AngularJS w Joomla poprawiłaby wydajność. Co o tym myślicie?
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: AngularJS w Joomla poprawiłaby wydajność. Co o tym myślicie?

  1. #1
    Bywalec Frodoo awatar
    Dołączył
    26-08-2018
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    178
    Punkty
    18

    Domyślny AngularJS w Joomla poprawiłaby wydajność. Co o tym myślicie?

    Witam. Po kursie AngularJS zakupionym nie dawno na znanej stronie z kursami chciałbym zwrócić się bardziej do osób, które podadzą to dalej. Chodzi o to aby wprowadzać pomału AngularJS do Joomla. Według definicji AngularJS to "otwarty framework oparty na języku JavaScript, wspierany i firmowany przez Google, wspomagający tworzenie i rozwój aplikacji internetowych na pojedynczej stronie". Mówiąc jeszcze inaczej to framework, który umożliwia wykonanie jakiejś akcji np. zapisu do bazy bez odświeżenia strony. AngularJS umożliwia także jak JavaScript zmianę widoku bez odświeżenia. Oglądając kurs byłem bardzo zaciekawiony jak to wszystko będzie działać i nie zawiodłem się. Co myślicie o tym aby wprowadzać to do Joomla? Joomla aby zapisać coś do bazy odświeża stronę i czeka się czasem kilka sekund aby ujrzeć komunikat. Po wprowadzeniu AngularJS skróciło by się to do natychmiastowego zapisu. Prosiłbym osoby, które bardziej ode mnie wiedzą gdzie zgłosić to o przekazanie to co napisałem i opinie tu na forum.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Być może Twoje myśli prowadzą Cię w dobrym kierunku. Ale - umówmy się. Po przerobieniu kursu, który zakupiłeś na jakiejś stronie, chęć sugerowania zespołowi projektowemu tego kierunku, który Ci przyszedł do głowy, to - krótko mówiąc - śmiałość właściwa nowicjuszom. Chyba za mało jeszcze wiesz i o Joomla, i o Angularze. Niemniej, gdybyś rzeczywiście chciał wnieść wkład, to zapraszam na portal wolontariuszy. Pooglądaj, co robią poszczególne zespoły, może znajdziesz miejsce dla siebie.
    https://volunteers.joomla.org/teams
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Wydajność to nie tylko jeden framewark, który w magiczny sposób przyśpieszy działanie Joomli czy jakiegokolwiek innego CMS-a. Poprawianie wydajności jest bardzo złożonym procesem i skoro się czujesz na siłach to posłuchaj sugestii @zwiastuna i dołącz do któregoś z zespołów Joomla.

  5. #4
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Frodoo

    Wszelkie JS zastosowane na zapleczu miałyby sens tak jak wspominasz przy skróceniu czasu odpytywania DB. Poprzez skrócenie czasu przeładowania strony. Wiec odczyt, sortowania i zapis uległby poprawie. Tego brakuje.

    Joomla wspiera inny js Vanilla es6. Nawet jakbyś miał milion argementów to nie przebijesz się przez struktury. Chyba że napiszesz gotowca i będzie w vanilla es6. Pamiętam sytuacje, gdy polski developer chciał zaproponować zmianę (już nie pamiętam co to było) mniejsza oto spotkało się to z wielką krytyką że tak być nie może i musi być po ichniemu koniec kropka. Z tego, co pamiętam proponował dobre rozwiązanie.

    Ostatnio ktoś na forum oficjalnym wspominał o react i vue również szybki js framework reakcja identyczna. (trochę słuszna w tym wypadku)

    Powiem Ci dlaczego bo Joomla dzieli się na 2 grupy. Programiści, którzy są oderwani od rzeczywistości większość czasu kodują nie buduja stron. Druga grupa to budowniczy budują, a mało kodują, ale za to widzą gdzie należy wprowadzać usprawnienia. Jednym i drugim współpraca nie idzie. Jest za mało programistów, którzy są otwarci na inne opcje i generalnie jest mało programistów. W innym wypadku J4 dawno by ujrzała światło dzienne. Zalety i wady otwartości właśnie wychodzą ;)

    Kolejna sprawa co z tego z nawet wprowadzą natywną obsługę AnguarJS w core to nic nie zmieni. Już Ci tłumacze dlaczego, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzi, abyś użył tego czy innego freamworka w Joomla.
    Możesz napisać komponent czy szablon zaplecza używając dowolnej technologi, ale musisz zrobić to TY

    Kolejna sprawa duża część rzeczy mogłaby zostać zrealizowana na ajaxie, nie jestem programistą i nie badałem wydajności poszczególnych JS. Ale do zmiany statusów wyszukiwania czy paginacji daje radę.
    Ale ma też złe strony uzyskana korzyść w ten sposób może powodować wiele konfliktów z innymi JS, ponieważ nie ma unifikacji, a cześć dev pisze rozszerzenia którę doklejają JS do całego zaplecza przez co są konflikty. Więc to też jest problematyczne.

    Nie ma idealnego rozwiązania. Tylko natywne wspierane przez team Joomla w szablonie administracyjnym byłoby OK. Na razie usprawnień pod tym względem nie widziałem, chociaż przyznam, że zatrzymałem się na j4a4.
    Spróbuj rzucić temat na Githuba bez proponowania freamowrka JS, a nóż ktoś z programistów się podejmie.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

Podobne tematy

  1. Co myślicie o mojej stronie? {portal ogłoszeniowy}
    przez OgłoszeniaApple na forum Off topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 12-03-2016, 12:52
  2. Jak myślicie, czy można to zaimplementować do joomli?
    przez prodigyreal na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-04-2012, 00:16
  3. Komponent za $$$, Co o tym myślicie?
    przez gron na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post/autor: 22-09-2009, 15:52
  4. Poprawiłem moduł CytatyPl
    przez Joomla User na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 31-10-2005, 18:15
  5. Poprawiłem moduł InternetTime
    przez Joomla User na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 29-10-2005, 17:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •