[Rozwiązane] jAlbum i Joomla
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: jAlbum i Joomla

  1. #1
    Przeglądacz mctoto awatar
    Dołączył
    27-06-2019
    Wpisy
    62
    Punkty
    7

    Domyślny jAlbum i Joomla

    Dzień dobry,
    mam ogromną galerię w jAlbum (prawie 40 tyś zdjęć). Czy jest możliwe jakieś przeniesienie tej galerii do Joomla? Jakiś eksport, który zachowałby całą strukturę tej galerii (katalogi, podkatalogi)?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    Niestety nie wiem czy istnieje jakiś export z jAlbum... zapytaj ich wsparcia technicznego.
    Natomiast import do Joomli... no musisz mieć jakiś komponent galeryjny - polecam JoomGallery.
    Można zaimportować foty przez FTP.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Przeglądacz mctoto awatar
    Dołączył
    27-06-2019
    Wpisy
    62
    Punkty
    7

    Domyślny

    Dzięki za szybką odpowiedź. Komponent galeryjny mam. Spróbuję przez ftp coś podziałać.

  5. #4
    Przeglądacz mctoto awatar
    Dołączył
    27-06-2019
    Wpisy
    62
    Punkty
    7

    Domyślny

    Dzięki jeszcze raz siristru za podpowiedź z FTP.
    Opiszę to jak zrobiłem, bo może komuś się to przyda.
    Przypomnę, że miałem bardzo dużą galerię zdjęć zrobioną w jAlbum. Miałem ją na dysku stacjonarnym jak i w sieci. A zatem po kolei:
    1. Zainstalowałem komponent Phoca Gallery w swojej Joomli
    2. Wgrałem całą zawartość swojej dotychczasowej galerii do katalogu: .../images/phocagallery (to właśnie przez FTP). UWAGA: uprzednio utworzyłem tam swój katalog.
    3. Utworzyłem w Joomla swoją kategorię
    4. Utworzyłem odpowiednią pozycję w menu kierującą do galerii (można to potem też zrobić)
    5. Teraz w komponencie PhocaGallery warto ustawić pewne parametry dotyczące wielkości miniaturek, itp. (ale to opcjonalnie) Po utworzeniu galerii nie można zmienić pewnych parametrów!
    6. W komponencie Phoca Gallery wchodzimy w zakładkę OBRAZKI (IMAGES) i wybieramy DODAJ WIELE
    7. Teraz po prawej stronie widzimy katalog, do którego wgraliśmy swoją galerię przez FTP. Zaznaczamy 'ptaszkiem' ten katalog, następnie tworzymy po lewej stronie nazwę swojej galerii (w tytule) oraz wybieramy kategorię, którą wcześniej utworzyliśmy.
    8. Teraz klikamy na ZAPISZ I ZAMKNIJ. Jeśli galeria jest rozbudowana to trochę to trwa. Przy około 40tyś zdjęć trwało mi to kilka godzin.

    Tak to zrobiłem i działa doskonale. Jestem bardzo zadowolony, bo przeniosłem bez problemu galerię, którą tworzyłem przez ładnych kilka lat!
    Zalecam też najpierw zrobienie kilku prób na mniejszej liczbie katalogów i zdjęć. W razie czego można odinstalować komponent i ponownie zainstalować, jeśli się coś namiesza.
    Być może jest jakiś inny sposób - choć przejrzałem wiele i nic nie znalazłem.
    Zatem przeniesienie galerii z jAlbum do Joomla uważam za rozwiązany :-)
    pozdrawiam
    T

Podobne tematy

  1. Jalbum
    przez Tomasz1001 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 03-04-2012, 19:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •