Nieuczciwy klient
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Nieuczciwy klient

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny Nieuczciwy klient

    Dzisiaj pierwszy raz miałem nieprzyjemność z nieuczciwym klientem, może warto założyć wątek z nazwami serwisów, których właściciele nie powinni od nas otrzymywać wsparcia. Lista na której są serwisy NIE właściciele, co do których podjęcie współpracy grozi nieotrzymaniem płatności za wykonanie pracy, lub współpraca jest wysoce toksyczna. Co wy na to ? Oczywiście w formie, która nie będzie linkiem.

  2. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Współczuję. Również zdarzyło mi się ale to były osoby fizyczne. Mamy prawo opowiedzieć swoja historię: bez inwektyw, bez linków. Jestem za.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  3. #3
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Bardziej myślę o rozwiązaniu w stylu "rejestru dłużników", czyli właściciel strony aaaa.pl jest nierzetelny i nie polecam współpracy

  4. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Myślę, że to mieści się w ramach dopuszczalnej krytyki.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  5. #5
    Debiutant
    Dołączył
    08-03-2020
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    Dzisiaj pierwszy raz miałem nieprzyjemność z nieuczciwym klientem
    A może więcej informacji o tym kliencie (dlaczego był nieuczciwy) żeby każdy się zastanowił jak na przyszłość się przed takimi bronić.

    Tak naprawdę nieuczciwość może się przejawiać na różne sposoby, np:
    - nie chciał zapłacić
    - domagał się niższej ceny bo coś mu się nie podoba
    - twierdził że wcześniej już zapłacił część
    - przeciągał przekazanie treści na stronę a potem mówił że wykonane po terminie i chciał rabatu, itd...

    Na każdy z tych przypadków można się wcześniej zabezpieczyć np. zapisami w umowie.

  6. #6
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Nieco ponad półtora roku temu miałem przypadek całkowitego wycofania się z oddanego już projektu. I do chwili uruchomienia strony na serwerze klienta współpraca przebiegała bez zakłóceń. Później tłumaczenie klienta zaczęło być pokrętne. Skończyło się na wysmarowaniu oszustom migającym się od zapłaty za wykonaną pracę właściwej do zaistniałej sytuacji opinii https://goo.gl/maps/7JAN56EFifJVFGx1A. Uwierzcie mi, zabolało. Później były z ich strony mailowe pogróżki i pytania, za ile usunę opinię (mam historię korespondencji). Na Facebooku udało im się usunąć naszą opinię. W mapach Google nie jest to już jak widać takie proste.

    @kamerzysta, na wszystkie zlecenia mam zawsze umowę. Jednak, kiedy klient miga się z płatnością, odzyskanie należności kosztuje często bardzo dużo czasu i nerwów. Całe szczęście takich nieuczciwych klientów trafia się mały procent. W odzyskaniu należności można spróbować posiłkować się pomocą firmy windykacyjnej. Później wiadomo sąd (dla upartych).
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  7. #7
    Debiutant arrowj awatar
    Dołączył
    29-03-2020
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    W przeciągu ponad dziesięciu lat prowadzenia działalności też raz natrafiłem na nieuczciwego klienta. Udało mi się odzyskać jedynie 20% należności. Sprawa była do wygrania w sądzie, ale przy małych kwotach często nie opłaca się iść tą drogą :/
    Jak potrafię to pomagam

  8. #8
    Debiutant
    Dołączył
    08-03-2020
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zawsze trzeba się starać tak zabezpieczyć aby jednak otrzymać pieniądze, czyli pokazać że przedmiot umowy został wykonany ale nie przekazać go do momentu otrzymania zapłaty. A jeśli ktoś nas oszukał zastanowić się jak można było tego uniknąć i w przyszłości już robić rzeczy dzięki którym ktoś nas nie oszuka w taki sam sposób.
    Świetnym pomysłem jest rozliczanie zlecenia etapowo, bo jeśli z jakim klientem są problemy to widać to wcześniej i można zakończyć współpracę po wykonaniu części zlecenia a nie całości.

  9. #9
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Ja podchodzę w ten sposób aby była umowa. Umowa musi zawierać zakres prac które mam wykonać i jakie obowiązki ma zleceniodawca.
    Staram się zawsze zastrzec że do puki bank nie zaksięguje należności na koncie posiadam wyłączne prawo do dysponowania kodem który napisałem. W przypadku braku płatności zabieram swój kod i sprawa pozamiatana.
    Z opcji zabrania kodu skorzystałem jak do tej pory wyłącznie raz. Reakcja klienta była niesamowicie szybka i pieniądze się bardzo szybko znalazły.

    Co do proponowanej listy serwisów "czarnej listy" to nie jest najlepszy pomysł bo nic nie da. Bez konkretnej podstawy prawnej nic od takiego nie uzyskasz a on i tak będzie dalej próbował naciągać innych.

  10. #10
    Debiutant
    Dołączył
    10-04-2020
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nieuczciwi klienci to jedno, a nieuczciwe firmy to drugie. Na temat firm warto poznać opinie na Google Maps, które mówią dużo. Na sprzedaż opinii na Google Maps napotkałem w <adres usunięto> Myślicie, że to dobre rozwiązanie dla firm i osób prywatnych? Macie już doświadczenia z kupowaniem opinii nie koniecznie na Google Maps?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Moduł, Komponent - Rozmowa Online z Klient>Administracja>Klient
    przez KoTeKMalbork na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-12-2009, 01:55
  2. Jaką forme płatności wybrał klient
    przez mbx na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-09-2008, 09:47
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-11-2006, 18:13
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-10-2006, 19:01
  5. klient (podglad dokonanych zakupow)
    przez marcinus23 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-03-2006, 13:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •