Projekt szablonu od podstaw
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Projekt szablonu od podstaw

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-01-2019
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny Projekt szablonu od podstaw

    Witam,

    Jest to mój pierwszy post na forum, nie wiem czy dział jest odpowiedni, ale zachęcony poznaniem jakiegoś systemu CMS (WordPress mnie nie przekonał), zdecydowałem się na Joomla! Jak na razie, moja przygoda rozwija się całkiem nieźle. Ale nie o tym temat. Mam pytanie gdzie znajdę jakiś poradnik, dokumentację lub instrukcję, która opisuje krok po kroku tworzenie motywu? Mam na myśli projekt stworzonej strony już w HTML którą można w pełni zaimplementować do Joomla. Wiem że trzeba będzie to jakoś wszystko teraz poskładać w PHP, ale nie wiem jak się za to zabrać. Próbowałem szukać na własną rękę, ale trafiam na przestarzałe informacje. Dzięki za pomoc!

    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cześć,

    Joomla - świetny wybór!!!
    ;-)

    Masz wiki po polsku (raczej nieaktualne) i po angielsku...
    Zacznij od przerabiania standardowego szablonu. To najlepszy sposób, by zobaczyć co i jak...
    Powodzenia!

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Pierwsze zetknięcie z Szablonami Joomla może być odpychające ale nie zrażaj się tym. Jak tylko zrozumiesz podstawy reszta będzie szła z górki.

    Zacznij od zapoznania się z kodem szablonu który jest dostarczany wraz z instalacją Joomli. Są tam dwa szablony dlatego też przyjrzyj się jak wygląda kod.
    Jak czegoś nie zrozumiesz to zachęcam do czytania dokumentacji Joomli nie zawsze jest ona idealna ale wiele wyjaśnia.

    Możesz skorzystać z prostego tutorialu w dokumentacji jak stworzyć prosty szablon dla Joomla https://docs.joomla.org/Creating_a_b...omla!_template
    Zawsze to jakiś start. Inne rzeczy znajdziesz pod tym linkiem https://docs.joomla.org/Portal:Template_Development

    Jeśli chodzi o jakiś tutorial który pokazuje jak przejść z pociętego już szablonu w HTML + CSS +JS na szablon Joomli to nie znam. Jednak muszisz uwieżyć na słowo że jak załapiesz podstawy przy szablonach Joomli to takowy tutorial będzie zbędny.

  5. #4

  6. #5
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Warto też przestudiować te informacje https://docs.blank.rocks/bl4nk
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

Podobne tematy

  1. Tworzenie wlasnego szablonu od podstaw
    przez muchamet na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 08-05-2013, 02:29
  2. edycja szablonu - od podstaw
    przez messali na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-01-2008, 04:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •