Komponent dla usług, wspierający usługi, produkcję
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Komponent dla usług, wspierający usługi, produkcję

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny Komponent dla usług, wspierający usługi, produkcję

    Witam Was serdecznie.

    Nie wiem jaki powinien być tytuł tematu na forum ponieważ nie wiem jak nazwać komponent który potrzebuję.

    Otóż szukam rozwiązania dla usług, jednak miało by działać zbliżone do sklepu lecz to nie jest defakto czysty sklep.
    Wyobrażam sobie to tak:
    • klient wchodzi na stronę i wybiera jakiś (nazwijmy DZIAŁ)
    • potem klika np kolor
    • potem klika kształt
    • itd
    • na końcu dostaje poglądowy rysunek, zdjęcie, i oczywiście koszt usługi wykonania takiego czegoś co sobie wymyślił

    Oczywiście komponent musiałby mieć możliwość integracji z innymi platformami płatniczymi, aukcyjnymi np ebay itd. Czyli to co zazwyczaj ma sklep.

    Bardzo proszę o podpowiedź jak czegoś takiego szukać? Pod jaką nazwą? Lub jeżeli dla kogoś nie jest to problemem to podanie już gotowego rozwiązania jeżeli takowe istnieje.

    Zdaję sobie sprawę że tytuł jest mało mówiący więc również proszę admina aby mógł zmienić jeżeli jest inne określenie na to co wyżej opisałem.

    Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    ,
    to jest sklep, ale możliwe jest też skonstruowanie, w oparciu o artykuły i pola dodatkowe. To co opisujesz to tylko wydłużona ścieżka wyboru produktu.

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Zaskoczyłeś mnie. Twierdzisz że np Virtuemart posiada taką funkcjonalność?

    Tylko to nie jest gotowy produkt to jest usługa wykonania produktu na podstawie wybranych wcześniej (nazwijmy to wytycznych). Na podstawie tych wytycznych jesteśmy w stanie wykonać zlecenie, usługę lub produkcję takiego przedmiotu.

  5. #4
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje oczekiwania, to nie ma znaczenia, przecież wytyczne to zamknięty katalog usług, które mają podusługi, a na końcu jest określony element z ceną, chyba że myślisz o liście, na której po zaznaczeniu kilku dowolnych checkbox'ów otrzymujesz wycenę.
    Wg opisu masz:
    - skończoną liczbę działów
    - skończoną liczbę kolorów
    - skończoną liczbę ...
    - element końcowy

    a tworzenie kategorii i podkategorii ma każdy sklep

  6. #5
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Tak i nie.
    Nie mogę mówić o konkretnych produktach ani o nazwach nie zostałem do tego upoważniony. Jednak mogę przybliżyć główne założenia.
    Pierwszą rzeczą którą klient wybiera to Dział produktów, ewentualnie aby było łatwiej Markę. To jest takie pierwsze sito, to można załatwić na różne sposoby, np kategorię.

    Natomiast dalej klient ma mieć szereg możliwości wyboru. Przykładowo może wybrać sobie skórę, a w zasadzie rodzaj skóry, rodzaj materiału, rodzaj nici, to czy ma być haftowane logo czy ma być wybite itd

    To jest tak naprawdę usługa wykonania przedmiotu o określonym kształcie lub określonym przeznaczeniu. Tutaj jest praktycznie możliwa każda kombinacja. Są oczywiście wykluczenia lub dodatkowe opłaty przy pewnych kombinacjach, jednak ogólnie można powiedzieć że jeżeli mamy 5 różnych składowych produktu i każda z tych składowych ma po 20 -30 różnych wersji (np skóra odcieni) to powstaje olbrzymia ilość kombinacji. Do tej pory była próba stworzenia sklepu (nie na joomli) gdzie każda z możliwych kombinacji stawała się oddzielnym produktem.
    Możesz to potraktować jakbyś poszedł do krawca i powiedział że chcesz taki i taki garnitur do tego taką koszulę itd. Dodatkowo masz wpływ jakimi nićmi to zszyje!

    Niestety wraz ze wzrostem ilości składowych produktu (kombinacji) zarządzanie czymś takim staje się nieefektywne. Opanowanie stanów magazynowych zmian cen itd powoduje że coraz więcej czasu trzeba poświęcać na zarządzaniem zmianami niż produkcją. Sam rozumiesz kasę się zarabia robiąc coś a nie zmieniając ceny.

    Dlatego szukam gotowego rozwiązania w postaci jakiegoś komponentu. Byłem zaskoczony gdy napisałeś że sklep to spełni. Jeżeli znasz jakiś sklep który w ten sposób działa bardzo chętnie to zobaczę. Tym bardziej jeżeli jest oparty o Joomle. Jeżeli znasz jakiś dodatek do sklepu np VM który jest w stanie takie coś spełnić bardzo chętnie skorzystam z twojej rady lub podpowiedzi.

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Zobacz to: http://demo.virtuemart.net/pattern-wear-detail

    Masz produkt a do niego parametry które po wybraniu modyfikują cenę.

    Cytat Wysłane przez rkonik Zobacz wiadomość
    Przykładowo może wybrać sobie skórę, a w zasadzie rodzaj skóry, rodzaj materiału, rodzaj nici, to czy ma być haftowane logo czy ma być wybite itd
    Kryterium spełnione

    W VM masz pola dodatkowe i tam możesz sobie ustawić:

    - typ pola: http://prntscr.com/ssnc1u
    - czy modyfikuje koszyk: http://prntscr.com/ssncqi

    Więc wybierasz jakieś produkt np. buty letnie i do tego wariantami załatwiasz kolor, wysokość fleka, rodzaj skóry, kolor nici i rodzaj podeszwy, czyli wszystko co jest cechą danego produktu. Możesz przypisać ceny do danej wartości np. czarna nić +5 zł, srebrna + 10 zł, malinowo-śliwkowa 100 zł.

    Nie zarządzasz tym jako odrębnymi wariantami tego samego produktu - to tylko dodatkowe pola.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #7
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    W przypadku HikaShop możesz zrealizować to dodatkiem, który zdefiniuje parametryzację produktu.

Podobne tematy

  1. Menu "Usługi" z listą usług
    przez bartm na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-11-2011, 17:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •