Usunięcie elementu na karcie produktu i kilka pytań dodatkowych - Virtue Markt
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Usunięcie elementu na karcie produktu i kilka pytań dodatkowych - Virtue Markt

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-03-2019
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny Usunięcie elementu na karcie produktu i kilka pytań dodatkowych - Virtue Markt

    Cześć, jestem totalnie zielona, jeżeli chodzi o Joomla Virtue Markt, a życie mnie postawiło przed zadaniem wprowadzenia drobnych zmian. Czy moglibyście mi podpowiedzieć, w którym miejscu szukać pliku, w którym mogę usunąć fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie opisu kategorii na karcie produktu i jak on może się nazywać? Mam dostęp do ftp.

    Druga sprawa - z tego co widziałam na tutorialach wersja, z którą mam do czynienia różni się sporo od tych przedstawionych na napotkanych przeze mnie tutorialach. Z tego co widzę w panelu nie mam możliwości instalacji rozszerzeń - czy to oznacza, że mam ograniczone uprawnienia? Nie widzę też takich podstawowych elementów jak pole edycji meta title i description dla strony głównej czy kategorii. Z czego to może wynikać?

    Jeżeli ktoś jest w stanie coś mi podpowiedzieć to bardzo proszę o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    29-03-2019
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Aha, zapomniałam jeszcze dopytać o edycję kodu samej kategorii - gdzie można znaleźć właściwy plik?

  4. #3
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Hmmm.. piszesz w dziale dla Joomla 1.5... toż to staroć prehistoryczny... czy na pewno masz tą Joomlę i pasującego do niej VM??
    Bo jeśli tak... to niestety chyba nie bardzo można już pomóc.... bo to archeologia

    Dobra, zacznijmy od sprawdzenia wersji. Aktualna wersja to VM 3.4.2.

    O ile pamięć dobrze służy to wszelkie rozszerzenia dl VM instalowane są przez instalator główny w Joomli. Nie przypominam sobie wewnętrznego instalatora (a przynajmniej w aktualnej wersji).
    Może daj linka do tego tutka, zobaczę o co chodzi

    W aktualnej wersji dane do meta są widoczne od razu po wejściu w kategorię: http://prntscr.com/n51tsn

    Plik odpowiedzialny za widok karty produktu znajduje się tutaj:

    ROOT/components/com_virtuemart/views/productdetails/tmpl/default.php

    Ale nie ma w nim opisu kategorii. Czy możesz pokazać Twoją stronę (np. na PW) bym zobaczył? Wtedy zidentyfikuję szybciej element kodu.

    Za widok kategorii odpowiada ten plik: ROOT/components/com_virtuemart/views/category/tmpl/default.php

    Oczywiście NIE EDYTUJ tych plików! Zrób nadpisanie widoku szablonem. Czyli skopiuj te pliki do swojego szablonu do ROOT/templates/twoj-szablon/html/com_virtuemart/odpowiedni katalog

    Tutaj jest lektura: http://wiki.joomla.pl/Nadpisywanie_szablonem

    Jest prosty sposób by łatwo zidentyfikować plik w którym chcesz dokonać zmian.
    Użyj programu do przeszukiwania zawartości plików np. Agent Ransack.
    Następnie prawy klik na wybrany element w Joomli czy VM. Poszukaj jakiejś charakterystycznej klasy.
    Następnie rozpakuj pakiet instalacyjny VM i szukaj danej frazy.
    Znajdziesz odpowiednie pliki.
    Pliki wyglądu znajdują się w katalogach view i sublayout.

    I co najważniejsze - nie poddawaj się VM można bardzo fajnie edytować, niemal każdy widok zmieniać. Tak tez ogranicza nas tylko fantazja... no i może umiejętności PHP czy CSS.
    Pytaj śmiało na forum. Zrobiłem sporo projektów na VM i mimo, że czasami mnie drażni to jednak nie zmieniłem go na nic innego... jest bardzo elastyczny.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    29-03-2019
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Świetnie. Dziękuję Ci siristru za wyczerpującą odpowiedź. W piątek ostatecznie udało mi się rozwiązać problem opisu kategorii, który został dodany jako dodatkowy moduł i pojawiał się w danej kategorii oraz przynależących do niej produktach. Okazało się, że sam opis kategorii był zakomentowany w kodzie przez co nie pojawiał się na stronie. Zrzut ekranu, który mi przesłałeś nie pokrywa się niestety z moim widokiem panelu. Być może mam do czynienia z jakąś starszą wersją. Jutro wgryzę się w temat i zabiorę się za resztę pracy. Odnajduję się w Wordpressie, ale Joomla jest dla mnie nowością. Nie chciałabym czegoś nabroić. Jeszcze raz dzięki!!!

  6. #5
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zmienna_zalezna Zobacz wiadomość
    Zrzut ekranu, który mi przesłałeś nie pokrywa się niestety z moim widokiem panelu. Być może mam do czynienia z jakąś starszą wersją.
    Tak może być... i niestety nie jest dobrze. Warto by zaktualizować do najnowszych wersji. Zawsze to bezpieczniej.

    Nie ma problemu - zawsze pytaj, pomożemy
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    01-10-2020
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Tak może być... i niestety nie jest dobrze. Warto by zaktualizować do najnowszych wersji. Zawsze to bezpieczniej.

    Nie ma problemu - zawsze pytaj, pomożemy steamdb
    Dziękuję za poradę.

Podobne tematy

  1. Usunięcie loga na karcie
    przez nook90 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 21-02-2015, 19:57
  2. zaimplementowanie bazy artykułów z Subiekta do joomla virtue markt
    przez maj_ka na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 16-09-2013, 21:32
  3. 2 szablony i Virtue markt problem w koszyku
    przez fcp na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-08-2011, 03:23
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-09-2008, 20:03
  5. Mam problem z komponentem VIRTUE MARKT
    przez jaromiko na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-04-2007, 13:31

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •