[Rozwiązane] Galeria Grid w artykule
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Galeria Grid w artykule

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Joomla! 3.6 Galeria Grid w artykule

    Bardzo proszę o pomoc lub sugestię dodatku.

    Koncepcja jest taka, że do każdego artykułu na stronie są dodawane zdjęcia. Ilość nie jest kosmiczna bo 4-10 zdjęć.
    Czy istnieje dodatek w postaci pluginu przycisku. Po kliknięciu mam możliwość wybrania kilku zdjęć zatwierdzenia ich a resztę ustawi ten dodatek lub my zaznaczymy że wersji desktop maksymalnie ma być 3 kolumny a w mobile standardowo jedna.

    Czy ktoś trafił na coś takiego? Bo ja jak trafiam to należy zainstalować galerię stworzyć galerię i wklepać ją do artykułu. Z mojej perspektywy jest to bez sensu bo zarządzanie takim zbiorem mija się z celem.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Z reguły używam JoomGallery;

    1. Tworzę kategorię w galerii
    2. Ładuje do niej obrazki
    3. Wybieram te kategorie i osadzam w artykule.

    Wszystko z poziomu edycji artykułu (nie muszę przeskakiwać między galerią a artykułem). Pod polem edycji artykułu jest do tego odpowiedni przycisk (JoomPlu, JoomBu).

    I to ma wielki sens bo wgrywający obrazki nie musi wyszukiwać miejsca na dysku w strukturze plików, tworzyć katalogów etc. Łatwo też zarządzać wgranymi obrazkami bo robi się to po prostu w galerii, nie trzeba szukać ich na serwerze.

    To jak są prezentowane w artykule dość łatwo zmienić edytując widok dla dodatku JoomPlu.

    Inną opcją byłoby wykorzystanie pól dodatkowych w artykule... ale będzie to wymagać przesyłania obrazków i ustawiania ich w tych polach.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Chciałem uniknąć galerii jako galerii.
    Chcę uzyskać coś takiego jak dodanie zdjęcia podczas pisania artykułu z tą różnicą że to ma być kilka zdjęć i aby pojawiło się jako grid. Część wyglądu może załatwić jakiś css lub JS to najmniej istotne najważniejsze jest żeby nie była to galeria w postaci komponentu.
    Dlatego szukam prostego pluginu, ale jak wspomniałem wcześniej i ty również, najczęściej jest to rozwiązanie komponent + moduł lub plugin a mi nie o to chodzi.

    Mimo wszystko dzięki za chęć pomocy.

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Ale zobacz, że nie unikniesz przynajmniej czegoś co będzie stanowiło zbiór tych fotek np. katalog lub kategoria w galerii.
    Przy czym ładowanie plików do katalogu wiąże się z o wiele większym ryzykiem:

    1. Danie możliwości wysyłania i zapisywania plików może skutkować załadowaniem złośliwego pliku
    2. Użytkownicy będą mogli tworzyć katalogi z rożnymi nazwami (w tym znaki specjalne, litery ze znakami diakrytycznymi i spacjami)
    3. użytkownicy będą mogli wrzucać pliki o rożnych nazwach i wielkościach
    4. Wrzucone pliki mogą mieć takie same nazwy co pliki wcześniejsze co spowoduje ich nadpisanie.

    I teraz wyobraź sobie bałagan i problemy wynikające z punktów 2-4. jak zamierzasz to okiełznać? jeśli użytkownik może coś zrobić to prędzej czy później to zrobi.

    Dlatego IMHO zastosowanie komponentu galeryjnego jest bezpieczniejsze i bardziej wydajne.

    W tej sytuacji "proste" nie oznacza "dobre"
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Rozumowanie Twoje jest logiczne a argumentacja sensowna. Zastanawia mnie utrzymanie takiego rozwiązania w perspektywie czasu. Strona działa od wersji J1.5 do dnia dzisiejszego, przeszła wszystkie niezbędne aktualizacje. Zdarzało się że niektóre dodatki zostały zarzucane w tak długim czasie i stanowiło to pewnego rodzaju problem.
    Wszelkie znaki na ziemi i niebie nie wskazują że strona zostanie wyłączona. Dlatego nie chcę się uzależniać od dodatku, który w przyszłości może sprawić problemy.
    Mimo wszystko sprawdzę komponent o którym wspomniałeś.

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    JoomGallery używam od wersji 1.5... nigdy nie zawiedli... a co w przyszłości? Któż to wie? Nic nie jest wyryte w kamieniu ;)
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Komponent? - GRID
    przez tdobe na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 31-10-2016, 17:45
  2. Grid.publish - listItemTask is not defined
    przez Robster na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-11-2012, 16:48
  3. JHTML grid.id zaznaczony przy wczytaniu strony
    przez wojtekkk87 na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 29-08-2009, 00:59
  4. Szukam - Galeria w artykule
    przez MlodyJopek na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 25-09-2007, 19:46
  5. Galeria w artykule
    przez Aston na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-09-2006, 15:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •