Samoistne subdomeny - jak wyłączyć? - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 26 z 26

Temat: Samoistne subdomeny - jak wyłączyć?

  1. #21
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Można... ale po co kopać się z koniem? Oni się do błędu nie przyznają... ani nic nie zrobią w tej sprawie bo tak ktoś sobie wymyślił... a że trafia to w klientów - furda i dudki lecą.
    Szkoda zachodu skoro ten sam czas i wysiłek mogę poświęcić na przejście do ludzkiego hostingu... (wiecie jakiego ;)
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Chyba wkradło się małe zamieszanie, a nazwa.pl pisząc:

    Cytat Wysłane przez dobluk Zobacz wiadomość
    " uprzejmie informuję, że nie jest to żaden błąd, a naturalne zachowanie systemu. W konfiguracji domeny istnieje wpis określający indeks domeny czyli każdą możliwą subdomenę.Taki wpis odsyła Klientów na Pański serwer, a następnie kieruje na zawartość katalogu głównego. Niestety w rękach Klienta jest kwestia wymuszenia przekierowania i określenia prawidłowego zachowania subdomen. Najprostszym rozwiązaniem będzie opisanie przekierowania na adres główny w pliku .htaccess na serwerze."
    w zasadzie ma rację i nie ma czego udowadniać.

    Problem polega(ł) na tym, że dla domeny bio-mora.pl zarejestrowanej w nazwa.pl ale delegowanej na serwery DNS home.pl, w konfiguracji DNS został dodany rekord wildcard. Mógł to być błąd przy dodawaniu domeny do home, ale w niektórych przypadkach na home.pl rekord wildcard jest dodawany automatycznie i nie można go wyłączyć z poziomu panelu (można 'od ręki' na infolinii). Jeżeli mówimy o błędach, to tutaj błędem było włączenie wildcard.

    Ponieważ wildcard był włączony, dowolna niezdefiniowana subdomena kierowała na to samo IP, co domena główna (czyli na serwer nazwa.pl), a serwer nazwa.pl wyświetlał zawartość tego samego katalogu, co dla domeny głównej - i to jest naturalne zachowanie. Teoretycznie można skonfigurować serwer tak, żeby dla subdomen których "nie zna" zachowywał się w inny sposób, ale takie rozwiązania to raczej na serwerach które od początku do końca konfiguruje się samodzielnie (VPSy, serwery dedykowane itp). W przypadku popularnych usług, jeżeli wildcard z jakiegoś powodu musi być włączony, pozostaje wykonanie przekierowań w .htaccess.

    Jeżeli w konfiguracji DNS nie ma rekordu wildcard ('normalnie' nie powinno być), to po wpisaniu niezdefiniowanej subdomeny nie wyświetli się ani strona główna, ani strona z kodem 404 (nie znaleziono) ani żadna inna strona - przeglądarka wyświetli informację (specyficzną dla konkretnej przeglądarki) o tym, że nie znaleziono strony lub że nie znaleziono IP lub podobną. I zrobi to niezależnie od serwera, na którym jest strona główna.

    @siristru
    wyłącz (usuń z konfiguracji DNS) rekord wildcard dla domeny target-training.pl i skończą się problemy z certyfikatem


    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  4. #23
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez adam.lachut Zobacz wiadomość
    wyłącz (usuń z konfiguracji DNS) rekord wildcard dla domeny target-training.pl i skończą się problemy z certyfikatem
    To nie moja strona, więc ja nie mam z nią problemu

    Ale ten sam problem dotyczy także domen zarejestrowanych w nazwa.pl i wskazujących na serwery w nazwa.pl - to domyślne zachowanie dla wszystkich domen.
    Skoro domyślne to ile osób odkryło takie zachowanie? Ile osób wie jak zrobić zaawansowaną konfigurację DNS w panelu klienta?
    Więc żadne tłumaczenie nazwa.pl nie pomoże bo domyślnie klienci są narażeni na nieuczciwe praktyki (np. pozycjonowanie domeny z obraźliwą subdomeną).

    Cała ta historia pokazuje jak potencjalny użytkownik jest traktowany - wmawia mu się błędy po jego stronie, niejasno się tłumaczą przyciśnięci.

    Cytat Wysłane przez adam.lachut Zobacz wiadomość
    Teoretycznie można skonfigurować serwer tak, żeby dla subdomen których "nie zna" zachowywał się w inny sposób, ale takie rozwiązania to raczej na serwerach które od początku do końca konfiguruje się samodzielnie (VPSy, serwery dedykowane itp).
    Jakoś smarthost.pl sobie poradził z tym problemem Domyślnie
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  5. #24
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Odniosłem się do target-training ponieważ tą podałeś jako przykład.

    W wątku pomieszana jest konfiguracja domeny (rekordów DNS) z konfiguracją serwera - warto to rozdzielić i wyjaśnić, ponieważ wkradły się nieścisłości/przekłamania.

    Jeżeli chodzi o konfigurację DNS (domeny) to record wildcard jest domyślnie dodawany zarówno przez home.pl (w większości przypadków) jak i nazwa.pl (tak rozwiązują subdomenę www). Na pewno nie jest optymalne rozwiązanie i powinno się go unikać, ale nie rozstrzygniemy czy jest 'dobre' czy 'złe'. Nota bene rejestrowanie domen w nazwa/home za dwukrotnie wyższą cenę niż 'gdzie indziej' samo w sobie jest mało optymalne

    Jeżeli chodzi o konfigurację konta (serwera www) to wskazywanie, przy włączonym wildcard, przez niezarejestrowaną subdomenę na ten sam 'katalog' co domena główna to 'normalne' zachowanie, wg mnie optymalne.
    Smarthost w takim przypadku zachowuje się inaczej niż nazwa/home i inaczej niż opisałeś: wczytuje skrypt, który przekierowuje na stronę główną smarthost (https://www.smarthost.pl/).
    Wg mnie przekierowywanie na stronę główną hostingodawcy to mniej uczciwa praktyka niż przekierowywanie na 'katalog główny domeny', ponieważ w przypadku przekierowania na 'katalog główny domeny' w wielu przypadkach (np. przy Wordpress) użytkownik zostanie z poziomu CMS przekierowany z subdomeny na domenę główną. W przypadku smarthost użytkownik który zamiast sklep.domena.pl wpisze sklaop.domena.pl nagle znajdzie się na smarthost.pl zamiast na domena.pl

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  6. #25
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Słusznie zauważyłeś - dzięki za wyjaśnienie.
    Człowiek uczy się całe życie ;)
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  7. #26
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    @adam.lachut Problem który jest tu poruszany to tak naprawdę ta "NORMALNE ZACHOWANIE" Abstra***ąc od sposobu konfiguracji serwera, domeny, powinno wszystko działać normalnie. Tak jak życzy sobie tego klient. W przypadku wymienianych usługodawców normą jest obwinianie klienta o wszystko a przy okazji branie za to niemałych pieniędzy. Nawet jeżeli klient powie że coś działa inaczej niż tego sam oczekuje wówczas cała wina zganiana jest na klienta.
    Temat nazwy i home był poruszany na wielu forach więc szkoda to ciągnąć tutaj i tak nic dobrego nie usłyszymy.
    Moim zdaniem normalnym zachowaniem powinien być dobry support lub bardzo dobry support. Nawet jeżeli klient chce aby coś działało tak jak on chce to należy mu pomóc nawet jeżeli miało by to klienta kosztować a nie zganiać że to jego wina.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Jak wyłączyć możliwość logowania jak witryna jest wyłączona
    przez etitek na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-10-2015, 19:16
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 17-01-2013, 09:57
  3. Samoistne pojawienie się reklam na stronie
    przez KARPIARZ na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post/autor: 05-01-2012, 17:45
  4. pomocy - samoistne usuwanie plików swf z artukułu
    przez apoll na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-11-2008, 18:16
  5. Jak utworzyć subdomeny?
    przez blublus na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 06-06-2008, 16:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •