Wiesz, ja nie mówię, że gotowe szablony czy frameworki są złe. Jednak trzeba sobie postawić ważne pytanie: czy chcę być web developerem czy "studentem od stronek i trzaskać je jak od stempla"? Widziałem już 'magików" którzy trzaskali strony w WP na jednym szablonie ze zmienioną kolorystyką i byli ekspertami od WP. Tworzenie stron zawsze obejmuje proces dostosowania strony i wyglądu dla indywidualnych potrzeb klienta. Można naciapać modułów i komponentów ale... można też wycisnąć Joomla! jak cytrynę i uzyskać świetny efekt. Im prostszy system tym lepszy. Im bieglejszy jesteś w tworzeniu/dostosowywaniu szablonów - tym lepiej.

Czy chcesz się uczyć? Zdobywać nową wiedze i umiejętności? Czy przybijać pieczątki?

Zaczynałem tworzyć strony na Dreamweaver 4, potem pisałem z ręki w HTML i CSS a potem był Drupal i Joomla i WP. Zostałem przy Joomli i codziennie uczę się czegoś nowego. Lubię się uczyć. Nie lubię przybijać pieczątek ;)

I owszem, trudno jest "odkryć Amerykę" i tworzyć raz za razem niepowtarzalny szablon... w końcu żyjemy w czasach postmodernistycznych. Ale przynajmniej się uczyć i odkrywać ;)