Problem z podwójnym wpisem.
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z podwójnym wpisem.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    28-11-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Joomla! 3.x Problem z podwójnym wpisem.

    Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać. Może państwo mi coś podpowiedzą gdzie szukać problemu.
    Nie wiem skąd w niektórych dodatkach pojawia mi się dodatkowy wpis "ftp"
    getimagesize(/home/zspnr1kras/ftp/ftp/images/joomgallery/thumbnails/wydarzenia_sz...0300816.jpg) failed to open stream: No such file or directory in /home/zspnr1kras/ftp/ftp/components/com_joomgallery

    Katalog główny domeny wskazuje na "/ftp"
    W PHP document_root jest ustawiony na taki katalog jaki wskazuje domena.
    Witryna działa, ale niektóre komponenty skądś biorą sobie dodatkowe "ftp", jak w powyższym przykładzie.

    Chodzi mi o niektóre komponenty.
    W przypadku JoomGallery, komponent działa, ale nie pokazuje obrazków ze względu na powielony wpis "ftp":
    getimagesize(/home/zspnr1kras/ftp/ftp/images/joomgallery/thumbnails/wydarzenia_sz...0300816.jpg) failed to open stream: No such file or directory in /home/zspnr1kras/ftp/ftp/components/com_joomgallery
    W przypadku komponentu JCE Editor, edytor przy tworzeniu artykułu działa, ale na zapleczu po kliknięciu w komponent Zarządzanie JCE pojawia się:
    Warning: require_once(/home/zspnr1kras/ftp/ftp/administrator/includes/toolbar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/zspnr1kras/ftp/ftp/administrator/components/com_jce/controller.php on line 134
    W działaniu pozostałych komponentów nie zauważyłem takiego zachowania.
    Zaznaczę, że wymienione komponenty były instalowane od zera..

    Dodatkowo po wykonaniu skryptu
    Kod PHP:
    <?php  $path getcwd(); echo "Your Absolute Path is: "; echo $path;
    echo 
    "Your Document_Root is: "; echo $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . "\n";echo "Your Server_Name is: "; echo $_SERVER['SERVER_NAME']; ?>
    Pojawia się wpis:
    Kod:
    Your Absolute Path is: /home/katalog_główny/ftp/ftp Your Document_Root is: /home/katalog_główny/ftp/ftp Your Server_Name is: domena.strony.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    Najwyraźniej tak jest ustawione na serwerze - czy kontaktowałeś się z usługodawcą?

    I nie jestem pewien czy polskie znaki diakrytyczne w nazwach folderów (w ścieżce) to dobra praktyka...
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    28-11-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Usługodawca stwierdził, że jest to wina CMS i odesłali mnie na forum Joomla.

    Nazwa "katalog_główny" to moja nazwa na potrzeby forum.

    Jedyne co zauważyłem, to jak zmieniam w ustawieniach PHP Document_Root z "foldera na jaki wskazuje domena" na "/home/xxxx/ftp", to po wykonaniu skryptu w Document_Root znika jeden wpis ftp. Czyli chyba jednak Joomla gdzieś sobie dorzuca to drugie ftp, bo Absolute_Path dalej ma dwa razy ftp

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    Kod PHP:
    $path getcwd(); 
    Ta funkcja wyświetla ścieżkę do katalogu w którym wykonywany jest skrypt z funkcją.
    Zatem jeśli pokazuje /home/katalog_główny/ftp/ftp to taka jest ścieżka gdzie wykonywany jest plik. Nie ma czarów. Taka jest struktura i nic po drodze nie może dodać drugiego katalogu ot tak.

    A jak wygląda struktura w kliencie FTP? Katalogiem głównym jest ftp czy widzisz jego katalog nadrzędny.

    Cytat Wysłane przez tombo1971 Zobacz wiadomość
    Usługodawca stwierdził, że jest to wina CMS i odesłali mnie na forum Joomla.
    Jaaaasne czyli jak zawsze - "ale panie, u nas wszystko działa" A mówiłeś im jakie wyniki masz z getcwd() umieszczonego w katalogu?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    28-11-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wynika działania $path = getcwd(); to
    /home/xxxxx/ftp/ftp

    Twoja podpowiedź zmusiła mnie do myślenia, że może jednak to ja coś namieszałem.
    Tak więc JCE Editor naprawiłem instalując najnowszą wersję (Joomla twierdził, że nie ma aktualizacji, a ja mu wierzyłem )
    A JoomGallery nie widział obrazków, bo ich tam nie było fizycznie ))), (zapomniałem ich tam wgrać).

    Jednak starość nie radość, za rok 50 stuknie i z pamięcią już nie najlepiej

    Dziękuję bardzo za podpowiedzi i wszystkiego dobrego. Pozdrawiam.

    PS. Nadmienię, że problem podwójnego ftp wynikł stąd, że podczas zakładania domeny i www pojawiła się informacja, że dostęp do strony poprzez ftp jest pod adresem /home/xxxxx/ftp, i gdy pierwszy raz się tam zalogowałem to już tam był folder ftp, do którego wrzuciłem stronę. Działało, więc się nie przejmowałem, ale jak się coś popsuło, to pierwsza myśl skąd podwójne ftp. Trochę poszperałem, poczytałem i sam się zorientowałem w czym rzecz. Szkoda, że usługodawca nie zwrócił mi na to wcześniej uwagi, pomimo wymiany korespondencji.

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    Dobrze, że udało sie problem rozwiązać... a usługodawcy... ehhh, to temat rzeka.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Problem z podwójnym ładowaniem jquery
    przez melman666 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-08-2014, 22:50
  2. Moduł a pod wpisem ikony/linki download, demo, więcej..
    przez tomeksz104 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-03-2014, 13:56
  3. CBAuthorProfile problem z podwójnym wyświetlaniem dodatku
    przez tombombadil na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 11-12-2013, 22:36
  4. Problem z wpisem( SOBI2 ) LUDZIE POMOŻCIE!!!
    przez ferrari1995 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-01-2011, 12:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •