Nieuczciwy klient - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 14 z 14

Temat: Nieuczciwy klient

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    08-03-2020
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Sprawdzenie opinii o firmie z którą będziemy współpracować też warto zrobić i koniecznie trzeba zwrócić uwagę czy te opinie są wiarygodne. Jeśli jakaś firma nie ma opinii o sobie przez kilka lat a potem nagle zostało klika wystawiona w bardzo krótkim czasie to może wydawać się podejrzane, że tak się stało. Tak samo byli klienci którzy chcą wystawić opinię najprawdopodobniej zrobią to na facebooku i w wizytówce google i na jakimś portalu branżowym na którym ta firma się reklamuje. Bardzo duża ilość opinii w jednym miejscu i ich brak w wszystkich innych możliwych miejscach też wydaje się podejrzany.
    super forum

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12

    Domyślny

    Opinie złe wystawiają wkurzeni klienci firm. Klient zadowolony - nie ma powodu, chęci ani czasu pisać gdzieś czegoś dobrego w internecie, dlatego faktycznie dobre opinie piszą o sobie firmy żeby ukryć te złe komentarze w np. mapach google. Szczególnie roszczeniowi, mściwi a przy tym pewni swojej bezkarności są młodzi ludzie i niestety ładniejsza część populacji.

    Sam miałem raz tylko przypadek że odmówiłem zrobienia strony bo sprawdziłem firmę - miałem komentarz na swoim FB.

    Kilka razy musiałem pomagać moim klientom np
    - pewna policjantka chciała żeby napełnić jej klimatyzacje w samochodzie - ale jej sprawdzenie uznała za naciąganie klienta - oczywiście klimatyzacja była nieszczelna .... dodała opinie w wielu miejscach podkreślając gdzie pracuje
    - fryzjerka poprosiła firmę robiącą trochę większe zlecenia o wycenę jakiejś małej rzeczy - niestety została olana bo właściciel zauważył w mailu że wysłała zapytania do kilku firm - efekt zły komentarz i spadek zamówień

    na kilkanaście przypadków tylko jeden facet który wystawił opinię na forum
    Niektórych rzeczy nie da się odkręcić
    Dziś miałem telefon od klientki która właśnie ma taki problem w mapach google i usiłuje napisać lepsze opinie. Firma istnieje ponad 10 lat ma 3 oddziały w mieście wojewódzkim - nigdy tego nie musieli robić a tu jedna mściwa laska ...

    Nie wiem oczywiści czy te złe wpisy są uzasadnione czy nie, ale raczej nie oddają one prawdy o firmie bo jak pisałem zadowolony klient sam opinie nie napisze

  4. #13
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez grzesiek_w Zobacz wiadomość
    bo jak pisałem zadowolony klient sam opinie nie napisze
    Ale możesz go do tego zachęcić.
    Prawda jest taka że negatywna opinia się zawsze pojawi. Należy sobie zadawać pytanie: Kiedy dostanę negatywną opinię? a nie czy dostanę negatywną opinię?

    Kolejna sprawa, świat się zmienia i rynek też. Dlatego przytoczona przez Ciebie sytuacja klienta prowadzącego działalność od 10 lat pokazuje, że się nie przystosował do obecnych warunków. Teraz ma konsekwencje jednej klientki która mu popsuła wizerunek.

    Osobiście namawiam swoich klientów i tak naprawdę każdego aby zachęcali własnych klientów do wyrażania opinii. Jeżeli ktoś prowadzi dobry i uczciwy biznes to otrzyma dużo opinii.
    Oczywiście nie wszystkie będą na 5 gwiazdek. Spójrz jednak na to inaczej, duża ilość komentarzy powoduje w oczach innych że działasz. Firma cały czas pracuje i ma klientów. Co ważne są różne opinie nie wszystkie na 5 gwiazdek, czyli starasz się choć popełniasz jakieś błędy. A że po jakim czasie ktoś wystawił negatywa i zjechał Ciebie jak szmatę to jak będzie to wyglądało na tle pozostałych komentarzy? Jeżeli odpowiesz na takie publiczne zarzuty w wyważony i zrozumiały sposób. Pomyśl jak to będzie wyglądało.

    Nie mów że się nie da!
    Przed czasami kiedy Google wprowadziło usługi Moja Firma Google Maps, pracowałem w dużym markecie. Ilość przewijających się klientów była duża. W niektórych dniach ilość klientów była tak duża że można było się zakładać czy dziś ktoś mnie wyprowadzi z równowagi i pobiegnie na skargę. Jednocześnie w tak dużej ilości klientów trafiali się klienci bardzo zadowoleni i wystarczyło ich delikatnie "pchnąć" aby poszli i wyrazili opinię na twój temat. Nie stanowiło to problemu dla nich bo byli zadowoleni z tego jak ich potraktowałeś.

    Dlatego jak ktoś mówi że się nie da klientów prosić o komentarze to albo nie próbował albo najzwyczajniej jest kiepski w tym co robi i się boi komentarzy.

    Przed czasami internetu to właśnie komentarz w formie "znajomy do znajomego" polecał firmę. Teraz doszło dodatkowe medium w formie internetu i możliwości wyrażania opinii i tylko tyle nic więcej.

  5. #14
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    Jak w życiu - opiniom nie można już wierzyć bo albo sobie piszą je firmy same albo piszą mściwi klienci. Jak sprawdzić ich wiarygodność?
    Porównywać ilość? Jakość?
    Kolejnym problemem związany z weryfikacją to usuwanie takich komentarzy. Wystawić komentarz jest bardzo łatwo i nie wymaga to żadnej weryfikacji... usunąć komentarz... już nie jest tak łatwo.
    Przedsiębiorcy mają jak zwykle pod górkę a klienci mogą ich łatwo szantażować.

    To może nie do końca w temacie ale świetnie obrazuje problem. Współpracę ze szkołą podstawową, jej profil w Google został utworzony automatycznie (nie wiem czy dyrekcja była nawet tego świadoma). No i uczniowie mogą się tam do woli wyżywać jeśli tylko poczują się "ukrzywdzeni" przez szkołę czy nauczyciela. Przecież to jest paranoja.

    Ale temat był o czymś innym - raczej relacja firma - firma a nie firma - osoby fizyczne.

    Różne sytuacje się zdarzają. Raz miałem projekt dla firmy medycznej (laparoskopy). projekt miał być wykonany w ekspresowym tempie bo strona miała być pokazana jako prezentacja. Usługa została wykonana w terminie. Płatność... no tak... po miesiącu odezwał się kolega zleceniodawcy, który uregulować część należności bo kolega poszedł za kratki

    Inną podobna historię miałem z wydawnictwem muzycznym - właściciel trafił do aresztu zanim zdążył zapłacić LOL (wprowadzał na rynek podejrzane treści wywrotowe - black metal ;) ).

    11 lat pracy przy stronach, ciekawe historie ale prawdziwych nieuczciwych klientów nie było aż tak dużo. Raczej udawało się ich odstrzeliwać na etapie ustalania zamówienia.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Moduł, Komponent - Rozmowa Online z Klient>Administracja>Klient
    przez KoTeKMalbork na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-12-2009, 01:55
  2. Jaką forme płatności wybrał klient
    przez mbx na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-09-2008, 09:47
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-11-2006, 18:13
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-10-2006, 19:01
  5. klient (podglad dokonanych zakupow)
    przez marcinus23 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-03-2006, 13:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •