Obsługa kanałów RSS
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Obsługa kanałów RSS

  1. #1
    Bywalec pardokan awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    Olsztyn
    Wpisy
    103
    Punkty
    10

    Domyślny Obsługa kanałów RSS

    Po krótkim przeszukaniu forum i rozwiązań dostępnych nie byłem w stanie znaleźć rozwiązania, które mnie zadowoli. Proszę więc o pomoc. Mam kilkanaście kanałów RSS z podziałem na kategorie. 6 kategorii, gdzie jest po 20 kanałów RSS z różnych źródeł. Chciałbym na głównej stronie wyświetlać moduł, w którym pojawi się jeden najnowszy wpis z jednego kanału, a w nim będzie link, który przeniesie do strony gdzie, będą pojedyncze, najnowsze artykuły po jednym z każdego kanału RSS. Link do głównej strony https://www.kwpsp.olsztyn.pl/ a chodzi o moduły News Show Pro GK5 z prawej strony, które teraz wskazuja artykuł z danej kategorii. Docelowe rozwiązanie powinno wyglądać https://www.kwpsp.olsztyn.pl/wydarze...tualnosci.html tylko w module po prawej jeden modul jedna kategoria.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pardokan Zobacz wiadomość
    do strony gdzie, będą pojedyncze, najnowsze artykuły po jednym z każdego kanału RSS.
    Zawsze możesz wsadzić do artykułu moduły, które wyświetlają konkretny kanał. Zamiast osadzać moduły w pozycjach dla modułów, osadź je w artykule. W ten sposób zasymulujesz kategorie artykułów, które faktycznie będą wyświetlały zawartość kanału RSS.

    Cytat Wysłane przez pardokan Zobacz wiadomość
    Chciałbym na głównej stronie wyświetlać moduł, w którym pojawi się jeden najnowszy wpis z jednego kanału, a w nim będzie link, który przeniesie do strony gdzie, będą pojedyncze, najnowsze artykuły po jednym z każdego kanału RSS.
    Takie moduł już masz, chodzi tylko o dodanie linku. Wystarczy nadpisać widok modułu i dodać link (nawet na "sztywno" tam gdzie chcesz.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Bywalec pardokan awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    Olsztyn
    Wpisy
    103
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Zawsze możesz wsadzić do artykułu moduły, które wyświetlają konkretny kanał. Zamiast osadzać moduły w pozycjach dla modułów, osadź je w artykule. W ten sposób zasymulujesz kategorie artykułów, które faktycznie będą wyświetlały zawartość kanału RSS.
    Udało się włożyć w artykuł ale moduły z doniesień nie pokazują pierwszych grafik. Z kolei jak chcę do artykułu wsadzić moduły News show pro to niewyświetlają się.

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    To inaczej. Utwórz pozycję menu w której ma się to wyświetlać. Ustaw by pozycja wyświetlała wyróżnione artykuły ale ustaw ich liczbę na 0.
    Następnie musisz mieć pozycję moduły wyświetlająca się w tej samej kolumnie co zwyczajnie treść artykułu.
    No i przypisz te moduły do tej pozycji menu i pozycji modułów.

    Jak nie masz takiej pozycji to utwórz w szablonie. Ogólnie to będzie wyglądać jak lista artykułów.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Obsługa adresów artykułów
    przez 5k18a na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 05-01-2012, 10:28
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-11-2010, 16:50
  3. Newsy z kanałów RSS.
    przez djbarca na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 11-07-2008, 17:46
  4. Moduł/komponent do publikacji kanałów RSS
    przez karol.cz na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-05-2007, 14:44
  5. Syndicate nie generuje poprawnie kanałów rss
    przez vendro na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 29-08-2006, 01:19

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •