Instalacja Joomla 3.9 do katalogu z inną / starą Joomlą
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Instalacja Joomla 3.9 do katalogu z inną / starą Joomlą

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-06-2011
    Wpisy
    25
    Punkty
    31

    Domyślny Instalacja Joomla 3.9 do katalogu z inną / starą Joomlą

    Witam,
    Mam problem, który postaram się przedstawić najjaśniej jak można i jeśli ktoś umie mi pomóc będę niezmiernie wdzięczna.

    Mam stronę na serwerze o12. Jt. Joomla 1.7. Obecnie chcę pod starą domeną umieścić zupełnie nową stronę na Joomla 3.9. Będzie ona miała ten sam adres co strona na Joomla 1.7, jednocześnie – i to jest kwestia kluczowa – chcę zindeksowane już podstrony starej strony na Joomla 1.7 zachować, aby przekierować je potem na nowe.
    Serwer o12 daje możliwość instalacji Joomla 3.9 z poziomu zaplecza i chcę to zrobić. Prawdopodobnie zainstaluje się on do public_html (choć firma hostingowa nie umie udzielić mi takiej informacji J), gdzie jak już pisałam są pliki starej Joomla 1.7, w oparciu o którą mają działać moje podstrony do przekierowania.

    I teraz pytanie: jak zainstalować Joomlę 3.9 i nie stracić starej strony? Siłą rzeczy w public_html są już pliki o takich nazwach jak w Joomla 3.9. Da się to zrobić? Umie mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Najprościej jak się da:

    1. Zainstalować Joomla ręcznie - nie za pomocą skryptu w panelu serwera
    2. Utwórz nowy katalog na serwerze np. jeśli masz "joomla17" utwórz katalog "joomla39"
    3. Przejdź przez proces instalacji
    4. Kiedy będzie już zainstalowana - zmień nazwy katalogów np. z "joomla17" na "joomla17-old" "joomla39" na "joomla17". (w ten sposób nie trzeba będzie zmieniać ustawień domeny)

    Co do linków - musisz odtworzyć je w nowej instalacji czyli jak miałeś określone menu, takie samo (z takimi samymi aliasami) musi być zrobione w nowej instalacji.

    Kłopotem może być sytuacja w której miałeś jakieś tam artykuły bo wtedy w URL mogą być ich ID... i może być trudno utworzyć artykuł o takim samym tytule, treści i ID (sic!)

    Ale zawsze możesz zrobić przekierowania 301 w htaccess.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    @sirstru
    Zapomniałeś dopisać, że wówczas trzeba wskazać domenę na katalog, bo w innym wypadku adresy będą z katalogiem ...

    I można to też zrobić inaczej z instalacją z serwera.

    Pytanie należało by zadać @shadora jak szybko jesteś w stanie przenieść sobie treść ze starej strony na nową. To jest dość kluczowe

    Spoko firma skoro nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, co robi autoinstalator
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mjmartino Zobacz wiadomość
    Zapomniałeś dopisać, że wówczas trzeba wskazać domenę na katalog, bo w innym wypadku adresy będą z katalogiem ...
    Ale właśnie nie bo napisał(a?):

    Cytat Wysłane przez shadora Zobacz wiadomość
    Mam stronę na serwerze o12. Jt. Joomla 1.7. Obecnie chcę pod starą domeną umieścić zupełnie nową stronę na Joomla 3.9.
    Co rozumiem, ze ma stronę na starej Joomli i na nią wskazuje domena.

    Ja proponuję:

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    2. Utwórz nowy katalog na serwerze np. jeśli masz "joomla17" utwórz katalog "joomla39"
    3. Przejdź przez proces instalacji
    4. Kiedy będzie już zainstalowana - zmień nazwy katalogów np. z "joomla17" na "joomla17-old" "joomla39" na "joomla17". (w ten sposób nie trzeba będzie zmieniać ustawień domeny)
    Czyli zmianę nazwy katalogu na taki na jaki już wskazuje domena.
    Tutaj tylko dodam, że należy później w tej nowej Joomli edytować configuration.php i poprawić ścieżkę do katalogów tmp i logs (pamiętać należy by zmienić chmod dla tego pliku z 444 na 644 aby można było zapisać zmiany).
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Koleżanka napisała że ma J1.7 i jest ona prawdopodobnie w public_html <- zmienisz nazwę o ile zmienisz. Wówczas nie zadziała żadna domena. (tak wiem że napisałeś jeśli ma 'joomla17")

    Nie prościej było by nowy wewnątrz public_html/old <- przenieś wszystko tam zmiana w configuration i gotowe.

    Autoinstalator bo koleżanka niema zbytnio wiedzy głębszej o instalowaniu innym i gotowe.

    Domena wskazuje nadal na public i ma stronę dostępną. A jak złamie przez old to ma starą dostępna.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Tak, masz rację... przeoczyłem, że jest bezpośrednio w public_html... ale tak umieszczanie strony nie jest dobrą praktyką (przez autoinstalator).
    Przeniesienie plików do katalogu "old" jest dobry rozwiązaniem... chociaż NAJLEPSZYM było by utworzenie prawilnych katalogów i na nie przekierowanie domeny.

    Cytat Wysłane przez mjmartino Zobacz wiadomość
    bo koleżanka niema zbytnio wiedzy głębszej
    Czas najwyższy na naukę
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-06-2011
    Wpisy
    25
    Punkty
    31

    Domyślny

    Dzięki za odzew!
    Rano będę rozkminiać.
    Powiem tylko, że:
    tak: strona będzie zupełnie nowa na tej samej domenie - nic nie będę kopiować ze starej strony
    tak: zależy mi, aby adres był www.mojadomena.pl, a nie www.mojadomena.pl/joomla39
    tak: pliki joomli 1.7 mam niestety luzem w public_html (tak to kiedyś zainstalowałam, chyba przez total commandera/ftp, ale nie pamiętam, i tak zostało)
    tak: "napisała" - jestem kobietą, tak jak Joomla

    Odezwe sie jutro, jeszcze raz dzięki za dozew

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-06-2011
    Wpisy
    25
    Punkty
    31

    Domyślny

    Witam ponownie.

    1.Panowie, poczytałam teraz uważnie Wasze propozycje i... poprawcie, jeśli się mylę.
    Mając pliki Joomla 1.7 bezpośrednio w pliku public_html powinnam w tymże public_html utworzyć nowy katalog "old" i umieścić w nim plik starej Joomla 1.7?

    2.Następnie "zmiana w configuration" - tu proszę o wyjaśnienie jaka dokładnie zmiana. Rozumiem, że któryś z plików starej Joomla 1.7? I dzięki temu podstrony starej strony na Joomla 1.7, pozostaną -tak jak tego chcę- bez zmian? (czyli podtrona, która teraz wyświetla się jako: mojadomena.pl/podstrona1 nie zmieni się np. na mojadomena.pl/old/podstrona1)

    3.Do public_html bezpośrednio, zgodnie z tym złym zwyczajem, ale trudno, wgrywam pliki nowej Joomla 3.9 i pod mojadomena.pl pojawi się nowa, przykładowa strona na Joomla 3.9 (autoinstalacja z serwera o12 daje możliwość wyboru katalogu, do którego instalowana jest Joomla. Pojawia się komunikat: W katalogu: Katalog jest powiązany z Twoją domeną i nie powinien istnieć. Np.aby dokonać instalacji w http://mydomain/dir wpisz tylko dir. Aby zainstalować tylko w http://mydomain/ zostaw to pole puste - zapytałam czy to znaczy, że Joomla instaluje się bezpośrednio do katalogu macierzystego i otrzymałam tą samą odpowiedź, co na poprzedniego maila że "mogą Państwo wybrać katalog, w jakim będą znajodowac się pliki instalacyjne" - w tej sytuacji, chyba lepiej pomęczyć się z tą ręczną instalacją, do public_html)

    Czy dobrze Was zrozumiałam? Jeśli tak, to jaka powinna być kolejność powyższych działań, ja bym obstawiała za 1,3,2

  10. #9
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    1. Tak.
    2. Zmiana w configuration.php dotyczy wyłączni ścieżki dla katalogów tmp i log. Zmień ścieżką dodając nazwę katalogu, coś jak:

    public $log_path = '/home/xxx/public_html/old/administrator/logs';
    public $tmp_path = '/home/xxx/public_html/old/tmp';

    3. Jeśli nie wiem jak zmienić ustawienia domeny tak by wskazywała na konkretny katalog w public_html... to zapytaj pomocy technicznej swojego usługodawcy - na pewno wyjaśnią. Przekierowywanie na konkretny katalog to zawsze najlepsza opcja jeśli chcesz mieć kilka stron na serwerze. W ten sposób rozdzielisz systemy plików stron.

    Z tego co przesłałaś wynika, że autoinstalator utworzy katalog i do niego zainstaluje system... tylko faktycznie pojawi się dopiero po wpisaniu adresu strony + nazwy katalogu czyli mojadomena.pl/joomla39.

    Może na twoim hostingu nie można przekierować domeny?

    Wtedy (po przeniesieniu starej Joomli do katalogu old) zainstaluj w public_html.

    Kolejność: 1, 2,3

    Czyli przenieś stronę do katalogu old, edytuj configuration.php. Stara strona pojawi się pod adresem mojadomena.pl/old
    Następnie zainstaluj nową Joomlę w public_html... jak nie ma innego wyjścia.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @shadora:
    Moja propozycja jest taka:
    1. Pobierz sobie testową wersję JAMP-a (to taki serwer lokalny).
    2. Rozpakuj go na swoim komputerze
    3. Uruchom i stwórz na nim swoją nową witrynę.
    4. W nowej witrynie zainstaluj AkeebaBackup
    5. Wykonaj kopię wykonanej witryny programem AkeebaBackup
    6. Wywal z katalogu na serwerze starego Joomla, usuń też starą bazę danych
    7. Prześlij na serwer kopię nowe witryny i odtwórz ja (kilka minut)

    Przewiduję, że największym problemem może być dla Ciebie przeniesienie niektórych rzeczy ze starej witryny do nowej.
    Jeśli nie chcesz wykonywać migracji, bo to np. za trudne dla Ciebie, to po prostu odtwórz w nowej witrynie te elementy struktury starej witryny, które chcesz mieć w nowej, a następnie metodą kopiuj/wklej przenieś artykuły i ewentualnie inne treści.

    To jest najprostsza i najbezpieczniejsza droga.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. "joomla + k2" - wyświetla starą wersję
    przez jjb na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-02-2012, 02:38
  2. Na nowo postawiona joomla, stara baza użytkowników
    przez no3name na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 02-03-2010, 14:53
  3. Joomla 1.5 na jednym serwerze ze starą ver.
    przez mery_master na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-09-2008, 15:30
  4. Inna kategoria, inna templatka.
    przez Szibena na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-07-2008, 20:28
  5. inna height dla IE a inna dla Mozzila
    przez krecik na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-12-2007, 15:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •