Rasponsywny szablon
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Rasponsywny szablon

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-01-2020
    Wpisy
    36
    Punkty
    2

    Joomla! 3.x Rasponsywny szablon

    Witam, szukam szablonu responsywnego (tzw. "świętego graala" szablonów), którego będę mógł dowolnie modyfikować:
    - zmieniać układ i ilość modułów,
    - zmieniać i modyfikować układ menu rozwijanego z wieloma poziomami,
    - z wbudowanym slideshow,
    - z możliwością modyfikacji (położenie, wielkość) loga,
    - itd...
    Chodzi o szablon który będę mógł wykorzystać do praktycznie każdego projektu strony, w którym będzie się łatwo i miło projektować, który będzie miał najnowsze rozwiązania dzięki którym stronka będzie ładna i miła dla oka, a przy tym funkcjonalna i szybka

    Chyba za dużo wymagam - co?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    LOL a wiesz, że Święty Graal to legenda? Podobnie jak jednorożce i 0% VAT
    Lepiej zostać Merlinem (tak, trzeba się pouczyć) i zbudować sobie taki szablon.
    Mam szablon z którego korzystam od lat ale to tylko baza. Dla każdego projektu mielę go niemal od nowa dopasowując do potrzeb.

    To tylko moja skromna opinia. Może ktoś inny coś poleci
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-01-2020
    Wpisy
    36
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki siristru, mam prośbę rzuć okiem jeszcze na takie cudo ( https://www.slawop.net/blog/jak-utwo...-kodu-ef4-cz-2 )- jak myślisz jest sens się bawić w takie coś? - wygląda mi to na możliwość przygotowania szablonu pod siebie bez znajomości programowania i to już z EF4 Framework - co Ty na to?

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Wiesz, ja nie mówię, że gotowe szablony czy frameworki są złe. Jednak trzeba sobie postawić ważne pytanie: czy chcę być web developerem czy "studentem od stronek i trzaskać je jak od stempla"? Widziałem już 'magików" którzy trzaskali strony w WP na jednym szablonie ze zmienioną kolorystyką i byli ekspertami od WP. Tworzenie stron zawsze obejmuje proces dostosowania strony i wyglądu dla indywidualnych potrzeb klienta. Można naciapać modułów i komponentów ale... można też wycisnąć Joomla! jak cytrynę i uzyskać świetny efekt. Im prostszy system tym lepszy. Im bieglejszy jesteś w tworzeniu/dostosowywaniu szablonów - tym lepiej.

    Czy chcesz się uczyć? Zdobywać nową wiedze i umiejętności? Czy przybijać pieczątki?

    Zaczynałem tworzyć strony na Dreamweaver 4, potem pisałem z ręki w HTML i CSS a potem był Drupal i Joomla i WP. Zostałem przy Joomli i codziennie uczę się czegoś nowego. Lubię się uczyć. Nie lubię przybijać pieczątek ;)

    I owszem, trudno jest "odkryć Amerykę" i tworzyć raz za razem niepowtarzalny szablon... w końcu żyjemy w czasach postmodernistycznych. Ale przynajmniej się uczyć i odkrywać ;)
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Dobrych szablonów, które mogą stanowić podstawę, jest cała masa. Od dodawanych w Joomla! Beez3 czy Protostara, po wiele dostępnych w sieci. Przez wiele lat, jako podstawy, używam https://www.masterbootstrap.com. Trzeba przeszukać internet, potestować i ocenić, co nam najbardziej pasuje.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-01-2020
    Wpisy
    36
    Punkty
    2

    Domyślny

    Siristru- bardzo dobrze mówisz i ja również jestem tego zdania. Robieniem stron zająłem się od niedawna i jeszcze nie poznałem języków programowania - jednak za każdym razem odkrywa nowe rzeczy, zagadnienia i widzę że dużo szablonów nie jest doskonałych - co raz chcę coś zmienić, ale nie do końca wiem jak. Z czasem chcę się nauczyć tworzyć szablony po mojej wizji - oczywiście klient zweryfikuje moje umiejętności, ale będzie na pewno łatwiej i przyjemniej. Chciałbym Cię poprosić jeszcze o pomocną dłoń. Za chwilę wyślę do Ciebie wiadomość e-mail, bo nie wiem czy mogę takie rzeczy publikować dla szerszej ilości osób.

    Jac- dziękuję za podpowiedź. Szukam codziennie już miesiąc i co znajdę to za chwilę okazuje się że posiada różne wady, a nie ma możliwości edytować wszystkiego. Jeżeli znalazłbym szablon responsywny, w którym jest możliwość edytować wszystko (ale to wszystko) to na początek byłby to idealny szablon dla mnie, a z czasem mógłbym opanować język programowania i samemu pisać szablony

  8. #7
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Robbi777909 Zobacz wiadomość
    Chciałbym Cię poprosić jeszcze o pomocną dłoń. Za chwilę wyślę do Ciebie wiadomość e-mail, bo nie wiem czy mogę takie rzeczy publikować dla szerszej ilości osób.
    Nie ma problemu - zawsze pomogę chętnie. Pisz na PW.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Szablon, który nie wygląda jak szablon
    przez keko na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 07-06-2012, 21:22
  2. Szablon Joomla a szablon opencart
    przez valorius na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-07-2011, 13:13
  3. Szablon serwisu a inny szablon dla sklepu Virtuemart
    przez orygano na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 23-03-2011, 19:44
  4. Szablon joomli jako szablon forum kunena
    przez Careme na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 23-01-2011, 14:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •