Oprogramowanie wspomagające wykonywanie cięcie gotowych projektów.
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Oprogramowanie wspomagające wykonywanie cięcie gotowych projektów.

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny Oprogramowanie wspomagające wykonywanie cięcie gotowych projektów.

    Chciałbym troszeczkę rozpocząć dyskusję na temat cięcia szablonów. Ja osobiście najczęściej od grafika czy kupując szablon otrzymuję go w wersji PSD. Od pewnego czasu jest wysyp programów które wspierają grafików pod kontem tworzenia w szybszy i łatwiejszy sposób szablonu. Przykładowo adobowski XD czy sketch.,Jest takich programów znacznie więcej dlatego powstrzymam się od wymieniania.
    Niestety z punktu widzenia osoby która z czystego PSD ma zrobić gotowy szablon w html czy już w pełni działający szablon na Joomle lub inny CMS wiąże się to z tym że najlepiej posiadać oprogramowanie Adobe aby wykonać pracę.
    Gorzej jest że każdy grafik lubi swój soft i nie jest to koniecznie Adobe co w pewnej sytuacji powoduje zakup licencji na inne oprogramowanie wyłącznie po to aby móc pociąć szablon. Problemem nie jest to że płacimy za takie oprogramowanie bo i tak się na tym zarabia a mnogość każdego z programów i potrzeba nauki praktycznie każdego. Moim zdaniem powoduje to chorą sytuację bo dlaczego ktoś od kodu ma się uczyć programów graficznych?

    Dlatego przeszukując sieć natrafiłem na coś co się nazywa. avocode. Szczerze nie znam programu dlatego też nie będę się wypowiadał na temat jego możliwości bo może okazać się chłamem.

    Dlatego moje pytanie do dyskusji jest takie czy osoby tnące szablony używają jakiegoś specyficznego programu czy jednak Photoshopa?
    Podkreślę że nie jestem związany z żadnym z wymienionych oprogramowań a poszukuję rozwiązania które ułatwi i przyśpieszy pracę związaną z cięciem szablonu.

    Z góry dziękuję za udział w dyskusji.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Dawno już nie ciąłem projektów Obecnie grafika stron zmierza ku minimalistycznej tak tez elementów graficznych jest co raz mniej na rzecz czystego CSS i responsywnych obrazków w slajderach etc.
    Dawniej używałem Photoshopa który pozwalał zaznaczać linie cięć a następnie zapisać projekt do katalogu gdzie wszystkie elementy zostają już pocięte i skompresowane.

    GIMP potrafi otwierać PSD i pracować z nimi, nie nada się?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    W pewnych ograniczonych sytuacjach się nada ale nie wszystko.
    Ponieważ w ostatnim okresie nasila się trend używania innego oprogramowania niż Photoshop. Graficy zaczynają poznawać narzędzia do projektowania stron których jeszcze rok temu nie było a patrząc parę lat wstecz to głównym narzędziem do projektowania wyglądu strony był PS. Do dnia dzisiejszego jeżeli kupuję szablon wyłącznie w formie graficznej to otrzymujemy go między innymi w PS.

    Jednak graficy coraz częściej sięgają po takie narzędzia jak XD od adobe, sketch, figma itd. To ułatwia im pracę i to jest bardzo pocieszające. Nawet jeżeli tworzą minimalistyczny layout strony o którym wspominasz to takie narzędzie bardzo pomaga. Jeżeli mają nawet przekazać typografię + parę innych elementów to łatwiej skorzystać im z narzędzia typu XD niż zaprzęgać do tego PS.

    I tu zaczyna się problem, nie każdy używa XD mimo że jest bezpłatne. Ja osobiście jak dostaję linka dla developerów z programu XD nie jestem zadowolony, ponieważ praca w nim nie należy do przyjemności. Inni wysyłają pliki z odmiennych programów. Efekt jest taki że nie ma jakiejś standaryzacji i praktycznie powinienem posiadać każdą aplikację którą używają graficy. Uważam że nie jest to normalna sytuacja.

    U mnie osobiście potęguje fakt że nie używam nic co pochodzi od Mac czy Microsoft. Ale to już jest mój osobisty problem z którym już radzę sobie bardzo długo. Jednak fakt posiadania tak wielu aplikacji nie jest optymistyczne i posiadanie samego GIMP-a nie załatwi sprawy.

Podobne tematy

  1. Jaki dodatków używać wspomagających pozycjonowanie
    przez szefu na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-10-2010, 23:04
  2. Baza nieruchomosci. Jakie oprogramowanie???
    przez vesolovski na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-10-2006, 13:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •