Masowa wysyłka smsów
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Masowa wysyłka smsów

Debiutant
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

Domyślny Masowa wysyłka smsów

A więc chodzi o klienta który prowadzi sklep internetowy. Czasami pojawiają się u niego pewne przeceny. Szuka sposobu na szybkie i sprawne informowanie klientów o tego typu akcjach. Nie ma tego zbyt dużo: można powiedzieć, że 2-3x do roku. Posiada pewną bazę klientów i nr telefonów, które można byłoby wykorzystać do celów marketingowych (wysyłki sms-ów). Pytanie jak to przeprowadzić? Bo chyba nie pójdzie to ze standardowej oferty z sieci komórkowej? Baza liczy sobie kilka tys nr telefonów. Ktoś już to może przerabiał?

2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna

Pochwał
    setki
    Wiarus Jac awatar
    Wpisy
    1 312
    Punkty
    179
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

Nowicjusz
    Wpisy
    14
    Punkty
    1

Domyślny

Samodzielnie z wykorzystaniem telefonu, nawet podłączonego do oprogramowania komputerwowego do obsługi SMS-ów tego nie zrealizujesz. W zasadzie w każdym regulaminie sieci komórkwoych masz napisane, że nie można wysyłać masowej ilości sms-ów, tym bardziej do celów komercyjnych.
    Muszą to być usługi udostępniające API SMS.... Jest kilka takich usług, jedna z nich jest Freshmail... Ceny -zwykle indywidualnie się ustala...

Debiutant
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

Domyślny

Dzięki za opinie i sugestie. Zastanawiam się jeszcze jak to wygląda pod względem odbioru klientów. Czy nie podchodzą to takich form promocji negatywnie? Opcjonalnie jak powinna wyglądać taka wiadomość, aby była akceptowana.
    Jaki nr pojawia się jako nadawca wiadomości?

Wiarus siristru awatar
    Wpisy
    1 748
    Punkty
    192

Domyślny

Tutaj pytasz o osobiste preferencje. Ja nie lubię dostawać sms'ów ze sklepów (chyba, że to przesyłka). Zdecydowanie bardziej wole maile. Poza tym to bardziej czytelne i tańsze
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Nowicjusz
    Wpisy
    14
    Punkty
    1

Domyślny

Są gusta i guściki. Jeden nie lubi drugi chce być powiadamiany. Zależy jeszcze w jakiej sprawie. Jeżeli będzie to ważna, przydatna informacja - to jak najbardziej. Jeżeli to będzie typowo handlowa oferta, która nic nie wnosi, to wiadomo, że takich się nie czyta.

Ale jeżeli będzie przydatna informacja, robiąca różnicę w cenie - to jak najbardziej. Jako przykład mogę podać pizzaportal który wysyła mi czasami informacje na temat przecen rzędu 30-40% na jakieś określony asortyment z ich kodem. Jeżeli koreluje się to z jakąś restuaracją czy pizzerią co do której mam pewność, że nie przytną na jakości, to jest to informacja, która pozwoli mi trochę zaoszczędzić. To tylko taki przykład podałem.

Jako nadawcę wiadomości możesz wpisać dowolną nazwę: stronę www, nazwę firmy itd.

Wiarus siristru awatar
    Wpisy
    1 748
    Punkty
    192

Domyślny

No cóż dlatego opcja "chcę otrzymywać sms z powiadomieniami" powinna być opcjonalna - zaznaczy ten co chce. To czy informacja jest ważna decyduje odbiorca... bo dla nadawcy wszystko jest ważne
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)