Nagły spadek wydajności i szybkości strony Joomla
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Nagły spadek wydajności i szybkości strony Joomla

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-07-2016
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6 Nagły spadek wydajności i szybkości strony Joomla

    Witajcie,

    już nie mam siły do tej Joomli i może ktoś z Was mi pomoże. Otóż wszystko do nie tak dawnego czasu działało w miarę w porządku. Jednak nagle (być może po aktualizacji, aczkolwiek nie jestem w 100% pewny) wszystko jakby spowolniło, szczególnie wczytywanie grafik. Całkowite wczytanie się małego zdjęcia zajmuje bardzo dużo czasu, przeglądanie galerii z kolei to już udręka i jest praktycznie niefunkcjonalne.

    Czy ktoś by na to zerknął?
    1. https://www.nieustajacejpomocy.gorli...ta-we-wloszech ---> wczytywanie zdjęcia w artykule idzie baaardzo mozolnie, czy u Was też?

    2. Wczytywanie zdjęć w pluginie simple image gallery równie beznadziejne.

    3. Proszę spróbować przeglądnąć dowolną galerię i zobaczyć jak fatalnie to idzie: https://www.nieustajacejpomocy.gorli...ie-z-2018-roku.

    Czy ma ktoś chociaż jakiś trop albo pomysł, dlaczego tak wolno by się zdjęcia wczytywały? Dodam, że zdjęcia nawet specjalnie zmniejszyłem, zajmują one po 200, 300 kb..

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Sprawdziłem FireFox Quantum i wczytywanie strony lub galerii odbywa się w czasie około 5 sekund.
    Nie widzę problemu na stronie...

    Sprawdziłeś korzystając z różnych przeglądarek i sieci?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Bywalec headge awatar
    Dołączył
    15-03-2010
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    303
    Punkty
    87

    Domyślny

    Wrzucasz obrazki bardzo dużych rozmiarów - ten wprowadzający ma ponad 3MB - obrazki w lightboxach też. Być może w użytej galerii jest opcja ustawienia maksymalnej rozdzielczości - skorzystaj z niej. W przypadku zdjęć wrzucanych do artykułu o rozdzielczość musisz zadbać sam lub skorzystać z dodatku zmniejszającego fotki.
    Dobrym dodatkiem zmniejszającym automatycznie rozmiar obrazków jest ImageRecycle - w wersji darmowej do 100MB. W przypadku zdjęć dodawanych do artykułu można skorzystać z pluginów typu Imagesizer (automatyczne tworzenie miniatur) czy Econa.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-07-2016
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź.

    Tak, właśnie wczytywanie strony czy podstron jest bardzo płynne.

    Chodzi o wczytywanie grafik:
    Załącznik 9493

    lub po kliknięciu zdjęcia w galerii:
    Załącznik 9494

    Płynnie się dopiero wczytują, gdy zostaną wczytane w pamięć podręczną, czyli dopiero przy drugim kontakcie użytkownik może płynnie przeglądać galerię...

    Co może powodować takie wolne wczytywanie zdjęć, jeśli ich rozmiary są ok?

    - - - Updated - - -

    Okej, rozumiem, że ten wprowadzający może się długo ładować, bo ma duży rozmiar. Oczywiście mogę go zmniejszyć lub użyć wskazanych pluginów.

    Ale te, które mają ładować się w galerii, zajmują ok 200 kb... do tej pory ładowały się płynnie, aż tu nagle po włączeniu galerii takie coś:
    Załącznik 9495

    Jestem totalnie bezradny i chyba Joomla mnie pokona...

  6. #5
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dawe-19 Zobacz wiadomość
    Płynnie się dopiero wczytują, gdy zostaną wczytane w pamięć podręczną, czyli dopiero przy drugim kontakcie użytkownik może płynnie przeglądać galerię...
    to jest właśnie dowód na to że zdjęcia mają duże rozmiary i dopiero cache powoduje przyśpieszenie.
    To, że obrazek został zmniejszony w edytorze, nie oznacza że zmniejszył swój rozmiar. Na głównej stronie masz obrazek o rozmiarze 3840x2160 (przed wczytaniem na serwer, spróbuj zmniejszyć je najpierw do rozmiaru 800x600) i to dwukrotnie (w tekście i dolnej przewijarce) to musi szkodzić wydajności.
    Twoja strona html ma aktualnie rozmiar 3,94 MB !!!! To musi boleć
    Prócz tego, że rozmiar grafik to główny powód, to przyczyną powolnego wczytywania są:
    - długość tytułów strony (title strony) - powinno być 35-36 znaków ty masz 133
    - nie masz opisów (description strony)
    - stosunek treści do kodu to 5% a powinno być powyżej 10%
    - zdjęcia nie mają atrybutów title i alt
    - nie masz linków kanonicznych
    - używasz w linkach podwójnych myślników -- ( strona aaaa-bbbb to inna strona niż aaa--bbbb), to niechlujność, która kosztuje
    - brak przekierowania www zobacz tutaj przekierowanie www

    Aktualnie strona ma dla google wynik 14 a powinna mieć min 75, więc jest masa rzeczy do poprawiania, które nie mają nic wspólnego z Joomla!
    - są jeszcze elementy bardziej zaawansowane, jak nadmierna liczba skryptów css i js, brak ich minimalizacji itd.., ale zacznij od tych najważniejszych.

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    to przyczyną powolnego wczytywania są:
    - długość tytułów strony (title strony) - powinno być 35-36 znaków ty masz 133
    - nie masz opisów (description strony)
    - stosunek treści do kodu to 5% a powinno być powyżej 10%
    - zdjęcia nie mają atrybutów title i alt
    - nie masz linków kanonicznych
    - używasz w linkach podwójnych myślników -- ( strona aaaa-bbbb to inna strona niż aaa--bbbb), to niechlujność, która kosztuje
    - brak przekierowania www zobacz tutaj przekierowanie www
    Hmmm... hmmm... od kiedy te elementy wpływają na SZYBKOŚĆ ładowania się strony? SEO i szybkość ładowania to dwie różne rzeczy.

    Na szybkość wpływa:

    - prędkość/przepustowość połączenia
    - wydajność serwera
    - wersje oprogramowania serwera
    - wielkość (ciężar) strony i jej elementów
    - kompresja gzip
    - przejrzystość kodu (błędy itp.)
    - przeglądarka
    - wydajność naszego sprzętu
    - odległość celu (strony z antypodów będą się ładowały wolniej niż te bliżej nas

    https://sachsmarketinggroup.com/fact...website-speed/

    Prędkość ładowania strony wpływa na SEO... ale SEO nie ma większego wpływu na prędkość ładowania strony (a przynajmniej te czynniki o których wspomniałeś).
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-07-2016
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki Panowie za rzeczowe odpowiedzi. Tak więc trochę pracy przede mną.

    Postaram się to zoptymalizować, mam nadzieję, że przyspieszy a i w Google lepszy wynik uzyskam.

  9. #8
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    @siristru Oczywiście można podzielić to na czysto techniczny proces ładowania strony i seo , ale aby strona wczytywała się sprawnie, jej kod musi być zoptymalizowany oraz muszą być w nim zawarte informacje, które są kluczowe. W kodzie nie może być błędów i zasady te tyczą się zarówno kodu HTML, jak i CSS, JavaScript, czy PHP. Generalnie odsyłam do procesu ładowania kodu strony. Nie planuję dalszej polemiki, więc dla mnie ten wątek jest zamknięty.

  10. #9
    Debiutant arrowj awatar
    Dołączył
    29-03-2020
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cześć, optymalizacja grafiki jest bardzo ważna. Ja ręcznie ściągam obrazki przez ftp na dysk w komputerze i kilka razy przepuszczam przez optymalizatory online (na przykład TinyPNG). Następnie zoptymalizowane obrazy ponownie wgrywam na serwer nadpisując poprzednią wersję. Trochę zajmuje to czasu ale obrazki są lżejsze czasami o 90% bez utraty jakości. Polecam

Podobne tematy

  1. Spadek strony w wynikach - powielane nagłówki h2
    przez grzesiek2 na forum Optymalizacja i wydajność
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 11-04-2015, 10:51
  2. Migracja joomla z 1.5 do 2.5, a spadek wejść na stronę
    przez greguska19 na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 04-03-2014, 22:00
  3. Wydajność Joomla 2.5 + k2 - szybkość ładowania strony
    przez jan1975 na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-12-2013, 15:35
  4. Wydajnośc - optymalizacja - szybkość ładowania
    przez mboy na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 17-09-2008, 02:48
  5. Pony gallery - spadek szybkości
    przez .:G:. na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-01-2007, 13:55

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •