także własny styl. Wpisuję więc lead1 i w template dałem lead1 {color: #d1d1d1; } żeby sprawdzić, czy w ogóle cokolwiek mi tak wyświetli. No i klops, bo tego mi nie czyta. W pluginie nie mogę dopisać identyfikatora, mogę dać strong, pre, p, div, itd. Wiem, że źle wskazuję ostylowanie.

    - - - Updated - - -

    Sprawdzam JCE w takim razie i postaram się dostosować do wskazówek.

    - - - Updated - - -

    Super, jeszcze raz dziękuję. Wszystko działa.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Rzecz w tym, że w ustawieniach edytora trzeba jeszcze ustawić arkusz stylów. I dlatego warto typografię ująć w odrębnych arkuszu, by na liście stylów była ich niewielka liczba
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Zmiana języka a zmiana nagłówków w postaci graficznej
    przez Damien na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 14-09-2013, 17:00
  2. Zmiana nagłówków na stronie
    przez marcin24pp na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 22-05-2013, 13:59
  3. Zmiana nagłówków paneli.
    przez aksamit na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 31-03-2010, 15:27
  4. Usunięcie tytułów nagłówków w materiałach statycznych
    przez animike na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 09-01-2008, 11:42
  5. Jak usunąć RSS z nagłówków Remository 3.40
    przez SebOOl na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-04-2007, 14:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •