Menu a szablony
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Menu a szablony

  1. #1

    Domyślny Menu a szablony

    Witajcie,
    Ostatni raz z Joomlą miałem coś wspólnego 10 lat temu a później całkowity przestój.
    Ostatnio zaplanowałem sobie żeby zrobić nową stronkę, ale z Joomli 1.0-1.5 w głowie już nic nie zostało, a teraz jest 3.9.

    - poszukałem sobie darmowych szablonów, i włączyłem np: http://demo.rushthemes.com/joomla-templates/travel/
    dlaczego nie wyświetla w niej Menu które jest pokazane na standardowym szablonie Beez3 ? do każdego szablonu trzeba od nowa robić? nie da się aby były uniwersalne do każdego szablonu?

    - w standardowym Beez3 jest natomiast irytujący w prawnym górnym rogu: "Rozmiar tekstu Zwiększ.Wyzeruj.Zmniejsz" można go usunąć i podnieść stronę o ten usunięty napis?

    w załączniku preentscreen na którym jest pokazane menu "górne z lewej" "gorne poz2" widoczne jest na standardowym szablonie a na innych nie są widoczne
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pecet0 Zobacz wiadomość
    dlaczego nie wyświetla w niej Menu które jest pokazane na standardowym szablonie Beez3 ? do każdego szablonu trzeba od nowa robić? nie da się aby były uniwersalne do każdego szablonu?
    Moduł menu przypisany jest do jakiejś pozycji o konkretnej nazwie np. "position3". W nowym szablonie takiej pozycji po prostu nie ma i należy edytować moduł i przypisać go do nowej, właściwej pozycji. Jeśli nie wiesz jak pozycje sie nazywają i gdzie sie znajdują przechodzisz do Zaplecze -> Rozszerzenia -> szablony. Klikasz Opcje w prawym górnym rogu. Włączasz podgląd pozycji modułów: http://prntscr.com/q47rjx

    Teraz na liście szablonu pojawi się aktywna ikona oka, kliknij w nią http://prntscr.com/q47rut
    Uzyskasz podgląd nazw i pozycji modułów.

    Cytat Wysłane przez pecet0 Zobacz wiadomość
    - w standardowym Beez3 jest natomiast irytujący w prawnym górnym rogu: "Rozmiar tekstu Zwiększ.Wyzeruj.Zmniejsz" można go usunąć i podnieść stronę o ten usunięty napis?
    Można ale tylko przez modyfikację kodu szablonu. W szablonie nie ma opcji włącz/wyłącz dla tego elementu.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Poprawne szablony dla Joomla!
    przez zwiastun na forum Dyskusje nad artykułami
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 19-11-2014, 13:28
  2. Szablony do forum
    przez Avi na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-03-2006, 12:59
  3. Czy są szablony dwuszpaltowe?
    przez donjulian na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-03-2006, 12:31
  4. Szablony - praca :)
    przez GooRoo na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-02-2006, 01:46
  5. Szablony
    przez listy999 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 22-02-2006, 19:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •