Dyskusja: czy Ziemia jest płaska?
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Dyskusja: czy Ziemia jest płaska?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny Dyskusja: czy Ziemia jest płaska?

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Dziwne?
    Dziwne jest raczej to, że ktoś w internecie ustawia wyrównanie do lewej i prawej (justify). Nie mówię, że nie można. Jeśli czemuś bardzo konkretnemu sluży.
    Tzn jakie wyrównanie tutaj według Ciebie byłoby odpowiednie? To domyślne do lewej? Bo teraz wyjustowane to wygląda najlepiej.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Przepraszam, że rozpisuję to pod postem z prośbą o pomoc w Joomli... ale jestem po prostu wzburzony jakie na tej stronie wypisywane są bzdury dowodząca jak bardzo je piszący nie rozumieją fizyki... nawet nie zadali sobie trudu by zweryfikować to co piszą. nauka poszła w las. Brednie powinny być demaskowane zawsze i wszędzie.
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Czemu się dziwisz? Bezdenna durnota sprzedaje się dzisiaj jak świeże bułeczki.
    No fakt, że nie jest to najlepsze miejsce do dyskusji na takie tematy i za bardzo nie chcę się rozpisywać. Jesteście zwolennikami nauki i wielkich osiągnięć ludzkości, więc ani Wy nie przekonacie mnie, ani Ja nie przekonam Was. Wy dysponujecie wiedzą powszechnie uznaną za prawdziwą, a ja uważam jesteśmy oszukiwani na wielu frontach.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Ziemia jest geoidą i możemy zobaczyć ją z kosmosu.
    Kiedy ostatni raz spoglądałeś na tę Ziemię z kosmosu? Masz do dyspozycji tylko zdjęcia NASA, a oni przyznają że nie są to prawdziwe zdjęcia tylko obrazy CGI.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Jak nie oświetli? Po prostu natężenie światła będzie różne ale żarówkę zobaczy się z KAŻDEGO miejsca.
    Nie wiadomo jaki dokładnie kształt ma Ziemie, ale jest stacjonarna i nie mknie przez "kosmos" z zawrotnymi prędkościami.
    Jeśli słońce jest małe, krąży nad ziemią w małej odległości i nie ma bardzo mocnego światła to nie oświetli całej Ziemi nawet jeśli ta jest płaska jak stół.

    Jeśli macie więcej swoich uwag lub jeśli chcecie poznać więcej dowodów na płaskość Ziemi to polecam forum:
    http://forumplaskaziemia.pl

    Ale warto zrobić kilka prostych testów. Mój ulubiony to Gdynia-Hel. Piszę o nim w tym artykule. Dlaczego z Gdyni widać Hel skoro powinien prawie całkowicie schować się za horyzontem?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Ale ja chętnie podyskutuję i mamy "Off topic" na naszym forum

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Jesteście zwolennikami nauki i wielkich osiągnięć ludzkości, więc ani Wy nie przekonacie mnie, ani Ja nie przekonam Was. Wy dysponujecie wiedzą powszechnie uznaną za prawdziwą, a ja uważam jesteśmy oszukiwani na wielu frontach.
    Jeśli nas tak zakwalifikowałeś to oznacza, że stawiasz siebie na przeciwnej stronie skali czyli uważasz się za "przeciwnika nauki i wielkich osiągnięć ludzkości". Ale bycie przeciwnikiem nie przeszkadza korzystać Ci z tych osiągnięć np. Internet, nawigacja satelitarna GPS czy telewizja satelitarna Nie mówiąc już o technologiach zastosowanych w twoim komputerze czy Internecie w ogóle.

    Naturalnie, że jesteśmy oszukiwani ale raczej w kwestii polityki, kwestiach społecznych itp czyli takich które łatwo zmanipulować i wykorzystać do własnych celów. Np. kwestia "broni chemicznej" którą rzekomo miał posiadać Saddam Hussain. Jest wiele spraw w które również nie wierzę a przynajmniej jestem bardzo sceptyczny. Ale nie jeśli idzie o fizykę czy naukę w ogóle... a na pewno już jeśli idzie o kształt Ziemi.

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Kiedy ostatni raz spoglądałeś na tę Ziemię z kosmosu? Masz do dyspozycji tylko zdjęcia NASA, a oni przyznają że nie są to prawdziwe zdjęcia tylko obrazy CGI.
    Słyszałem to wiele razy. Zatem pozwól, że ja zapytam Ciebie: kiedy ostatni raz widziałeś Ułan Bator? Przecież wszystkie zdjęcia i filmy z tego miejsca mogą być CGI czy to znaczy, że Ułan Bator nie istnieje? A Kiedy ostatni raz widziałeś "Płaska Ziemię"? Macie jakieś foty? czy aby uznać coś za fakt muszę go doświadczyć osobiście? Założę się, że nigdy nie widziałeś, słyszałeś czy byłeś przy Wieży Quistorpa w Szczecinie. Czy to determinuje jej nie istnienie? Zdjęcie z kosmosu bardzo łatwo uzyskać. Wokół Ziemi krąży mnóstwo satelitów. Wiele z nich nadaje nie kodując sygnału. Można kupić sprzęt za niewielkie pieniądze i łączyć się z nimi, pobierać dane takie jak telemetria czy nawet zdjęcia (z satelitów pogodowych... notabene zdjęcia te są czarno-białe ale widać na nich krzywiznę Ziemi). Widziałem taki sprzęt i dane w październiku 2019 na spotkaniu "We need more space" a tutaj fotki: https://weneedmore.space/we-need-mor...zecin-galeria/

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Nie wiadomo jaki dokładnie kształt ma Ziemie, ale jest stacjonarna i nie mknie przez "kosmos" z zawrotnymi prędkościami.
    Nie macie żadnych podstaw naukowych (czytaj empirycznych) by tak twierdzić. Co więcej sami się spieracie czy faktycznie jest stacjonarna czy leci z ciągłym przyspieszeniem "w górę" by wyjaśnić grawitację. Pory roku są dowodem na ruch Ziemie. Precesja jest dowodem na ruch Ziemie. Zmiany w układzie gwiazdozbiorów są dowodem na ruch Ziemi (tak, mamy zapiski, chociażby egipskie, które opisują wygląd nieba tysiące lat temu i możemy porównać go z obecnym co uwidacznia różnice). A jaki dowód macie na bezruch Ziemi?

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Jeśli słońce jest małe, krąży nad ziemią w małej odległości i nie ma bardzo mocnego światła to nie oświetli całej Ziemi nawet jeśli ta jest płaska jak stół.
    Jeśli Słońce było by małe i poruszało by się nad płaska powierzchnią to zgodnie z geometrią nigdy nie mogło by zniknąć za krawędzią. Co więcej zmniejszało by swój rozmiar w widoczny sposób wciągu dnia (kiedy przy zachodzie było by całkiem malutkie). Nawet gdyby było malutkie to nigdy by z nieba nie znikło by zapadły zupełne ciemności. Ja Ci mówię, zrób prosty eksperyment: znajdź duży magazyn, wyciemnij go a następnie zeskaluj "płaska Ziemie" i "małe lokalne Słońce". ustaw kamerę i symuluj ruch Słońca. Owszem nie oświetli znacząco wszystkich powierzchni ale będzie ZAWSZE widoczne z dowolnego punku.

    Na forum nie wejdę - przepraszam, to dlatego, że znam praktykę banowania na tym forum za przeciwne poglądy.

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Ale warto zrobić kilka prostych testów.
    Naturalnie, że warto... tylko, że te testy powinny być wykonane bez błędów. W swoim artykule dajesz fotkę i... i nic. Nie przedstawiasz kalkulacji.

    Oczywiście, że znam temat, widziałem kilka filmów i wszystkie (te próbujące udowodnić Płaską Ziemię) zawierały błędy. Np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=MAAuOfGP-Yw

    Zupełnie pomijacie refrakcję a przecież żyjemy w dość gęstej atmosferze. Używacie uproszczonych kalkulatorów... dają wam tylko informację ile zasłania horyzont. A wystarczy użyć zaawansowanego kalkulatora: https://physicsstuff.000webhostapp.com/

    https://prnt.sc/t6tfiq

    Czym jest refrakcja: https://www.youtube.com/watch?v=sBb5WUw2_2I

    Jak widać przy idealnej pogodzie widać tylko 25 metrów latarni... a przy fatalnej (duża refrakcja) widać niemal całą (39 metrów).
    Refrakcja poważnie zniekształca obserwowane obiekty. Widać to doskonale na zdjęciach dalekodystansowych, zwłaszcza na platformach mierniczych (widać poważne zniekształcenia linii prostych dźwigów). Spróbuj sam:

    http://walter.bislins.ch/bloge/index...+Oil+Platforms

    Możesz też zobaczyć to na filmach: https://youtu.be/h-7Rx5cE8wc?t=686

    Ja wiem, że Ciebie nie przekonam bo przekonać możesz się tylko sam... bo można być sceptycznym i pytać, szukać... a nawet trzeba. Ale z moich obserwacji wynika, że nie ma argumentu który by Was przekonał.

    Z całej tej dyskusji jednak najbardziej interesuje mnie co sprawia, że bardziej wierzycie treściom z Internetu (filmiki YouTube) robione przez przypadkowych anonimowych ludzi, którzy często wykazują się niską wiedzą niż podręcznikom. Przecież wiedza z tych podręczników jest zastosowana bezpośrednio niemal we wszystek sprzęt z którego korzystacie.

    Jaki argument, dowód ostatecznie by Was (Ciebie) przekonał?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Ale bycie przeciwnikiem nie przeszkadza korzystać Ci z tych osiągnięć np. Internet, nawigacja satelitarna GPS czy telewizja satelitarna
    No widzisz, satelity nie istnieją. Gdyby tak było to mógłbyś je oglądać co wieczór na tle księżyca.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Naturalnie, że jesteśmy oszukiwani ale raczej w kwestii polityki, kwestiach społecznych itp czyli takich które łatwo zmanipulować i wykorzystać do własnych celów. Np. kwestia "broni chemicznej" którą rzekomo miał posiadać Saddam Hussain. Jest wiele spraw w które również nie wierzę a przynajmniej jestem bardzo sceptyczny. Ale nie jeśli idzie o fizykę czy naukę w ogóle... a na pewno już jeśli idzie o kształt Ziemi.
    No to tyle dobrego, że nie dajesz się manipulować we wszystkich dziedzinach. Tzn politycy kłamią dla kasy, a niby po co naukowcy mieliby nas okłamywać, co nie? M.in. też dla kasy. Główne powody dla których ma miejsce ta cała mistyfikacja z kosmosem została określona w artykule. Błagam, tylko nie mów, że wierzysz w to, że Armstrong chodził po księżycu
    Husajn został "killim", bo chciał odejść od dolara, a takich rzeczy Amerykanie nie wybaczają.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    kiedy ostatni raz widziałeś Ułan Bator? (...) A Kiedy ostatni raz widziałeś "Płaska Ziemię"? Macie jakieś foty? (...) (z satelitów pogodowych... notabene zdjęcia te są czarno-białe ale widać na nich krzywiznę Ziemi).
    Nie wiem co to jest Ułan Bator, pierwszy raz słyszę nazwę (patrzę że jakieś miasto) no i co z tego? Jeśli NASA opłacana z wielu źródeł i współpracująca z rządami ma swoje rewelacje i kasę na "badania" to w jaki sposób widziałbyś konkretne badania ze strony przeciwników NASA? Przecież oni wyciągają kasę z naszych kieszeni i ukazują "prawdę". Innej opcji nikt nie sfinansuje.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Zmiany w układzie gwiazdozbiorów są dowodem na ruch Ziemi
    Gwiazda Polarna znajduje się cały czas w tym samym miejscu, a reszta gwiazd krąży wokół niej. Jeśli Ziemia miałaby krążyć wokół czegoś i jeszcze obracać się wokół jasnej osi to byłaby inna jazda.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Zupełnie pomijacie refrakcję a przecież żyjemy w dość gęstej atmosferze. Używacie uproszczonych kalkulatorów...
    Nie musisz używać kalkulatorów, możesz otworzyć CAD-a narysować okrąg o średnicy 40 tys km, później ludka o wysokości 2m i obiekt oddalony od niego o 20-30km i zobacz że niemożliwym jest aby on ten obiekt zobaczył.
    Refrakcja to jakiś szit wymyślony żeby trochę bronić się przed takimi doświadczeniami jak to które każdy może zrobić sam.
    Jest coraz więcej zdjęć wykonanym pomiędzy obiektami oddalonymi od siebie o np. 200km gdzie nie powinno być opcji ich zobaczenia, a jednak widać.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Jaki argument, dowód ostatecznie by Was (Ciebie) przekonał?
    To samo pytanie można zadać w Waszym kierunku.
    Ja nikogo nie chce namawiać na siłę do zmiany zdania w tym czy w innym temacie.
    Moim celem jest zasianie u ludzi trochę niepewności, żeby sami zaczęli myśleć, bo teraz to jest jakieś programowanie umysłów jakimiś śmieciami przez TV.
    Trochę dziwi mnie zaangażowanie drugiej strony, z jaką zaciekłością bronicie pseudonauki i w jaki prymitywny sposób atakujecie innych.
    "Wszyscy wierzą w heliocentryzm, a oni ciągle o tych bzdurach. Głupki, bezmózgowcy, śmieszni ludzie"

    Ludzie myślą w różne rzeczy, np. w to że:
    - 11 września w WTC uderzyły jakieś samoloty
    - rak jest nieuleczalny
    - 5G jest nieszkodliwe
    - istnieje jakiś efekt cieplarniany
    - komunizm się skończył
    (itd...)

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Możesz sobie wypisywać swoje bzdety, na tym wolność polega między innymi.
    Rzecz sprowadza się do prostego wyboru:
    Albo opierasz się na sprawdzonych, zweryfikowanych metodach badania, opisu, dochodzenia do prawdy. I to się nazywa metoda naukowa albo oparta na nauce. Daje mnóstwo pewnych wyników i mnóstwo mniej pewnych, co ludzie zajmujący się poważnie każdą dziedziną przyznają bez żadnych oporów, bo po pierwsze zwykle wiedzą, że wielu rzeczy nie wiedzą, rozumieją, że wielu zjawisk nie rozumieją, a ich praca to właśnie także szukanie sposobów na to, by jak to tylko możliwe, zbliżyć się do prawdy.
    Na przeciwnym biegunie są różnej maści szarlatani i zbawcy ludzkości, którzy albo plotą bzdury z powodu swojej głupoty, albo plotą je po to, by mącić ludziom w głowach w imię różnych interesów. Jeśli są głupi, można próbować coś na to poradzić. Jeśli są mniej lub bardziej bezczelnymi manipulatorami, trzeba im się przeciwstawiać, jak każdemu złu.
    Różnica między nami generalna ot chociażby w odpowiedzi na pytanie dotyczące wyrównania tekstu.
    Tobie ładnie wygląda i dlatego uważasz, że jest dobre. Za Twoim wrażeniem czy odczuciem nie kryje się żadna wiedza, nawet chęć poznania (nie zadałeś pytania, dlaczego w Internecie wyrównanie dwustronne powoduje problemy i jakie). Masz prawo nie wiedzieć, masz prawo nie rozumieć. Ale gdy zaczniesz wypisywać publicznie bzdury, że nie ma żadnych podstaw do takiego twierdzenia, bo nikt nie widział, żeby komuś wyrównanie do lewej i prawej sprawiało problemy w czytaniu, przejdziesz na swoje pozycje - szarlatana, bo nie sądzę, żeby Ci Bozia rozum zabrała.

    PS Nie ma czegoś takiego, jak wiedza uznana powszechnie za prawdziwą. Jest natomiast ogromna wiedza o tym, że w określonych okolicznościach określone obiekty będą miały najprawdopodobniej określone właściwości, będą się najprawdopodobniej zachowywały w spodziewany i oczekiwany sposób, będą najprawdopodobniej skutkowały takimi a nie innymi efektami. Im więcej badań i dowodów, tym pewność większa.
    To dzięki temu możemy organizować swoje życie, aktywności, produkcję, itd., itp., planować je, modyfikować plany, przewidywać, co się stać może. Jeśli ktoś tego nie rozumie, jeśli ktoś podważa to naukowe podejście, to albo dureń skończony, albo oszust, kłamca, manipulator.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Albo opierasz się na sprawdzonych, zweryfikowanych metodach badania, opisu, dochodzenia do prawdy.
    Jakich badaniach? Grupka 100 osób w NASA wystawia przez okno teleskop i nagle objawiają światu, że trylion kilometrów od Ziemi jest jakaś czarna dziura, ale coś innego śmiesznego. Masz maszynę, która potrafi robić zdjęcia? A może w gminie twój wójt trzyma taką w szafie, albo starosta lub wojewoda? A może prywatnie ktoś bada wieczorami kosmos? Polacy dostają takie informacje z góry i je przekazują ciemnemu ludowi. Ktoś tam nieraz zbuduje jakiegoś łazika, ale to nie dowód że NASA wysłała go na Marsa i że on robił tam jakieś zdjęcia.

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Na przeciwnym biegunie są różnej maści szarlatani i zbawcy ludzkości, którzy albo plotą bzdury z powodu swojej głupoty, albo plotą je po to, by mącić ludziom w głowach w imię różnych interesów. Jeśli są głupi, można próbować coś na to poradzić. Jeśli są mniej lub bardziej bezczelnymi manipulatorami, trzeba im się przeciwstawiać, jak każdemu złu.
    Jeśli ktoś się sprzeciwia tej Waszej nauce to od razu jest porytym "szarlatanem". A ja Ci mówię, że np. medycyna w Polsce to jedna wielka mafia. Bo np. Hubert Czerniak leczy ludzi, na których inni lekarze postawili krzyżyk. I za to że robi to innymi metodami niż te książkowe (wtłaczane na studiach medycznych) to odbierają mu prawo wykonywania zawodu. I ja się z tym nie zgadzam. Podobnie z Ziębą gdzie zamykają mu firmę z suplementami mimo że na każdych 1100 zgonów w Polsce (codzienne) ok. 300 jest spowodowanych źle przepisaną receptą lub działaniem samego "leku".

    Według mnie ludzie walczący z systemem nie zarabiają na tym i nie wiem jakich interesów się u nich dopatrujesz?
    Jeśli krytykuje farmację, która zarabia krocie na głupich ludziach to ma to jakiś sens. A jaki ja mam w tym interes? Przecież nawet nie uprawiam warzyw czy ziół

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Człowieku, pisz sobie swoje głupoty na swojej stronie, ucz durnoty swoje dzieci. Wolnoć Tomku w swoim domku. Nie jesteś partnerem do żadnej dyskusji, bo ta na rozumie jest oparta, na dowodzeniu, argumentach, racjonalnych. A tych nie masz. Rzekłbym, dyskutuj w swoim gronie głupców czy szarlatanów, co Ci tam bardziej odpowiada, bo jak rozumiem głupcem być lub szarlatanem wg takich jak ja to zaszczyt niebywały.

    Temat zamykam, bo nawet w kategorii Offtop to nawet się do dowcipów nie nadaje.

    A tak na marginesie: Żeby wśród mądrych i mędrców mieć posłuch, trzeba niemałej pracy umysłu przez lata. Żeby mieć posłuch wśród głupców, głupcem być wystarczy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Brak menu i toolbarów - dyskusja
    przez Ambroz na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-04-2020, 01:46
  2. pytania i odpowiedzi czy jest pod to komponent czy moduł?
    przez balboa na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-08-2013, 16:18
  3. Jak sprawdzić czy user jest zalogowany czy nie ?
    przez defisko na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 18-09-2009, 18:41
  4. Jak sprawdzić czy templatka jest free czy komercyjna
    przez marcepan na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-11-2007, 03:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •