[Rozwiązane] Kradzież strony ?
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Kradzież strony ?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-01-2012
    Wpisy
    65
    Punkty
    10

    Joomla! 3.6 Kradzież strony ?

    Panowie i Panie bardzo proszę o pomoc. Nie wiem co się dzieje. Moja strona naszbaltyk.com istnieje od 2012 roku. Kilka dni temu zobaczyłem wyniki wyszukiwania pod adresem innej domeny http://www.curdgorkindfeedb.tk/ . Wszystko w ścieżce przy artykułach jest dokładnie takie jak na naszbaltyk.com z tym , że domena inna. To nie jest moja domena (ta z TK). Po publikacji nowego artykułu na naszbaltyk.com pojawia się po jakimś czasie przykładowo po godzinie art na tej stronie z TK. Do google pisałem tylko o nie indeksowanie tamtej strony ale trochę rozkładają ręce . Jak mam dalej postępować. Zupełnie nie wiem co się dzieje.

    Ps podobną sytuację zaobserwowałem też ze sporym portalem z podobną tematyka . (nie jest oparty o CMS Joomla) . Rozszerzenie domeny też TK .

    Joomla w aktualnej , dostępnej wersji 3.9.18

    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    Ło, pierwszy raz coś takiego widzę. To jakby mirror strony. Może tylko treść jest ukradziona tj. końcowy html.

    Ta domena TK jest do kupienia więc ktoś kradnie treść by ją pozycjonować.

    Mamy trochę informacji:

    Domain name:
    CURDGORKINDFEEDB.TK

    Organisation:
    BV Dot TK
    Dot TK administrator
    P.O. Box 11774
    1001 GT Amsterdam
    Netherlands
    Phone: +31 20 5315725
    Fax: +31 20 5315721
    E-mail: abuse: abuse@freenom.com copyright infringement: copyright@freenom.com

    Domain Nameservers:
    KOLTON.NS.CLOUDFLARE.COM
    TIA.NS.CLOUDFLARE.COM
    Mamy jej IP: 104.27.128.189

    Jeśli crawler/scrapper wchodzi z tego adresu IP to może spróbuj go zablokować dodając:

    Deny from 104.27.128.189
    do swojego pliku .htaccess.

    Obserwuj też ruch na stronie, skąd są zapytania... i próbuj blokować te podejrzane.

    Może ktoś kiedyś kupi tę domenę TK i umieści tam swoją treść.... ale lepiej zacząć działać już teraz. Napisz pod maile które podałem wyżej.

    Przeczytaj ten artykuł: https://www.impactbnd.com/blog/remov...licate-content
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Pierwsze podstawowe działania, to zmiana haseł dostępowych do Joomla, bazy danych (zmiana w bazie danych wymaga korekty w configuration.php) i FTP oraz zmiana haseł dostępowych do hostingu. W KONFIGURACJI GLOBALNEJ Twojej strony,Usuń przyrostek .html (tylko ustawienie przepisywania adresów i proste adresy). Dodaj wpis do pola PRAWA DO TREŚCI i ustaw na TAK - AUTOR W METADANYCH, zobacz jaki będzie efekt. Sprawdź CHMOD na katalogach i plikach. Drugi etap tutaj https://neilpatel.com/blog/find-remove-stolen-content/
    Przy okazji:
    uprawnienia na katalogi 755
    uprawnienia na pliki 644
    .htaccess 604
    configuration.php 444

    do .htaccess dodałbym raczej blokowanie domeny
    Kod:
    Deny from 104.27.128.189/255.255.255.0

  5. #4
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    można spróbować też pozbyć się natręta wysyłając go na inny adres
    Kod:
    RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^http://www.nazwadomeny.com/
    RewriteRule /* http://www.google.com [R,L]
    Tutaj ponownie kłania się zaleta Joomla, czyli komponent PRZEKIEROWANIA , który zbiera informacje o zapytaniach do naszej strony. Warto to zrobić, polecam i sprawdzać skąd i dokąd jest ruch. Istotne są zwłaszcza zapytania o pliki, które kończą się przekierowaniem na stronę błędu.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-01-2012
    Wpisy
    65
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pięknie Wam dziękuję za odpowiedzi. Już się zabieram za wprowadzenie zmian na podstawie Waszych cennych wskazówek. Napiszę jak mi poszło.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-01-2012
    Wpisy
    65
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wspominałem , że opiszę jak mi poszło. Wykorzystałem Wasze wskazówki. Rozpocząłem od blokowania adresu IP .htaccess. W pierwszych godzinach (pod domeną której nie jestem właścicielem) strona główna wyglądała tak jak by nie wczytywało css . Napisałem w tym samym czasie do właściciela domeny. Pozmieniałem hasła administratorów swojej strony, hasła do ftp itd. generalnie wykorzystałem Wasze wskazówki, pomysły za które serdecznie dziękuję. Na teraz moja strona nie pojawia się w formie kopii pod adresem o którym pisałem rozpoczynając ten wątek. ps zrezygnowałem też z końcówki w html przy przyjaznych linkach. Dziękuję Wam serdecznie. Oby problem nie wrócił. Pozdrawiam.


  8. #7
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    sprawdź, czy Twój operator hostingu nie oferuje DNSSEC dla domeny, bo skoro coś takiego się przydarzyło to może być i Cache Poisoning

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •