Przekierowanie z uwierzytelnianiem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Przekierowanie z uwierzytelnianiem

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    16-03-2019
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny Przekierowanie z uwierzytelnianiem

    Cześć

    wielka prośba o poradę. Szukam rozwiązania opartego joomla, w którym po pierwsze będzie możliwość rejestracji . To zakładam jest standardowa funkcjonalność. Kolejnym elementem to komponent do przekierowania, z tym zastrzeżeniem, że przekierowanie może nastąpić dopiero po weryfikacji zarejestrowanego wcześniej użytkownika.

    oczywiscie szukałem takiego rozwiązania i jest takie przekierowanie dostępne jako komponent w joomla ale nie mogę znaleźć takiego, które będzie zabezpieczone hasłem.

    z góry dziękuje za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Co rozumiesz pod określeniem "komponent do przekierowania"? W Joomla możesz ustawić, gdzie użytkownik zostanie przekierowany po zalogowaniu się. Nie potrzeba do tego specjalnego komponentu. Komponent Przekierowania w Joomla służy do czegoś innego.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    16-03-2019
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ok, rzeczywiście masz racje.
    Zatem tak. Użytkownik po rejestracji miałby dostęp do strony informacyjnej.
    na niej bedzie miał linki przez które będzie sie dostawał do aplikacji na serwerze.
    pierwszy pomysł był taki że będzie to odnośnik do artykułu (tak to sie w joomli nazywa), a ten juz przerzuci użytkownika na właściwy adres.
    chodzi o to że jeżeli pózniej ktos wklei link do artykułu, wówczas ma być poproszony o zalogowanie sie.
    link do docelowego systemu chciałem przykryć joomla.

    Jest to wszystko zrabialne ? Dawno temu coś dlubalem w tym cms i juz wielu rzeczy nie pamietam.

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Artykuł może być dostępny tylko dla zarejestrowanych uzytkowników - to standard w J!
    Pytanie, jak ograniczysz dostęp do tego co dalej...

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. W Joomla dysponujesz tzw. poziomami dostępu, określającymi, kto może przeglądać zawartość. Standardowo masz opcje: wszyscy / goście / zarejestrowani / uprzywilejowani (special) i superużytkownicy. Jeśli potrzebujesz, możesz stworzyć inne własne poziomy dostępu.
    2. Dla każdej pozycji menu i dla każdej pozycji treści możesz zdefiniować w ustawieniach wymagany poziom dostępu.
    Korzystając z tych ustawień, osiągniesz, co chcesz
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    16-03-2019
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    No i zrobione, zgodnie z Waszymi wskazówkami. Jest logowanie użytkownik dostaje stronę z linkami. Ok.
    @Bazyl - świetnie zauważyłeś, jak ograniczę dostęp do tego co dalej. Tak dalej np. Jest aplikacja która ma juz swoje zabezpieczenia. Działa na http.
    Niestety jeżeli w artykule damy zwykle „a hrew” zostaniemy przekierowani na adres tamtej aplikacji i tyle.
    uzytkownik bez problemu będzie mógł sie tam łączyć bez konieczności logowani w joomli.
    myslalem o uruchomieniu linku w jakimś popup... choć to nie jest najlepsze rozwiązanie.
    Macie jakiś pomysł na to ? Być może będę musiał zmienić technologię, ale szkoda bo joomla jest fajna i przede wszystkim lekka.

  8. #7
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Co to za tajemnicza aplikacja?
    Jakie ma funkcje?

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    16-03-2019
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    żadna tajemnicza, chcę filtrować dostęp. Chodzi mi po głowie żeby wrzucić do iframe z parametrem sandbox, ale tinymce, za każdym razem jak dodaję znacznik do tekstu w artykule, po zapisaniu już już go nie ma. Usunąłem iframe z parametrów tinymce w pozycji "Prohibited Elements", ale nadal nie mogę dodać.

    "

  10. #9
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Jeżeli dobrze rozumiem: cokolwiek nie zrobisz i tak link do aplikacji będzie znany każdemu, kto choć raz się zaloguje.
    Pytałem o funkcje aplikacji

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    16-03-2019
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Funkcje aplikacji są mniej ważne. Dodałem moduł obsługujący iframe - ccc two click z JED. Mam dokładnie to o co chodziło. w ramach strony wyświetla mi się zawartość aplikacji (front na html). link do aplikacji jest widoczny dopiero po kliknięciu na ramkę prawym przyciskiem myszy i pobraniu właściwości.
    możliwe rozwiązania :
    1. zablokować możliwość pobierania właściwości - brak możliwości klikania prawym przyciskiem myszy
    2. zablokować na serwerze z aplikacją dostęp z innych ip niż moj serwer z joomla (iptables), tylko nie wiem czy wejście na http apliakcji będzie kierowane z serwera jomla. Trzeba będzie przefiltrować pakiety tcp, chyba że znacie już odpowiedź na to pytanie, żeby nie wyważać otwartych drzwi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Jak zrobic przekierowanie na bez www ?
    przez wasskii na forum Różne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 10-01-2007, 08:39
  2. Przekierowanie
    przez arturro na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-11-2006, 21:11
  3. Przekierowanie
    przez ac13 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-10-2006, 10:05
  4. Przekierowanie Joomla-Przemo
    przez adamszmu na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-09-2006, 17:58
  5. automatyczne przekierowanie do strony postawionej na joomla!
    przez grzegorz.nowak na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-09-2006, 15:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •