Szablon podobny do protostar - Strona 2
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 50

Temat: Szablon podobny do protostar

  1. #11
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    W takiej sytuacji skoro część prac masz już wykonane proponuję napisać prosty własny komponent + ewentualne moduły. Jeżeli nie jesteś grafikiem to poprosić grafika o narysowanie layoutu i napisać własny szablon który będzie idealnie dopasowany do wymogów projektu. Ponieważ szukając szablonu zawsze trafisz na coś co nie będzie dla Ciebie odpowiednie i to bez znaczenia czy skożystasz z bezpłatnego rozwiązania i za nie zapłacisz.
    Proszę poniżej masz linki które mogą Ci się przydać:
    https://docs.joomla.org/J3.x:Develop..._MVC_Component
    https://docs.joomla.org/Portal:Template_Development
    https://docs.joomla.org/Understanding_Joomla!_templates

    Dlatego jeżeli masz już część prac wykonanych wystarczy je ładnie dopasować do Joomli a zgodnie z dokumentacją nie jest to takie trudne.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Mam wrażenie, że problemem jest błędne rozumienie działania Joomla!
    1. szablon nie decyduje o tym co wyświetla się na stronie, a tylko jak ta strona wygląda
    2. szablon to jest rama, w której wyświetlasz elementy, dlatego protostar jest wystarczającym szablonem dla Ciebie, zmień tylko kolorystykę i będzie jak nowy.

    Pytanie podstawowe: Czy wiesz jak to zrobić ?

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-12-2018
    Wpisy
    21
    Punkty
    2

    Domyślny

    terra dokładnie chodzi mi o szablon - post wyżej napisałem w celu zapoznawczym co to za projekt i na czym polega ;) i jest taki "podpunkt" zadania jak wgranie szablonu - więc niestety nie mogę skorzystać z protostar bo on jest domyślny dlatego poszukuje czegoś innego ale bardzo zbliżonego do protostar ot cała filozofia sam swojego szablonu nie przerobie bo się na tym nie znam ;)

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A ja tak sobie myślę, że po protu bawisz się w kotka i myszkę. W związku z tym Twoje konto usuwam. Jeśli rzeczywiście będziesz potrzebować pomocy, zarejestrujesz się jeszcze raz. Cała filozofia postępowania z szablonem znajduje się pod tym adresem: http://wiki.joomla.pl/J3.5ierwsze_kroki_z_szablonami. Szablon Protostar jest tak prosty, bo w nim w gruncie rzeczy nic nie ma, poza prostym układem i podstawową stylizacją. Jeśli Ci nie odpowiada, to w pakiecie instalacyjnym jest inny, równie prosty szablon Beez, z prostymi możliwościami konfiguracji na zapleczu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-12-2018
    Wpisy
    21
    Punkty
    2

    Domyślny

    W nic się nie bawię ... Po prostu nie wiem jak już mam to prościej napisać poszukuje szablonu podobnego do domyślnego protostar - nic więcej nie oczekuje liczyłem na to iż może jakiś użytkownik korzystał z podobnego i ma do niego link - ale nic , trudno

  7. #16
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    siristru już podał receptę. Skopiuj protostar , zmień mu nazwę i kolorystykę i masz idealnie wpisujący się w Twoje wymagania szablon. Problemem jednak jest brak podstawowej wiedzy i umiejętności. Tutaj masz coś co może rozwiązać Twój problem https://www.joomlashack.com/blog/joo...omla-template/

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    OK. W Twoim profilu nie widać, że usiłujesz wykorzystać wpisy dla celów SEO. Podpowiedziałem Ci już, że w pakiecie instalacyjnym masz równie prosty szablon, jak Protostar. Innego nikt Ci raczej nie wskaże, bo tak prostych szablonów nikt nie pisze. Nie ma po co. Te dwa domyślne wystarczą. Pod podanym linkiem znajdziesz kilka przewodników na początek.

    @terra - proszę - te same informacje znajdzie po polsku pod wskazanym mu już adresem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    PS Jeśli Twoje zadanie polega także na zainstalowaniu szablonu, to znaczy, że musisz znaleźć jakiś bezpłatny szablon (adresy do szablonowni masz podane w artykule, który Ci wskazałem) i go zainstalować, a następnie skonfigurować moduły (wskazać pozycje, w których je chcesz wyświetlać). Jak znaleźć rozkład modułów - informacja również jest we wskazanym Ci artykule.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-12-2018
    Wpisy
    21
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wybrałem szablon http://www.joomla24.com/remository/finishdown/7047.html - jednak po jego wgraniu brakuje mu widocznych modułów , które są włączone - dlaczego tak się dzieje?
    a87fd6a252552.jpg
    Dlatego tak bardzo szukałem prostego szablonu

    PS. Druga sprawa że po dopisaniu do linku tp=1 nie wyświetlają mi się w ogóle pozycje

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. szablon protostar i problem z menu wyświetlającym się podczas przeglądania galerii
    przez robcio59 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-11-2015, 13:53
  2. Szablon Protostar - treść strony wyświetla sie poniżej menu bocznego w IE
    przez adam72 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 01-05-2014, 22:41
  3. Szablon Protostar - Tło przycisków na TOPie
    przez Erwiniasty na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-12-2013, 18:32
  4. szablon Protostar i tłumaczenie na polski
    przez rez na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-04-2013, 20:29
  5. szablon protostar joomla 3.01 wyświetlanie artykułów
    przez harley6 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-11-2012, 13:46

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •