Aliasy z kropkami i podłogami ?
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Aliasy z kropkami i podłogami ?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    23-07-2015
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny Aliasy z kropkami i podłogami ?

    Witam,

    Prośba o pomoc w ustawieniu aliasów z podłogami i kropkami na podstronach. Coś takiego jak jest np. na instagramie w profilach, czyli: mojastrona.pl/podstrona.nr_1

    Prośba o pomoc bo nie mogę nigdzie tego znaleźć szukając w Googlech albo nie wiem jak to dokładnie wpisać aby znaleźć...

    Moja Joomla 3.9.16

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    Nie znajdziesz tego bo nie ma takiej opcji konfiguracyjnej. I w sumie dobrze.
    Kropki w adresach URL mogą być kłopotliwe bo kropka oznacza koniec nazwy a początek rozszerzenia.
    Podkreślniki (podłoga) nie powinny być wykorzystywane w URL czy nazwach plików. Kiedyś czytałem dobry artykuł. Chodzi oczywiście o pozycjonowanie.
    Otóż podkreślnik nie określa czym jest natomiast myślnik jest ekwiwalentem spacji. Tak, Google zastanawiało się nad tym by w swoich algorytmach uwzględniać podkreślnik ale ostatecznie nie wiem czy to zrobili.
    Utarło się i przyjęto za dobrą praktykę wykorzystanie myślników.

    Zobacz na swój przykład. W URL chcesz mieć "nr_1". Co to właściwie znaczy? Dla człowiek może znaczyć, że jest to "numer jeden" a dla "robota": "numer jeden", "numer 1", nr1", "nr 1", "nr_1".
    Jeśli to ma być przypisanie liczby to w zasadzie powinno to być: "nr=1" ale w SEF będzie raczej "nr-1".

    Ale wracając do twojego pytania - już wiesz, że nie zrobisz tego z poziomu konfiguracji.
    A z poziomu kodowania będzie bardzo trudno i nie obejdzie się bez ingerencji w routing systemu i/lub generowanie aliasów... czyli w jego źródłowe pliki. A to niezdrowa sprawa przydająca migren podczas aktualizacji i nie tylko.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Operację można wykonać z poziomu .htaccess , ale tak jak opisuje powyżej siristru nie ma to większego sensu. Aktualnie podkreślnik jest wręcz szkodliwy, bo traktowany jest jako błędny url, a zalecany url powinien mieć myślnik. Aliasy takie jak na instagramie są wyłącznie aliasami technicznymi.

Podobne tematy

  1. Poprawne aliasy
    przez zwiastun na forum Język, wielojęzyczność, tłumaczenia
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post/autor: 14-11-2010, 20:49
  2. Nakładajace siś aliasy
    przez adam_priva na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 06-11-2009, 11:38
  3. Problem z "kropkami"?
    przez jackii na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-10-2009, 13:54
  4. PL aliasy
    przez deos na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-05-2009, 00:41
  5. Aliasy do adresów (joomla 1.5)
    przez heldan na forum Różne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 12-03-2009, 14:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •