Aktualizacja PhocaGallery na Joomli 2.5 -> 3.6
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Aktualizacja PhocaGallery na Joomli 2.5 -> 3.6

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    30-06-2015
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6 Aktualizacja PhocaGallery na Joomli 2.5 -> 3.6

    Witam,

    Chcę zaktualizować moją przestarzałą Joomle 2.5.28 do wersji 3.x. Sprawdziłem narazie, że bez problemu udaje się zaktualizować do wersji 3.6.5.
    Na stronie ważną rolę odgrywa dodatek PhocaGallery, który niestety wysypuje się po aktualizacji na nowszą wersję. Myślałem, że cały proces będzie automatyczny, ale odnalazłem w internecie, że trzeba trochę ręcznie pobawić się z bazą, dlatego zacząłem jeszcze raz według instrukcji: (przedrostek bazy do mojej strony to zwjf6_)

    eksport samych danych z tabeli zwjf6_phocagallery_*
    odinstalowanie wszystkich starych dodatków i komponentów od Phocagallery
    Aktualizacja automatyczna kolejno 2.5.28 -> 3.5.1 -> 3.6.5
    Wykonanie skryptu NAJNOWSZA_PHOCA.zip\install\sql\mysql\install.utf8 .sql , w którym zamieniłem #__ na zwjf6_
    Import samych danych z tabeli
    Instalacja nowego PhocaGallery

    Niestety, dalej jest coś nie tak z tabelami.
    Rozpakowałem także całego zipa i Notepadem++ masowo pozamieniałem w plikach #__ na zwjf6_ , spakowałem, zainstalowałem, ale niestety dalej mam odwołania do #__
    Kod:
    1054 Unknown column 'a.image_id' in 'group statement' SQL=SELECT a.id, a.title, a.name, a.parent_id, a.owner_id, a.alias, a.access, a.ordering, a.count, a.params, a.accessuserid, a.uploaduserid, a.deleteuserid, a.userfolder, a.latitude, a.longitude, a.image, a.section, a.image_position, a.checked_out_time, a.checked_out, a.hits, a.approved, a.zoom, a.geotitle, a.description, a.published, a.language,l.title AS language_title,uc.name AS editor,ag.title AS access_level,c.title AS parentcat_title, c.id AS parentcat_id,ua.id AS userid, ua.username AS username, ua.name AS usernameno,v.average AS ratingavg,cc.countid AS countid FROM `#__phocagallery_categories` AS a LEFT JOIN `#__languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN #__users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN #__viewlevels AS ag ON ag.id = a.access LEFT JOIN #__phocagallery_categories AS c ON c.id = a.parent_id LEFT JOIN #__users AS ua ON ua.id = a.owner_id LEFT JOIN #__phocagallery_votes_statistics AS v ON v.catid = a.id LEFT JOIN (SELECT cc.parent_id, count(cc.id) AS countid FROM #__phocagallery_categories AS cc GROUP BY cc.parent_id, cc.id ) AS cc ON a.parent_id = cc.parent_id WHERE (a.published IN (0, 1)) GROUP BY a.id, a.parent_id, a.owner_id, a.image_id, a.title, a.name, l.title, uc.name, ag.title, c.id, c.title, ua.id, ua.username, ua.name, v.average, cc.countid, a.alias, a.access, a.ordering, a.count, a.params, a.accessuserid, a.uploaduserid, a.deleteuserid, a.userfolder, a.latitude, a.longitude, a.image, a.section, a.image_position, a.checked_out, a.checked_out_time, a.hits, a.approved, a.zoom, a.geotitle, a.description, a.published, a.language ORDER BY a.title asc
    Co mogę zrobić, żeby to naprawić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    Błąd mówi, że brakuje kolumny image_id w #__phocagallery_categories lub innych tabelach bo żądanie łączy dane z kilku tabel.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    30-06-2015
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Gdzie mógłbym zmienić przedrostki nazw żądanych tabeli #__ na zwjf6_ ?

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    Postępowałeś zgodnie z tą instrukcją?

    https://www.phoca.cz/documents/50-ph...-5-to-joomla-3

    Zmianę przedrostka powinna zostać wykonana w pliku sql z eksportem tabel Phoca Pallery... i tylko tam.

    Z instrukcji wynika, że NAJPIERW musisz zainstalować najnowszą wersje Phoca Gallery a dopiero potem zaimportować dane.

    Z twojego opisu wynika, że postąpiłeś odwrotnie...
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    30-06-2015
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czy przed aktualizację Joomli powinienem odinstalowywać starą wersję PG czy po prostu już na nowej Joomli zaktualizować ją do najnowszej wersji?
    Czy mam ręcznie usuwać z bazy tabele po eksporcie zanim zainstaluję nową PG?

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    W instrukcji jest napisane by zainstalować lub zaktualizować Phoca Gallery przed importem.
    Potem import danych do bazy. Trzeba opróżnić jedną z tabel.
    Wszystko masz w instrukcji.
    Przeczytaj ją jeszcze raz i wykonuj krok po kroku. Tam jest wszystko naprawdę dobrze wyjaśnione - tylko nie spiesz się i rób na spokojnie.
    Jak masz kopie zapasowe to przecież niczego nie zepsujesz.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    30-06-2015
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Prawie się udało
    Działam oczywiście na kopiach na localhoscie. Może przez mój bałagan w kilku kopiach pojedynczych folderów strony na dysku nie mogło mi wyjść. Dzięki za cierpliwość.

    Działam na najnowszej wersji Phocagallery 4.3.10. Wszystkie zdjęcia i kategorie są tak jak były.
    Teraz problem pojawia się gdy wchodzę w widok pojedynczej kategorii z listy wielu kategorii, a później na konkretne zdjęcie:
    Załącznik 9500 Załącznik 9501
    Na starej wersji obrazy oczywiście się wyświetlały, a widok pojedynczej kategorii wyglądał tak:
    Załącznik 9502

    Jak mogę to naprawić?

  9. #8
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    Niestety nie widzę załączników, proszę użyj tej usługi by je dodać i pokazać na forum: https://snag.gy/
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  10. #9

  11. #10
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    Wygląda na błąd php - moze on wynikać z konfiguracji twojego localhosta.
    Odtwórz stronę na "żywym" serwerze.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Phocagallery po migracji joomli na 3.1.5
    przez asik713 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-08-2013, 23:28
  2. aktualizacja phocagallery do 2.6.0 i strona nie działa
    przez marcin_op na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post/autor: 18-12-2009, 19:44
  3. Problem z aktualizacją PhocaGallery
    przez noiragneau na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-06-2009, 21:20
  4. Aktualizacja Joomli do JoomliPE
    przez sparky7 na forum Joomla Power Edition
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 15-02-2007, 20:33
  5. Aktualizacja Joomli 1.0.7 PE
    przez hdevo na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 24-03-2006, 10:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •