FACEBOOK/strona - nietypowa konfiguracja - możliwe?
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: FACEBOOK/strona - nietypowa konfiguracja - możliwe?

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1

    Rozwiązano FACEBOOK/strona - nietypowa konfiguracja - możliwe?

    Witam,

    Mam pytanko odnośnie konfiguracji udostępnień na FB z mojej strony www.miedzyzdrojanin.pl

    W czym jest problem? Otóż strona jest nowa i chciałbym wykorzystać FB do możliwie jak najbardziej wydajnej reklamy strony ale problem jest w przycisku "udostępnij" na stronie.

    Przycisk "udostępnij" na stronie zlicza wszystkie udostępnienia. I tak np w tym artykule:
    http://www.miedzyzdrojanin.pl/aktual...roslawa-mazura
    jest na tą chwilę 60 udostępnień.

    Większość ludzi weszła na stronę z FB.

    - Czyli zobaczyli post na FB--->
    - weszli na stronę--->
    - tam kliknęli "udostępnij"--->
    - i tu się pojawia problem. ponieważ okazuje się udostępnienie ze strony NIE UDOSTĘPNIA "mojego" postu na FB ale tworzy całkowicie NOWY post na FB z tą samą treścią---->
    - a problemem jest to dla mnie z tego względu, że chciałbym żeby dyskusja toczyła się w jednym miejscu na FB---->
    - na dzień dzisiejszy jeśli ktoś udostępni post z mojego FB to jest ok. ponieważ wraz z udostępnieniem w sposób SKUMULOWANY przekazywane są dalej ilość lików, komentarze, i zliczone udostępnienia---->
    - odwrotnie się dzieje z udostępnianiem bezpośrednio ze strony. Tworzony jest nowy post BEZ komentarzy lików etc. Po prostu "goły"


    I teraz czy jest techniczna możliwość żeby kliknięcie na mojej stronie publikowało nie bezpośrednio artykuł ale konkretny post na FB? Powiedziałem to mojemu informatykowi ale niechętnie na to patrzy więc chciałbym mu pomóc.

    Jeśli dobrze rozumiem to w przycisku "udostępnij" na stronie musi być URL.
    Technicznie wygląda to tak że najpierw tworzę artykuł. Później wchodzę na FB i wklejam link z artykułem na stronie marki.

    Czy jest możliwość żeby zrobić coś takiego:


    publikuję artykuł--->przycisk "udostępnij" działa jak obecnie domyślnie---> idę na FB i udostępniam artykuł---> idę z powrotem na stronę i ręcznie zmieniam URL (gdzieś w ustawieniach) bezpośrednio do danego postu na FB......

    ..........żeby komentarze, like'i oraz udostępnienia były w jednym poście na FB


    z góry dziękuję za pomoc
    pzdr

  2. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Obawiam się, że nie do końca rozumiesz czym jest ten przycisk "Udostępnij" Ten przycisk pozwala udostępnić zasób (w tym przypadku jest to artykuł na twojej stronie) tam gdzie użytkownik sobie życzy: http://prntscr.com/nwad69
    To NIE jest udostępnianie twojego udostępnienia na FB.
    To JEST udostępnianie zasobu w wybranym przez użytkownika miejscu na FB (grupie, profilu, stronie, linii czasu znajomego etc.).

    Odpowiadając na Twoje pytanie: można by coś takiego zrobić ale przycisk musi linkować (udostępniać) do twojego posta z FB.
    Taki przycisk można wykonać samemu: https://developers.facebook.com/docs...s/share-button
    Należy go potem osadzić w treści w której ma być widoczny.

    Moim zdaniem będzie to jednak oszukiwanie nieco użytkownika bo myśląc, ze udostępnia się URL (artykuł) a faktycznie udostępnia czyjś post z FB... ale juz jak tam sobie kto na to patrzy.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  3. #3

    Domyślny

    Tzn z mojej strony nie ma problemu by obok przycisku dac info o tym ze udostepniaja w ten sposob... Ba nawet moglbym w zasadzie dac dwa przyciski z i bez komentarzy

  4. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Spokojnie, ja tylko wyraziłem swoje zdanie Zrób jak uważasz.
    Mam nadzieję, że sposób jaki podałem odpowiada Twoim potrzebom.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  5. #5

    Domyślny

    Heh Spoko

    Akurat miałeś rację. Niektórzy mogą być zdziwieni że razem z kontentem publikują komentarze. W każdym razie spróbuję stworzyć dwa przyciski żeby nikogo nie ograniczać i jednocześnie stworzyć formę umożliwiającą skupienie dyskusji

    dzięki za pomoc

Podobne tematy

  1. Superfish Menu - nietypowa konfiguracja
    przez fazer3 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 21-02-2010, 00:08
  2. Nietypowa strona stratowa
    przez mihaup na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 10-11-2006, 00:28
  3. Nietypowa templatka
    przez pin na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 28-07-2006, 14:52
  4. Joomla 1.0.3 - nietypowa strona startowa
    przez Yoolek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-12-2005, 19:28

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •