Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
Nie, Mój Drogi Kolego. Na jakiej podstawie twierdzisz, że jeśli autor nie określił licencji, to określił licencję?
Nic takiego nie stwierdziłem. Napisałem całkiem coś innego czyli że jeżeli autor nie umieści informacji na jakich prawach ma być rozpowszechniane dzieło wówczas wkraczają przepisy o prawie autorskim które chronią dzieło jako całość.

Cytat Wysłane przez rkonik Zobacz wiadomość
Jeżeli autor nie umieścił Pliku o licencji czy innego dokumentu prawnego to stosujesz ogólne prawo autorskie, które zabrania Ci usuwanie autora z dzieła.
Wręcz przeciwnie Ty napisałeś że jeżeli coś jest napisane dla Joomli to z automatu ma być to GNU GPL

Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
Wiadomo - oddaje je do domeny publicznej, a ponieważ mówimy o rozszerzeniach Joomla, opartych o kod rdzenia Joomla i korzystających z kodu rdzenia Joomla, to z zasady jest to licencja GNU GPL (bo na takiej licencji wydany jest Joomla).
Dlatego dobrym zwyczajem autorów powinno być umieszczanie informacji o tym na jakich prawach rozpowszechnia dzieło. Wówczas osoba która chce skorzystać z dzieła wie dokładnie jakie prawa mu przysługują. Jeżeli tej adnotacji nie ma i tu nieważne w jakiej formie i gdzie jest umieszczana ta adnotacja wówczas twórce/autora chroni prawo autorskie, które wyraźnie mówi że chronione jest całe dzieło nie jego części. Dlatego też jeżeli autor nie umieścił informacji w jaki sposób jest rozpowszechniane dzieło nie wolno Ci usunąć autora ze stopki.

Będę to wielokrotnie podkreślał FREE nie równa się GNU GPL lub któraś z wersji CC. Jeżeli dałem Ci coś za free bez określenia co możesz z tym zrobić to tak naprawdę nie ponosisz wyłącznie kosztów finansowych ale dzieło jest chronione zgodnie z prawem autorskim a nie jakąś licencją.

Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
Nie określił to nie określił - koniec, kropka.
i dlatego tutaj wkracza prawo autorskie a nie pustka lub domysł.


Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
Nie możesz usunąć informacji o autorstwie z miejsc, w których się je standardowo umieszcza. A nawet jeśli je z tych miejsc usuniesz, to dopóty nie przypiszesz autorstwa sobie, też nie naruszasz praw autorskich,
Tak zgadza się nie możesz usunąć, takie prawo przysługuje jedynie autorowi. Jednak jeżeli autor nie określił sposobu na jakim jest rozpowszechniane dzieło, wówczas jak usuniesz informacje o autorze i nie daj borze opublikujesz takie dzieło publicznie wówczas łamiesz prawo. W takiej sytuacji jako autor możesz pozwać osobę ale z własnego doświadczenia wiem jak to jest kosztowne i ile musisz udowodnić na jakie straty zostałeś narażony. Jest to bardzo ciężka droga i wbrew pozorom ciężka do wyegzekwowania co zachęca drobnych "złodziei" do czynów niezgodnych z prawem.

Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
Ten wątek jest o tym, że dopóki autor/wydawca nie zastrzegł sobie, że link/nazwa autora w stopce rozszerzenia/szablonu musi pozostać, to masz prawo bez pytania autora o zgodę usunąć je z tej stopki.,
Pod warunkiem że określił w jaki sposób jest rozpowszechniane dzieło. Najczęściej jest to GNU GPL ale zdażają się przypadki że niekoniecznie więc w takiej sytuacji dobrym zwyczajem jest napisać do autora o czym wspominał na początku @siristru

To nie są moje tezy tylko takie jest prawo autorskie, które mówi że do osobistych praw autorskich należy prawo do zachowania niezmienionej treści i formy utworu, zakazujące wprowadzania zmian, zniekształceń, przeinaczeń.
Dlatego jak pobierasz coś za tak zwane FREE i autor nie określił w jaki sposób rozpowszechnia dzieło wówczas masz 3 opcje.
- nie korzystać z dzieła
- pozostawić dzieło w formie i treści
- poprosić autora o przekazanie informacji w jakim zakresie możesz ingerować w dzieło