[Rozwiązane] AcyMailing - tłumaczenie + regulamin + własne pola
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: AcyMailing - tłumaczenie + regulamin + własne pola

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-06-2019
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny AcyMailing - tłumaczenie + regulamin + własne pola

    Dzień dobry
    Z góry uprzedzam, że nie wiem, czy nie powinienem tego podzielić na kilka tematów. Plusem tego, że daję wszystko do jednego wora jest to, że nie zaśmiecam forum Przyznam też, że zależy mi na czasie.


    Jest taka sprawa: dostałem gotową stronę Joomli i wprowadzam na niej poprawki, a także dodaję nowe rzeczy (na zlecenie osób trzecich). Niestety, mam parę problemów z modułem Acymailing. Oto one:
    1. Dlaczego w angielskiej wersji nie pokazuje mi przetłumaczonego przycisku zapisującego do subskrypcji? Zaznaczyłem pokazywanie przycisku, dałem własny podpis i mimo to pokazuje mi go w wersji polskiej.
    2. Dodatkowo pokazuje mi regulamin (checkbox z linkowalną etykietą), pomimo tego, że opcja Terms and conditions jest odznaczona. Pytanie brzmi jak można dojść do tego pola (w panelu i/lub w kodzie)? Pytanie mam też, w jaki sposób zmienić link do artykułu (regulaminu) i etykietę checkbox'a w zależności od wybranej wersji językowej w takim wypadku?
    3. Do modułu na stronie ktoś dał dodatkowe pole do formularza: Telefon. Pytanie brzmi jak mogę dostać się do tej listy (i ponownie czy da radę zmienić etykietę na wielojęzycznej stronie)? Widziałem pole Custom Fields z lewej strony menu (po wybraniu Components > AcyMailing > Configuration), jednak pokazuje mi komunikat, że ta opcja jest dostępna w wersji płatnej (a za rozszerzoną wersję trzeba zapłacić 89 $). Czy myślicie, że to tutaj może być ukryty telefon? Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób do dostania się do niego bez zapłaty? Bo to trochę wygląda tak, jakby ktoś wstawił go w wersi próbnej, skończyła się wspomniana wersja i teraz nie wiadomo, czy i co można z tym zrobić.


    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez aj66 Zobacz wiadomość
    1. Dlaczego w angielskiej wersji nie pokazuje mi przetłumaczonego przycisku zapisującego do subskrypcji? Zaznaczyłem pokazywanie przycisku, dałem własny podpis i mimo to pokazuje mi go w wersji polskiej.
    Możliwości są dwie: nadpisujesz niewłaściwą stałą językową lub tekst przycisku jest tzw. hard coded czyli ma wpisany tekst w języku angielskim na stałe bez użycia stałej językowej. Aby to zweryfikować najlepiej jest zajrzeć do kodu szablonu modułu (ROOT/modules/mod_acymailing/tmpl/default.php - ale lepiej sprawdzuc czy nie został on nadpisany w szablonie ROOT/templates/<nazwa-szablonu>/html/mod_acymailing/default.php)

    Cytat Wysłane przez aj66 Zobacz wiadomość
    2. Dodatkowo pokazuje mi regulamin (checkbox z linkowalną etykietą), pomimo tego, że opcja Terms and conditions jest odznaczona. Pytanie brzmi jak można dojść do tego pola (w panelu i/lub w kodzie)? Pytanie mam też, w jaki sposób zmienić link do artykułu (regulaminu) i etykietę checkbox'a w zależności od wybranej wersji językowej w takim wypadku?
    Ponownie, najlepiej zajrzeć do modułu - tam widać wszystko. Tam też można ustalić (zakodować) warunek by dla danego języka pojawiał się inny link do artykułu... ale IMHO o wiele prościej jest;

    1. Utworzyć kategorię "Regulamin"
    2. W nim utworzyć dwa artykuły z treścią regulaminu (np. en i pl)
    3. Utworzyć link ukryty w menu kierujący do tej kategorii - niech wyświetla całość wszystkich artykułów (spokojnie, w zależności od wybranego przez użytkownika języka wyświetli się odpowiedni artykuł)
    4. Użyć URL tego linka jako linka w module

    Dzięki tej metodzie nie trzeba będzie wykrywać użytego kodu języka lang=xx i tworzyć warunków wyświetlających dany artykuł.

    Cytat Wysłane przez aj66 Zobacz wiadomość
    3. Do modułu na stronie ktoś dał dodatkowe pole do formularza: Telefon. Pytanie brzmi jak mogę dostać się do tej listy (i ponownie czy da radę zmienić etykietę na wielojęzycznej stronie)? Widziałem pole Custom Fields z lewej strony menu (po wybraniu Components > AcyMailing > Configuration), jednak pokazuje mi komunikat, że ta opcja jest dostępna w wersji płatnej (a za rozszerzoną wersję trzeba zapłacić 89 $). Czy myślicie, że to tutaj może być ukryty telefon? Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób do dostania się do niego bez zapłaty? Bo to trochę wygląda tak, jakby ktoś wstawił go w wersi próbnej, skończyła się wspomniana wersja i teraz nie wiadomo, czy i co można z tym zrobić.
    Pole wybierane są w module spośród dostępnej listy w Starterze to jedynie name, email i html. Zatem może być, ze miałeś zainstalowaną wersje płatną a potem ktoś nadpisał ją wersja Starter... i pole zostało w bazie danych i w module. Zobacz w ustawieniach modułu http://prntscr.com/nzjwqa.

    Wersje płatne nie tracą swych funkcji jak minie subskrypcja... bo to subskrypcja ulega przedawnieniu a nie komponent. Dlatego stawiam na jakieś kombinacje z wersjami.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Własne pola w artykule!
    przez foe na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 05-04-2016, 22:26
  2. Acymailing - pola formularza są odsunięte od brzegu
    przez ella na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-06-2015, 20:39
  3. Subskrypcja Acymailing Newsletter - jak dodać pola formularza?
    przez ella na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-07-2013, 10:48
  4. Własne pola przy tworzeniu użytkownika
    przez Krychu__M na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 14-11-2012, 13:11
  5. Formularz kontaktowy - własne pola
    przez nigraS na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 16-10-2009, 20:56

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •