Kolejność wyróżnionych artykułów na stronie głównej Joomla: 3.8.1.
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Kolejność wyróżnionych artykułów na stronie głównej Joomla: 3.8.1.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-05-2014
    Wpisy
    17
    Punkty
    2

    Domyślny Kolejność wyróżnionych artykułów na stronie głównej Joomla: 3.8.1.

    Witam
    Ma sobie pewną stronkę na Joomla: 3.8.1. i nie mogę skonfigurować tak żeby na stronie głównej pojawiały się artykuły wyróżnione ale od najnowszego z największym numerem ID. Próbuje na zapleczu sortować i tak i tak na różne sposoby w opcjach mam ustawione, że ma być wyświetlane według kolejności na zapleczu, a na stronie głównej kompletnie nic się nie zmienia. Na początku uparcie jest pierwszy najstarszy artykuł, a dalej nowsze, a najnowszych nie ma wcale bo są tylko 3 strony wyróżnionych, a te najnowsze byłyby ewentualnie na dalszych stronach.
    Pomocy bo już nie mam siły do tego chciałbym aby ostatni dodany artykuł wyróżniony pojawiał się na pierwszym miejscu na stronie głównej, a potem starsze.
    Moja strona www.arduino.ids.pl

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez elTwardy Zobacz wiadomość
    chciałbym aby ostatni dodany artykuł wyróżniony pojawiał się na pierwszym miejscu na stronie głównej
    A próbowałeś takiego ustawienia?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-05-2014
    Wpisy
    17
    Punkty
    2

    Domyślny

    Oczywiście, że próbowałem tak jakby nic nie działa, nawet ręcznie przesuwam artykuły, a na stronie nic się nie zmienia w kolejności

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przegląd artykułów wyróżnionych, uporządkuj od najnowszych, wg daty opublikowania, nie porządkuj kategorii - i musi się ukazywać jako pierwszy
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-05-2014
    Wpisy
    17
    Punkty
    2

    Domyślny

    Widzę wszystkie artykuły wyróżnione na liście zaplecza, nawet ograniczyłem do 6 ilość wyróżnionych, klikam sortowanie ID malejąco i pierwszy na liście jest artykuł ID 14 o który mi chodzi żeby był pierwszy. Wchodzę na stronę odświeżam a artykuł ten jest sobie 3 na stronie głównej. Kombinuje na różne sposoby i rodzaje ustawiania ich kolejności ale na stronie jakby nic się nie zmienia. Nie wiem co robię źle.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    podaj na PW dane dostępowe do zaplecza, zajrzę sprawdzę
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez elTwardy Zobacz wiadomość
    ...Próbuje na zapleczu sortować i tak i tak na różne sposoby w opcjach mam ustawione, że ma być wyświetlane według kolejności na zapleczu, a na stronie głównej kompletnie nic się nie zmienia. ...
    Zastanawiam się, czy piszesz o modyfikacjach w "Opcjach artykułów", czy "Opcjach układu" w menu dla artykułów wyróżnionych? O kolejności wyświetlania najpierw decydują specyficzne ustawienia w menu. Jeśli o kolejności mają decydować ustawienia z opcji artykułów powinieneś w ustawieniu opcji układu w menu wybierać ustawienia globalne, czyli te z ustawień artykułów.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie rozumiem, na czym polega Twój problem. Przetestowałem w Twojej witrynie różne ustawienia:
    1. Publikację wyróżnionych według kolejności "Jak na zapleczu". Ustawienia w pozycji menu w opcjach układu: Uporządkuj kategorie: Nie ustawiaj, Uporządkuj artykuły: Kolejność wyróżnionych. Artykuły na startowej uporządkowane są jak w wykazie wyróżnionych na zapleczu.
    2. Publikację wyróżnionych chronologicznie - od najnowszych. Ustawienia w pozycji menu w opcjach układu: Uporządkuj kategorie: Nie ustawiaj, Uporządkuj artykuły: Od najnowszych, Uporządkuj według daty: Poprawiono. Artykuły na startowej uporządkowane są od najnowszych według daty poprawiania.
    3. Publikację wyróżnionych chronologicznie - od najnowszych. Ustawienia w pozycji menu w opcjach układu: Uporządkuj kategorie: Nie ustawiaj, Uporządkuj artykuły: Od najstarszych, Uporządkuj według daty: Opublikowano. Artykuły na startowej uporządkowane są od najstarszych według daty opublikowania.
    Każde z tych ustawień działa poprawnie. Ustaw tak jak chcesz. Do testowania sugeruję układ jednokolumnowy.
    PS: Klikanie w nagłówkach kolumn na l;istach artykułow na zapleczu i sortowanie według wybranego kryterium służy tylko i wyłącznie sortowaniu na zapleczu, a nie na stronie frontowej.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-05-2014
    Wpisy
    17
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki wielkie jest ustawione jak miało być.
    Ale czy to jest to miejsce jak na screenie gdzie się zmienia kolejność wyróżnionych czy jeszcze gdzieś indziej? Bo próbuje dojść do tego jak to się zmienia chciałem teraz zrobić tak "3. Publikację wyróżnionych chronologicznie - od najnowszych. Ustawienia w pozycji menu w opcjach układu: Uporządkuj kategorie: Nie ustawiaj, Uporządkuj artykuły: Od najstarszych, Uporządkuj według daty: Opublikowano. Artykuły na startowej uporządkowane są od najstarszych według daty opublikowania." zapisz i zamknij i na stronie nic się nie zmienia.
    Załącznik 9499

Podobne tematy

  1. Ustawienie wyróżnionych artykułów na głównej - szablon JM-Services.
    przez bialy13 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 12-05-2018, 01:01
  2. Kolejność wyróżnionych art. - strona startowa - J2.5
    przez kwz na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 28-02-2013, 00:48
  3. Rozmieszczenie artykułów wyróżnionych na stronie głównej
    przez czarkowsky na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-06-2012, 23:25
  4. kolejność artykułów na stronie głównej
    przez palabra na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 31-10-2011, 15:45
  5. kolejność artykułów na stronie głównej
    przez sh0tek na forum Różne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 15-09-2009, 12:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •